TVP z Netflixem realizują zdjęcia w Lubaniu

  • 04.08.2020, 13:32 (aktualizacja 04.08.2020, 14:22)
  • red.
TVP z Netflixem realizują zdjęcia w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Na jeden dzień, nieczynny basen na Kamiennej Górze w Lubaniu, stał się planem filmowym.

O tym, że nieczynny już basen na Kamiennej Górze stanie się planem firmowym wiadomo było już od jakiegoś czasu. Pracownicy ZGiUK i MOSiR na zlecenie burmistrza przed tygodniem uprzątnęli nieckę basenu, którą następnie pomalowano na niebiesko. Później ekipa odpowiedzialna za scenografię postarzyła świeżo nałożoną farbę przygotowując basen do kręcenia scen filmowych.

Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziś realizowane są zdjęcia do serialu Telewizji Polskiej, który nagrywany jest z zagranicznym koproducentem na podstawie prozy Marka Krajewskiego. Oficjalnie wszystko objęte jest ścisłą tajemnicą, a gapie proszeni są o opuszczenie terenu basenu. Przez chwilę podglądaliśmy pracę aktorów, jednak poproszono nas o nieujawnianie szczegółów. Zdradzimy jedynie, że na planie filmowym pracuje kilkadziesiąt osób, a do zdjęć wykorzystany jest kilkudziesięciometrowy dźwig i kamera z drona.

Nieoficjalnie natomiast wiadomo, że Telewizja Polska od początku roku jest w trakcie realizacji serialu kryminalnego „Erynie”, właśnie na podstawie prozy Marka Krajewskiego we współpracy z Netflixem. Pierwsze wzmianki o serialu pojawiły się na początku 2019 roku, zdjęcia rozpoczęto z początkiem roku 2020. Początkowo materiał kręcono we Wrocławiu , aby przenieść się później do Krakowa, tam jednak prace przerwała pandemia koronawirusa. Dziś jedna ze scen, która początkowo miała być grana w Jeleniej Górze kręcona jest właśnie w Lubaniu.

„Erynie” to powieść Marka Krajewskiego, której fabuła toczy się w latach 40 XX w. we Lwowie. Opowiada ona o inspektorze Edwardzie Popielskim (w jego rolę w serialu wciela się Marcin Dorociński), który podejmuje się śledztwa w sprawie brutalnego zabójstwa młodego chłopca. Serial powinien wejść na ekrany w pierwszej połowie 2021 roku.

red.

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasia
Kasia 06.08.2020, 19:34
BASEN NA WULKANIE -----To był nasz basen ,tam zycie kwitło . Zawsze z kolezankami nie mogłyśmy doczekać sie kiedy zostanie otwarty .Tam poznałam mojego meza .(Myšle ze nie tylko ja ) . Szkoda ze dzisiaj nadaje sie do kręcenia kryminałow i horrorow .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.08.2020, 01:49
Burmistrz przecież rozbudował kryty basen o park wodny .....no niby tak... tylko ile on kosztował ? Jakie koszta ponosi obecnie w stosunku do zysków? Utopione bezmyślnie gigantyczne pieniądze!!! Nie wstyd ???
JÓZEK
JÓZEK 05.08.2020, 19:49
TOM NIECH ROBI ZDIĘCIA W LUBAŃIU BASEN JEST DO WYSADZENIA JAK I STAROSTWO LUBAŃSKIE TO BY BYŁA FETA WIĘCEJ MIEJSCA NA NOWY BASEN Z NOWYMI WŁADZAMI POZDRAWIAM
Ja
Ja 05.08.2020, 17:14
Burmistrz zafundował nam dwie kiczowate figurki , nowoczesną niby fontanne w parku niepasujaca do panujacego tam klimatu . Ja zainwestował bym w jeden pomnik pod Ratuszem ,taki zeby był dumą miasta a fontanne zrobił bym godna tego miejsca ,trzypietrowa bo tylko taka tam pasuje . Pieknie wkomponowała by sie w tło zabytkowej Baszty .Szkoda p. Burmistrzu ze zostawi nam pan po sobie tylko kupe smieci . O Basenie na Kamiennej szkoda pisać ale mieszkancy lubania nigdy nie wybacza byłym Burmistrzom (i obecnemu tez ) za to ,ze pozwolili na zdewastowanie naszego pieknego ,zabytkowego basenu . Ten basen mogłby być duma miasta !
lubanianka
lubanianka 05.08.2020, 13:48
nie podniecajcie sie nie posprzątali basenu tylko duza niecke przy wejsciu na basen fura smieci jest zakryta
JÓZEK
JÓZEK 05.08.2020, 11:53
TO WSZYSTKO WINA TRZASKOWSKIEGO NIE PISIORÓW ŻE NIE MA BASENU POZDRAWIAM
Juzek
Juzek 05.08.2020, 09:23
Jak netflix to coś o ***ach, chociaż ostatnio już nawet transwestytów dają.
Mincin
Mincin 04.08.2020, 19:54
Burmistrz to Pinokio jak każdy z tych którzy są przy korcie .
Globalna Świadomość
Globalna Świadomość 04.08.2020, 19:50
TVP z Netflixem i matko!
Ja
Ja 04.08.2020, 19:23
Taki piekny basen zmarnowli a wzamian robia kiczowate pluskawki .Jak człowiek patrzy sie na takie niedbalstwo to az serce krwawi . Ajjjjjjjj szkoda gadać.😢😢😢 Chodziłem tam z mama , była tam karuzela , kawiarenka i trzy baseny ,pełne wody z atrakcyja fontanną . Wspomienia wracaja i łza kreci sie w oku . Jak mozna było taki zabytkowy basen doprowadzić do takiego stanu ? Panie Burmistrzu ! Ten basen mogłby być perełka Lubania !
Cien
Cien 05.08.2020, 11:46
Najpierw trzeba się dowiedzieć czy burmistrz umie liczyć? A najważniejsze czy on wie co to jest perełka.. Lubań leży brak ruchu,nie mówiąc o turystyce ,ja tym naszym burmistrza nie dał bym zarządzać sklepem z chlebem bo i to by padło z kury nie zrobimy gadającej papugi.
emeryt
emeryt 04.08.2020, 19:03
Teraz wiem dlaczego podniesiono oplaty za smieci..
Małgorzata
Małgorzata 04.08.2020, 18:43
Mostu do filmu nie mozna zburzyc ,to chociaz moze basen💦 🤔🤣😂🤣😂🤣
Sławek
Sławek 04.08.2020, 18:36
Redakcja napisała: " „Erynie” to powieść Marka Krajewskiego, której fabuła toczy się w latach 40 XX w. we Lwowie. Opowiada ona o inspektorze Edwardzie Popielskim (w jego rolę w serialu wciela się Marcin Dorociński), który podejmuje się śledztwa w sprawie brutalnego zabójstwa młodego chłopca. Serial powinien wejść na ekrany w pierwszej połowie 2021 roku" .

Otóż droga redakcjo, akcja powieści zaczyna się w roku 2008 w stolicy Dolnego Śląska, toczy się w latach 1938 - 39 we Lwowie oraz w końcu lat 40 we Wrocławiu, i kończy się również we Wrocławiu
Lubanianka
Lubanianka 04.08.2020, 17:57
Mam wszystkie książki Krajewskiego są fascynująca lektura polecam
Będą kręcić lody
Będą kręcić lody 04.08.2020, 17:52
Zgiuk tam posprzątał bo to będzie nowe wysypisko śmieci. Ciekawe kto wywalił na to kasę, na sprzątanie i farbę. Mam nadzieję, że reżyser.
avanti
avanti 05.08.2020, 02:26
Za wszystko zaplacil Tom Cruise, ale ciiiii, bo to tajemnica!
Oczywiscie w planach jest wysadzenie basenu i jego pozniejsza odbudowa. :)
Hans
Hans 04.08.2020, 17:47
Jak ktoś tam bywa niech spojrzy na schody prawie sto lat i ani uszczerbku jak nowe ,powinno tych pseudo budowlańców,pseudo deweloperów pokazywać jak ma wyglądać dobra robota a nie fucha ani jednego porządnego chodnika w Lubaniu wszystko nowe ,krzywe,i z dziurami porażka , robią tak by za rok znowu mieli robotę
Tez ja
Tez ja 08.08.2020, 14:49
Widocznie burmistrz jest miłośnikiem chińszczyzny a nie solidnego
poniemieckiego wykonania . Historyk od siedmiu boleści ! Po co ratować zabytek zeby słuzył nastepnym pokoleniom skoro Chińczyk na swoj towar tez daje gwarancje a ze tylko na rok , to juz nie jest wazne 😤😤😤😤😤😤
Adriano
Adriano 04.08.2020, 17:46
No rewelacja. Burmistrz wreszcie realizuje swoje obietnice wyborcze. Tylko niech poda kiedy napełni obszar basenu wodą i zacznie sprzedawać bilety na to kąpielisko.
stefan
stefan 04.08.2020, 16:33
na tym basenie to spokojnie filmy wojenne można kręcić, tak to jest zaniedbane. Burmistrzu - brawo ty!
emeryt
emeryt 04.08.2020, 16:13
Przypomina mi się moja służba wojskowa, gdzie przed przybyciem oficjeli zrywaliśmy liście z drzew i malowaliśmy trawę na zielono (jesienią). Ale podsumowując "jaki pan taki kram".
Widz
Widz 04.08.2020, 14:47
To wcześniej nie można było sprzatnac tylko teraz na potrzeby filmu.Brawo
Telewidz
Telewidz 05.08.2020, 18:47
Bo będzie z tego kasa,dla 'elyty' rzecz jasna...
Golem
Golem 04.08.2020, 17:05
Sprzątać ten basen to jak wyciągnąć trupa i go umyć....
Jihad
Jihad 04.08.2020, 18:36
Jaki burmistrz, taki basen. Nic dodać nic ująć.

Pozostałe