Służby kontrolują miejsca na harcerskie obozowiska

  • 17.07.2020, 15:57
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Służby kontrolują miejsca na harcerskie obozowiska Obraz z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od początku wakacji policjanci we współpracy z innymi służbami na terenie Dolnego Śląska prowadzą kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole „bezpieczeństwa” prowadzone są na koloniach, półkoloniach oraz obozach harcerskich. Tym razem policjanci, strażacy oraz leśnicy z Lubania jeszcze przed rozpoczęciem wypoczynku dzieci i młodzieży skontrolowali teren obozowiska harcerskiego pod kątem bezpieczeństwa uczestników wakacyjnego wypoczynku.

Obozy harcerskie są doskonała formą wypoczynku na wolnym powietrzu jak i nauką survivalu czyli „sztuki przetrwania”. Jednak ta forma wypoczynku może wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami w tym meteorologicznymi i hydrologicznymi. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej i nadleśnictwa sprawdzili warunki w jakich będą przebywać harcerze obozujący na terenie gminy Leśna. 

Przed rozpoczęciem obozu harcerskiego mundurowi dokonali rozpoznania terenu, sprawdzili miejsce w, którym obozowicze rozbiją namioty. Sprawdzono czy harcerze  mają wyznaczone miejsca do ewakuacji, drożność dróg dojazdowych oraz łączność, która byłaby wykorzystywana w systemach ostrzegania jak i przekazywania istotnych informacji.  Funkcjonariusze Policji już nawiązali kontakt z komendantem obozu i w trakcie jego trwania przeprowadzą spotkania o charakterze profilaktycznym, odnosząc się do bezpieczeństwa i zasad zachowania. 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 19.07.2020, 08:49
Fajnie by było jakby służby zainteresowały się motocrosowcami co niszczą w Olszynie lasy i hałasują dniami i nocami !!! Zapraszamy na Olszynę Średnią nasze kochane służby.
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 19.07.2020, 04:10
To nic nie da. Trzeba dronami latać i ciągle kontrolować. Harcerzy ciężko będzie odwieść od palenia ognia w lesie. Strasznie zawzięci na tym punkcie są.
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 19.07.2020, 04:03
Nie prościej i taniej wysadzić? Atrakcja jaka by była, na biletach sporo można by kosztów odzyskać.
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 20.07.2020, 17:59
Jakim sposobem mój komentarz o wyburzaniu obiektów ZNTK znalazł się pod harcerzami?

Pozostałe