Okulista czy optometrysta?

  • 06.07.2020, 14:04 (aktualizacja 16.07.2020, 13:11)
  • Informacja Prasowa
Okulista czy optometrysta?

Podziel się:

Do którego specjalisty powinniśmy się wybrać? Kto wyleczy, a kto pomoże dobrać soczewki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Optometrysta i okulista to specjaliści od zdrowia oczu. Każdy z nich specjalizuje się jednak w nieco innym obszarze.

Czym się zajmuje okulista ?

Zadaniem lekarza okulisty jest przede wszystkim diagnoza i leczenie chorób oczu. Powinien być dla ciebie zawsze osobą pierwszego kontaktu, jeśli zauważasz, że coś złego dzieje się z Twoimi oczami, np.: oczy swędzą, łzawią lub ropieją, obserwuje się plamki, mroczki, zwężenie pola widzenia i inne nieprawidłowości, kiedy doszło do urazu lub gdy istnieje podejrzenie infekcji oka, oraz gdy pogorszy nam się ostrość wzroku. Do okulisty warto chodzić także z dziećmi.

Pierwsza wizyta może odbyć się już po skończeniu przez dziecko 3 miesięcy. Wówczas specjalista ocenia ruchomość gałek ocznych, sprawdza również, czy dziecko nie zezuje.

Podczas wizyty okulistycznej bardzo często wykonywany jest też pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz szczegółowe badanie dna oka za pomocą np. lampy szczelinowej.

Pokrótce właśnie tym zajmuje się lekarz okulista.

Czym zajmuje się optometrysta?

To specjalista zajmujący się badaniami refrakcji oraz doborem sposobu korekty wad wzroku. Wykonuje pomiary parametrów układu wzrokowego, odkrywa odstępstwa od norm fizjologicznych, w celu dobrania przepisania i wykonania korekcji za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych. A jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał zmieniać okulary na soczewki kontaktowe – dopasuje odpowiednie wartości oraz rodzaj soczewek, nauczy Cię wszystkiego, co powinieneś widzieć jako użytkownik. Optometrysta wykryje również wszelkie nieprawidłowości chorobowe i zaleci wizytę u okulisty.

Podsumowując, jeśli masz problem z oczami i chcesz zbadać się pod kątem chorób umów się na wizytę do okulisty, jeśli masz słabą ostrość wzroku, boli cię głowa, potrzebujesz nowe okulary lub chcesz nosić soczewki kontaktowe umów się do optometrysty.

Na końcu do optyka

Jeśli już wiesz co zrobić aby dobrać korekcję, to czas aby udać się do Optyka. Optyk pomoże w wyborze opraw i soczewek okularowych, wykona Twoje okulary i w razie potrzeby je naprawi. W salonach optycznych zakupisz również okulary przeciwsłoneczne z filtrami do jazdy autem, ściereczki, mikrofibry, płyny do soczewek i wiele innych akcesoriów optycznych.

W salonach optycznych New Optics D. Zjawin w Lubaniu możecie Państwo zasięgnąć porady u Optyka, Okulisty i Dyplomowanego Optometrysty, nasz wykwalifikowany personel i wieloletnie doświadczenie pomoże Państwu nie tylko dobrać nowe okulary lub soczewki kontaktowe ale i zbadać profesjonalnie wzrok pod kątem ostrości wzroku jak i chorób oczu.

Przedstawiamy naszych specjalistów:

⭐️Lekarz Okulista Katarzyna Kleszcz ⭐️

pracownik oddziału okulistycznego w NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu.

Choroby oczu, zaćmy, jaskry, wyciąganie ciał obcych, zaświadczenia lekarskie

Lekarz przyjmuje w każdy wtorek od 15:00 w salonie optycznym w Kauflandzie w Lubaniu

️ Rejestracja 753030424

⭐️Dyplomowany Optometrysta i Ortoptyk Diana Turbak⭐️

Badania pod kątem wady wzroku, astygmatyzmu, zeza, dobór soczewek kontaktowych i aplikacja.

Optometrysta przyjmuje :

Wtorki i Czwartki od 12.00 do 17:00 w salonie na ul. Brackiej 2 (naprzeciwko fontanny obok zegarmistrza kukułki) ️756451577

Poniedziałki, Środy, Piątki od 12.00 do 19:00 oraz Soboty od 10:00 do 15:00 (nie wszystkie) w salonie optycznym w Kauflandzie w Lubaniu ️753030424

⭐️Technik Optyk, Refrakcjonista Dawid Zjawin⭐️

Dzięki uprzejmości naszego partnera handlowego firmy Hoya, z którą współpracujemy od siedmiu lat, udostępniamy zdjęcie ułatwiające wybór specjalisty.

Serdecznie zapraszamy do naszych salonów optycznych

...Z nami będziesz widział lepiej

Informacja Prasowa

Zdjęcia (5)


Pozostałe