Druga odsłona kampanii promocyjnej Dolnego Śląska

  • 27.07.2020, 08:52
  • eLuban pl
Druga odsłona kampanii promocyjnej Dolnego Śląska

Podziel się:

Oceń:

Niesamowite krajobrazy, bezcenne zabytki, niszowe szlaki, nieodkryte miejsca i historie, które raz usłyszane zapadają w pamięć i rozbudzają wyobraźnię… Oto druga odsłona kampanii Urzędu Marszałkowskiego #OdkryjDolnyŚląsk, promująca turystykę w regionie. Przed nami cała seria filmów, a w nich podróżnicze inspiracje dla miłośników pięknej architektury i dzikiej przyrody, dla aktywnych i dla seniorów, na weekendowy wypoczynek i na długi urlop. Odkryj Dolny Śląsk i wybierz się na wakacje!

PRZEWODNIK ONLINE

W 2019 r., w porównaniu z rokiem poprzednim, największy wzrost turystów w Polsce zanotowano na Dolnym Śląsku i na Podlasiu (po niecałe 8%). Pierwsza połowa roku 2020 ze względu na pandemię zaburzyła ten trend. Dlatego, by wspierać branżę turystyczną w regionie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego kontynuuje kampanię #OdkryjDolnyŚląsk i prezentuje cykl 8 filmów - przewodników. Trzy z nich już są dostępne i zachęcają do lokalnej turystyki, kolejne przed nami!

(filmy do wykorzystania - wraz z podpisem - #OdkryjDolnyŚląsk - kampania realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego)

- Pierwsza część kampanii, opierająca się na bilbordach zachęcających do odwiedzenia regionu, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Dolnoślązacy są dumni z tych niesamowitych miejsc i atrakcji, które mamy w regionie. Ze względu na wciąż obecny problem pandemii, także na wakacjach należy zachować ostrożność. Dlatego wielu z nas nie korzysta teraz z usług przewodników i wycieczek zorganizowanych. Wielu chce też wybrać się w miejsca, gdzie nie będzie tłumów. Dla tych wszystkich osób oraz dla miłośników pięknych miejsc i ciekawostek historycznych czy przyrodniczych na temat regionu powstał cykl filmów – przewodników online – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski

ODKRYJ DOLNY ŚLĄSK

Do zobaczenia, nie do przegapienia - w każdy wtorek wakacji, punktualnie o godzinie 12:00 na facebookowym profilu Dolnego Śląska - https://www.facebook.com/DolnySlaskPL pojawia się nowy film prezentujący najciekawsze miejsca w regionie, które często pozostają nieznane. Schodzimy z głównych szlaków i przedstawiamy ciekawostki, przemierzając województwo od południa na północ, od zachodu na wschód. Po regionie oprowadza przewodnik Gracjan Kielijański.

- Jeżeli ktoś sądzi, że zwiedził cały Dolny Śląsk, niemal na pewno jest w błędzie. Większość wycieczek opiera się na klasykach, takich jak Świątynia Wang w Karpaczu, Śnieżka czy Zamek Książ. Niesamowite obiekty, ale znamy je na wylot, jeżeli jednak zjedziemy z głównych szlaków odnajdziemy wygasłe podwodne wulkany, drzewo z ceglaną protezą czy naturalnie kolorowe jeziorka przy górskim zboczu. Mamy zapomniane szlaki, po których idąc przez cały dzień minie nas może kilku turystów. Choć modne jest pochwalić się rodzinie zdjęciami z Turcji, to nasze zabytki są tak samo albo bardziej monumentalne, są bliżej i nie ma tam tłumów, co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenną wartością – mówi przewodnik.

8 x PRZYGODA

W cyklu odwiedzimy osiem zakątków Dolnego Śląska, w których nie zabraknie gór, mało znanych zabytków, jezior, zamków, jaskiń, tajemniczych podziemi czy zapomnianych legend. Przewodnik zabierze nas w miejsca nieoczywiste, piękne i ciekawe. W miejsca, w których nie spotkamy tłumów turystów. Dolny Śląsk daje szansę na to, by naprawdę wypocząć i odkryć tajemnicę, którą skrywa niemal każdy jego fragment. Trzy z ośmiu tajemnic są już odkryte i dają przedsmak, tego co nastąpi...

1. Dolina Bobru - poznacie Zamek Wleń / Zamek Lenno, a także samą Gmina Wleń. Przejdziecie Dziki Wąwóz, a także odwiedzicie Maciejowiec, Tarczyn i Marczów. Nie zabraknie również przepięknej Zapory w Pilchowicach.

2. Góry Sowie - będziemy podziwiać Zaporę w Zagórzu Śląskim, następnie wypoczniemy nad Jeziorem Bystrzyckim/Lubachowskim, a także przejdziemy się malowniczą kładką. Odwiedzimy @Zamek Grodno, ujrzymy Lipę Sądową, a na końcu poznamy tajemnice Projektu Riese, wchodząc do Sztolni Walimskich

3. Rudawy Janowickie – Poprowadzimy Was przez Rudawy Janowickie i ich cudowne Kolorowe Jeziorka

Odwiedzimy miasto, które jest, choć go nie ma... Zdradzimy czym jest Cycuch Janowicki i co ma wspólnego z Browarem Miedzianka. Pokażemy Góry Sokole - miejsce niezwykłe, opowiemy historię Schronisko PTTK „Szwajcarka”, a na końcu zagościmy w Zamku Bolczów.

4. Trzebnica

5. Bory Dolnośląskie

6. Legnica, Lubin, Głogów

7. Kotlina Kłodzka

8. Kraina Wygasłych Wulkanów

Materiały do pobrania: z podpisem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

https://dolnyslask.travel/


WAKACJE NA DOLNYM ŚLĄSKU – STATYSTYKA

Wakacje spędzone w regionie to lokalny patriotyzm. W ciągu całego 2019 r. z turystycznych obiektów noclegowych w Polsce skorzystało 36,5 mln turystów, tj. o 5,6% więcej niż rok wcześniej. Aż 60% wszystkich turystycznych obiektów noclegowych w naszym kraju to pokoje gościnne oraz kwatery agroturystyczne, a problemy związane z koronawirusem szczególnie odbiły się właśnie na tych małych przedsiębiorcach. Rozmieszczenie bazy noclegowej w Polsce jest nierównomierne, zarówno pod względem liczby jak i rodzajów turystycznych obiektów noclegowych. Pod koniec lipca 2019 r. najwięcej turystycznych obiektów noclegowych znajdowało się w województwach: pomorskim (1 658), zachodniopomorskim (1 604), małopolskim (1 546) i dolnośląskim (1 031). Najwięcej hoteli znajdowało się w województwie małopolskim (391, tj. 14,8% wszystkich hoteli w Polsce) oraz w województwach mazowieckim i dolnośląskim (odpowiednio 271 i 268). Prawie 70% obiektów w Polsce działa przez cały rok, przy czym w województwach dolnośląskim, mazowieckim i śląskim takich obiektów jest ponad 90%.

(źródło Główny Urząd Statystyczny)

- Dzięki takim działaniom, jak kampania #OdkryjDolnyŚląsk, chcemy budować tożsamość lokalną, poczucie przynależności do Dolnego Śląska, jego kultury, historii, ale przede wszystkim do ludzi, którzy tu mieszkają. Jednocześnie, spędzając ciekawie wakacje, wspieramy swój region i swoich sąsiadów – mówi marszałek Cezary Przybylski.

PODRÓŻE POLAKÓW - STATYSTYKA

W ciągu zeszłego roku Polacy odbyli łącznie 75,1 mln podróży, czyli o 4,2% więcej niż w 2018 r. Zdecydowanie przeważały podróże krajowe – było ich 59,8 mln, z tego 34,5 mln podróży krótkookresowych (2–4 dni) i 25,3 mln podróży trwających 5 dni lub dłużej. Liczba podróży zagranicznych mieszkańców Polski wyniosła 15,3 mln i przeważnie były to podróże trwające 5 dni lub dłużej (12,4 mln). Ten rok przynosi zmiany, które z pewnością zaburzy rosnący trend. (źródło Główny Urząd Statystyczny)

WYDATKI NA URLOPY - STATYSTYKA

W 2019 r. wydatki mieszkańców Polski związane z podróżami wyniosły 79,5 mld zł (o 9,7% więcej niż w 2018 r.), z tego 30,9 mld zł – o 11,5% więcej niż w 2018 r. – przypadało na krajowe wyjazdy z noclegami, a 34,3 mld zł (o 9,2% więcej niż w 2018 r.) na zagraniczne wyjazdy z noclegami. Przeciętne wydatki jednej osoby na podróż krajową trwającą 2-4 dni wyniosły 352 zł, na podróż trwającą 5 dni lub dłużej – 1012 zł, a na zagraniczną odpowiednio 1708 zł i 2737 zł. Na jedną zagraniczną podróż bez noclegu jedna osoba przeznaczyła średnio 388 zł.

Materiały pobrania (#OdkryjDolnyŚląsk kampania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego)

https://www.facebook.com/DolnySlaskPL/videos/3005923482776210

https://www.facebook.com/DolnySlaskPL/videos/278926343177921

https://www.facebook.com/DolnySlaskPL/videos/287192845958270

https://dolnyslask.travel/

eLuban pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 28.07.2020, 08:11
Tylko, zeby jeszcze u nas(tzn w calej Polsce) nie bylo tak brudno, wszedzie smieci, nie potrafimy zadbac o czystosc wlasnego kraju, brak większej ilosci smietnikow i oraz,, kultura smieciowa,, Polakow, powoduja ze nawet najpiekniejsze atrakcje nie zakryja tego brudnego problemu :-/
Ziomek
Ziomek 27.07.2020, 15:26
Coś przepięknego. Czekam na kolejne odcinki. Większość miejsc znam, lecz lubię jak ktoś opowiada co tam było i dla czego. A i jeszcze, czekam na "Kaktusowe" opowieści z Górnych Łużyc. Pozdro

Pozostałe