Aktualizacja. Potrącił rowerzystkę. Nie wezwał pomocy, a poszkodowaną ukrył w polu

  • 23.07.2020, 10:24 (aktualizacja 23.07.2020, 14:48)
  • red./Zinfo.pl
Aktualizacja. Potrącił rowerzystkę. Nie wezwał pomocy, a poszkodowaną ukrył w polu Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Skandaliczne zachowanie sprawcy wypadku drogowego! Czy był pijany?

Dziś rano (ok. 6:00) od jednego z czytelników otrzymaliśmy wstrząsającą wiadomość. W Stojanowie (pow. zgorzelecki) doszło do wypadku. Kierowca potrącił poruszającą się na rowerze kobietę, która jechała do pracy do Pieńska. Z relacji świadków wynika, że zamiast udzielić jej pomocy, mężczyzna wyrzucił rower w pobliski lasek, a samą poszkodowaną próbował ukryć - przeciągnął ją w pole kukurydzy i uciekł! Nie wiemy jeszcze, czy to skandaliczne zachowanie było wynikiem szoku, czy też kierowca mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Na miejscu pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Nieprzytomną kobietę zabrano do szpitala. Jej obecny stan nie jest nam znany. Czekamy na informację od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Aktualizacja.

Po 14. oficer prasowa zgorzeleckiej KPP opublikowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak na razie nie potwierdzają się informacje jakoby mężczyzna próbował ukryć nieprzytomną kobietę w polu kukurydzy.

Wszystkie okoliczności będą szczegółowo badane, na chwilę obecną nie możemy rozmawiać o szczegółach - usłyszeliśmy od podkom. Agnieszki Goguł.

Poniżej treść opublikowanego komunikatu.

Dzisiaj przed godziną 6 na drodze W 351 w miejscowości Stojanów doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzystki. Jadący na służbę policjant z Komisariatu Policji w Pieńsku,  minął pojazd, a następnie rowerzystkę i gdy po chwili usłyszał huk zawrócił, aby sprawdzić co się stało. 

Jak się okazało kierujący pojazdem mazda potrącił  45-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego i po chwili uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz natychmiast udzielił kobiecie pierwszej pomocy i zaopiekował się nią do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Policjant niezwłocznie przekazał kolegom z komisariatu w Pieńsku informacje, dzięki którym udało się zatrzymać kierowcę mazdy. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał dwa czynne zakazy kierowania pojazdami. Po zbadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że jest trzeźwy. Została mu pobrana krew do dalszych badań.

Teraz policjanci będą szczegółowo badać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

red./Zinfo.pl

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m
m 27.07.2020, 14:33
Tylko pikoludek mógł próbować ukryć żywą kobietę w polu kukurydzy licząc, że nikt jej nie znajdzie... Ludzka głupota nie zna granic
Gekon
Gekon 30.07.2020, 14:58
Przeciez napisali ze nie wiadomo czy wersja sie zgadza
dziadek
dziadek 25.07.2020, 10:28
Gdyby takie porzucenie w qqrydzy wymyśliła jakaś deVodka, lider czy majster z Szumachera czy innej Buszoku Toyoty , taki wyselekcjonowany i zaawansowany ideologicznie to bym jeszcze zrozumiał. Ale w sumie niezawisły policjant?
Edyta
Edyta 30.07.2020, 12:02
Proszę czytać ze zrozumieniem. Policjant zawrócił, gdy usłyszał huk i udzielił pomocy poszkodowanej kobiecie a sprawca uciekł.
axel
axel 25.07.2020, 19:42
Czytaj uważnie artykul jeszczeraz!!!!!!!!
hebel
hebel 25.07.2020, 10:12
Brzmi to tak strasznie durnowato że jak, jak raport policyjny.
sos
sos 24.07.2020, 06:43
bujda na resorach, pały łgają jak psy,sprawa ma bez wątpienia drugie dno i policyjne kanalie będą starały się to zamieść pod dywan komendanta.
...
... 24.07.2020, 00:35
Tylko 5 lat? Masakra, powinno być przynajmniej 15...
DMQ
DMQ 23.07.2020, 21:16
Proponuję 3ci i 4ty czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Dopóki nie będzie rozsądnego systemu konfiskaty pojazdów i ew. regresów na sprawców (jeśli jest np. z kradzieży czy wypożyczalni) to takie zakazy dalej będą sobie wsadzać w d....
Maurycy
Maurycy 23.07.2020, 18:26
Dlaczego nie ma konfiskaty samochodu, jak ktioś ma czynny zakaz, a dalej jeździ ? Oni olewają te zakazy...
Hans
Hans 23.07.2020, 17:42
Dwa czynne zakazy !!!! Gdzie było państwo po pierwszym ??? Naruszenie zakazu powinno skutkować natychmiastowym osadzeniem idioty w areszcie ,ale nie na 24 !!! Tylko stałym .Prawo mamy może i ok ,ale egzekwowanie go przez państwo to juz czysta kpina z normalnych ludzi
avanti
avanti 23.07.2020, 17:34
Kupy sie ta historia nie trzyma!
Jezeli policjant zaraz po uslyszeniu huku zawrocil to ile czasu zajel mu dojazd na miejsce zdarzenia? Minute, a moze dwie? W tym czasie sprawca mial ukryc rower, przecviagnac poszkodowana w kukurydze i uciec. Dzialal wiec z predkoscia swiatla chyba.
Dalej sie opierajcie na nie zweryfikowanych , "wstrzasajacych wiadomosciach od czyrtelnikow" a wkrotce bedziecie mieli wiarygodnosc Faktu.
janush
janush 23.07.2020, 16:30
To już nawet nie zezwierzęcenie, czyste s***syństwo. Po znalezieniu sprawcy powienien być postawiony zarzut usiłowania zabójstwa.
on_83
on_83 23.07.2020, 15:39
jak to się dzieje, że osoba, która ma dwa czynne zakazy kierowania pojazdami nadal pojazd prowadzi. taka osoba to powinna dostać już dożywocie
kolo
kolo 23.07.2020, 17:04
Normalnie wsiada i jedzie
Rebe
Rebe 23.07.2020, 15:27
Dadzą mu trzeci zakaz i co z tego , facet powinien iść siedzieć
Daniel
Daniel 23.07.2020, 15:26
Dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów i grozi mu 5lat? Żart!
RobertZ
RobertZ 23.07.2020, 15:21
5 lat???? Ta jakiś żart? Minimum 15 lat dla s***la, a tuż przed odsiadką połamać bydlakowi nogi.
aha
aha 23.07.2020, 17:22
tak a potem bedziesz płacił za leczenie i rehabilitacje takiego elementu...
Sponsor 500+
Sponsor 500+ 23.07.2020, 15:04
Niech wyjaśnią co z tą kukurydzą, bo na wykopie już widły ostrzą. Co do recydywy - nie mamy narzędzi żeby monitorować stosowanie zakazu prowadzenia pojazdów? Ja tu widzę współwinę Państwa. Policja zamiast zająć się rzeczami pożytecznymi pilnuje kaczkę na Żoliborzu albo pacyfikuje przedsiebiorców.
jan
jan 24.07.2020, 14:12
Bredzisz że aż boli ,tok rozumowania przedszkolaka
Ti
Ti 23.07.2020, 14:42
Bezwzględnie do więzienia na te 5 lat zanim kogoś zabije.
Recydywa jak nic.
Mosze
Mosze 23.07.2020, 14:42
To gnida
Donkiszot
Donkiszot 23.07.2020, 14:41
dożywocie w kamieniołomach
Pff
Pff 23.07.2020, 14:41
Jeśli nie dostanie odsiadki to sam sędzia powinien pójść siedzieć
Karo
Karo 23.07.2020, 14:41
Powinien dostać dożywocie, albo krzesło. Zero z tego kierowcy
Jakub
Jakub 23.07.2020, 16:41
Aha czyli dla ciebie to co zrobił równa się morderstwu dziecka tak?
Krzysiek
Krzysiek 24.07.2020, 06:47
Czy nie zauważasz różnicy tylko w zapomnieniu się a drwieniem z regulacji obowiązujących w społeczeństwie? Takiego gniota powinno skrócić się co najmniej o łeb. Jak nie potrafi normalnie funkcjonować, to do piachu i tyle.
Janush
Janush 23.07.2020, 19:16
A co ma piernik do wiatraka? Czyli tylko zabójstwo dziecka powinno być karane owymi sposobami a reszta łagodniej? Gratuluje logiki.

Pozostałe