Kontrolowali niestrzeżone kąpieliska

  • 24.07.2020, 09:52 (aktualizacja 24.07.2020, 10:33)
  • Źródło: KPP Lubań
Kontrolowali niestrzeżone kąpieliska KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Wakacje już trwają, a co się z tym wiąże wielu z nas wypoczywa nad wodą - tym bardziej, że pogoda dopisuje. Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą„ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” dbają o to, aby wypoczywający nad wodami, czuli się bezpiecznie. Mundurowi kontrolowali obszary wodne i miejsca amatorskiego połowu ryb.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie naszego powiatu. W środę 22 lipca br. pojawili się na „Dębach” oraz kontrolowali tereny przyległe do rzeki Kwisa. 

Lubańscy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą na cały sezon wypoczynku letniego zaplanowali wzmożone patrole w rejonach wód, gdzie mogą wypoczywać turyści. W trakcie patroli policjanci dbają o to aby były przestrzegane wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z wypoczynkiem w tym: sprawdzają stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych oraz stan techniczny tych sprzętów, jednak przede wszystkim sprawdzają miejsca niestrzeżonych kąpielisk  tzw: „ dzikich kąpielisk”.   

Mundurowi podczas obchodu sprawdzili między innymi akweny wodne znajdujące się między miejscowościami Uniegoszcz- Radostów. Zbiorniki te należą do PZW dlatego też sprawdzono czy wędkarze łowiąc ryby, posiadają stosowne dokumenty uprawniające ich do wędkowania. W trakcie patrolu miasta policjanci w ramach swoich działań dokonują stałej kontroli terenów przyległych do rzeki Kwisa. Patrole mundurowych nad wodą będą kontynuowane aż do września. 

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (2)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamilek
Kamilek 25.07.2020, 23:34
U was polaczki tylko chodzicie żule rasisto je....co jestes cos ci nie pasuje uwas jak molestują dzieci pi......sie to jest dobrze i chodzicie zasikani umyjcie sie najpierw a potem do ludzi brudassy je....
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 24.07.2020, 12:16
PRZY WODOSPADZIE OBOK STADIONU CYGANÓW AŻ CZARNO...PALĄ OGNISKO.... WIĘKSZOŚĆ NACHLANA ŚMIECI PO NICH PEŁNO.... A POLICJA DBA BEZPIECZEŃSTWO WĘDKARZY BY NIKT DO WODY NIE WPADŁ! BO KĄPIĄCYCH SIĘ LUDZI TAM RACZEJ NIE MA.
Grzechu
Grzechu 26.07.2020, 11:18
Cyganie to w ogóle jakaś klasa uprzywilejowana w Lubaniu, dawno powinni już im te zasiłki pozabierać i wypędzić z lokali socjalnych.
Cypis
Cypis 26.07.2020, 01:44
Tak jak Pan pisze. Na '' majątku '' czyli dębach siedzi czasem kilku wędkarzy, nikt tam nie wchodzi do wody, chyba że spławik z zestaw utknął w trzcinie. A reszta miejsc, gdzie tylko można tyłek umoczyć zasyfiona, butelki, foliówki, śmieci. I zabawa na ''cyganskich bozkowicach'' za basenem.
Ja
Ja 24.07.2020, 11:35
Brak pracy jest pracą

Pozostałe