GDDKiA instaluje kamery

  • 12.08.2020, 08:31 (aktualizacja 12.08.2020, 15:17)
  • red.
GDDKiA instaluje kamery

Podziel się:

Oceń:

Czy orientujecie się Państwo w jakim celu została zamontowana kamera przed mostem jeleniogórskim? Tak się zastanawiam, czy jakiś odcinkowy pomiar prędkości szykują - pyta nasz Czytelnik. Sprawdziliśmy i znamy odpowiedź.

Jak informuje GDDKiA, aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze do Generalnego Pomiaru Ruchu w 2020 roku (GPR 2020). Podobnie jak wszystkie generalne pomiary od roku 2000, zostanie on wykonany na istniejącej sieci dróg krajowych (w tym także na odcinkach koncesyjnych), z wyjątkiem tych odcinków dróg, które znajdują się w miastach na prawach powiatu i w związku z tym nie są administrowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a także na drogach wojewódzkich przez właściwych terytorialnie zarządców.

Jedną z metod przeprowadzania pomiarów będzie pomiar realizowany przy pomocy wideorejestracji z wykorzystaniem zainstalowanych kamer wideo.

Głównym celem GPR 2020 jest uzyskanie, na podstawie przeprowadzonych bezpośrednich pomiarów, zasadniczych parametrów i charakterystyk ruchu dla wszystkich odcinków sieci dróg krajowych (poza miastami na prawach powiatu).

Wyniki GPR 2020 będą dostępne w postaci opracowań, tabel, map i wykresów. Pierwsza publikacja wyników planowana jest w 2021 r.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr.who
dr.who 13.08.2020, 15:13
szkoda,że nie rejestruje stanu drogi,dziury,brak linii bocznych słupków itp.infrastruktury podnoszącej bezpieczeństwo na drodze,ale powszechna inwigilacja ma priorytet,a jak wypadek,to policyjne oświadczenia jest zawsze takie same,"nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni"..braawoo ONI..
wołciu
wołciu 12.08.2020, 17:17
Przejście przez most jest wyjątkowo niebezpieczne ruch samochodowy duży a chodnik dla pieszych wąski.Kamera jest ustawiona po to aby nagrać wypadek z udziałem pieszych, bo prawdopodobieństwo takiego jest wysokie. Pan Arkadiusz S. dopuścił się rozbiórki alternatywnego przejścia czym naraził życie i zdrowie wszystkich nieszczęśników dla których most jest jedynym przejściem do domu lub pracy.
Alex
Alex 12.08.2020, 15:57
Trzeba było się uczyć. To marzenie o BMW i AUDI spełniło by sie. Pis..rze
Komisarz
Komisarz 12.08.2020, 11:01
Poza tym kamera jest ustawiona na znaczki BMW i Audi - i w tych przypadkach rejestruje prędkość. Dane przenosi bezpośrednio na rejestrator do Komendy Policji

Pozostałe