Wspieramy dolnośląską turystykę!

  • 01.10.2020, 11:33
  • eLuban pl
Wspieramy dolnośląską turystykę!

Podziel się:

Oceń:

Ponad 2000 firm z regionu otrzyma dofinansowanie w ramach unijnego wsparcia przewidzianego dla firm, których funkcjonowaniu przeszkodziła pandemia koronawirusa. Samorząd województwa i Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca podsumowali dziś dotychczasowe nabory wniosków dla przedsiębiorców.

Wnioski należało złożyć do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, która odpowiada za dystrybucję unijnego wsparcia dla przedsiębiorstw w regionie. W sumie ocenie formalno-merytorycznej podlegało 2870 wniosków. 2068 z nich uzyskało wynik pozytywny, a łączna kwota dofinansowania przekroczy 80,5 miliona złotych.

- Turystyka to jeden z sektorów gospodarki, który najdotkliwiej odczuł kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. To jednocześnie branża o ogromnym znaczeniu dla Dolnego Śląska. Uruchomione przez samorząd województwa wsparcie pomoże wielu firmom w utrzymaniu płynności finansowej, a dzięki dotacjom przedsiębiorstwa będą nadal wpływać na rozwój regionu – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas pierwszego naboru ocenę formalno-merytoryczną pozytywnie przeszło 1 318 firm, które zostały rekomendowane do dofinansowania na kwotę ponad 53 mln złotych. Drugi nabór został ogłoszony z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na wsparcie przez dolnośląskich przedsiębiorców. W drugim naborze pozytywnie oceniono 750 wniosków firm m.in. z branż turystycznej i okołoturystycznej.

Na wsparcie branży turystycznej samorząd województwa przeznaczył w sumie ponad 90 mln zł, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

- W okresie ścisłej kwarantanny przychody w branży turystycznej zmalały o 80-90 procent. W zależności od ilości zatrudnianych osób, przedsiębiorcy mogli liczyć na wsparcie w wysokości od kilkudziesięciu do nawet stu tysięcy złotych. Zdajemy sobie sprawę, że te pieniądze nie rozwiążą wszystkich problemów, ale dla wielu podmiotów, ta pomoc stała się niezbędna, aby móc przetrwać na rynku – mówi Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

- Cieszy szybka reakcja samorządu na to co się dzieje w turystyce. Te pieniądze pomogą nam przetrwać, bo ten rok dla branży jest nieciekawy. Dzięki wsparciu nasze firmy i nasi pracownicy przetrwają do kolejnego, mam nadzieje dobrego, sezonu – dodaje Marek Dymkowski, Prezes Spółki ELTUS (Hotel Niemcza SPA).

eLuban pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SKANDAL
SKANDAL 01.10.2020, 22:35
.....buuahaaaaaa......krawaciarze wspierają !!!!!!!.......szkoda że za NASZE PIENIĄDZE !!!!......nie pytając NAS czy nam to potrzebne !!!!
Parafianin
Parafianin 01.10.2020, 14:52
Będą też wspierać turystykę sakralną - czyli pielgrzymki do miejsc świętych?
Afera w Watykanie. Wyprowadzili setki milionów euro, które miały trafić do biednych. Zamiast na pomoc biednym, miliony euro z Watykanu trafiły m.in. na zakup luksusowej posiadłości w Londynie. Z watykańskich skarbców wyprowadzono łącznie 454 mln euro.
============
W większości to chyba z tych wdowich groszy
Barbara
Barbara 01.10.2020, 22:43
A obustronna prawda? Nie tylko jednostronna opinia, możesz podać obiektywnie?
Ela
Ela 01.10.2020, 12:08
Wsparcie turystyki to też media na wsiach przyległych, a z tymi toooooo. Pewnie Panowie samorządowcy nie wiedza, że wioski te z agroturystykami to nie mają z sieci wody, kanalizacji, gazu! często telefon zasięgu nie ma, nie wspomnę o "dziurawej" linii autobusowej, albo jej w ogóle nie ma. Normą jest, że do pracy nie ma czym dojechać na noc, a turyści to mają aktywność w nocy TEŻ.

Pozostałe