Szpital w Bolesławcu już nie tylko zakaźny

  • 02.07.2020, 07:48
  • Źródło: Bolec.info
Szpital w Bolesławcu już nie tylko zakaźny bolec.info

Podziel się:

Oceń:

Wojewoda zdecydował, że bolesławiecki szpital będzie przyjmował nie tylko chorych z koronawirusem.

Od 1 lipca wznawiają działalność oddziały szpitalne: chorób wewnętrznych, pododdział neurologiczny, oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej, oddział chirurgii urazowo-ortopedyczny, oddział ginekologiczno-położniczy, oddział neonatologiczny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii i szpitalny oddział ratunkowy. Do oddziałów zakaźnych ZOZ w Bolesławcu przyjmowani będą jedynie chorzy z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2. Każdy pacjent zgłaszający się do planowej diagnostyki i leczenia musi posiadać aktualny wynik badania RT- PCR w kierunku koronawirusa SARS - CoV - 2 (wynik jest ważny 48 godz. przed planowaną datą hospitalizacji lub badania diagnostycznego). Wymaz można wykonać w szpitalnym punkcie pobrań znajdującym się w obrębie SOR.

Źródło: Bolec.info

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

regent
regent 03.07.2020, 07:34
Do redakcji: a może pokusić się o jakieś podsumowanie; od kiedy do kiedy szpital był jednoimienny, ilu w tym czasie hospitalizował chorych na covi 19(84), ile osób zmarło, itp. Konkrety! I wtedy może dotrze do niektórych przynajmniej myśl, czy w związku z tym warto było rozwalać gospodarkę i życie ludziom. A może warto było? Nie wiem, dlatego poproszę o konkrety. Dziękuję i pozdrawiam całą redakcję.
Durszlak
Durszlak 02.07.2020, 13:54
Ciemnogród z Małopolski (Nawojowa k. Nowego Sącza) w samo Boże Ciało urządzili sobie wesele. Efekt: kilkadziesiąt osób zakażonych – dziesięciu w szpitalu. Wśród gości był senator PiS obywatel Wiktor Durlak z małżonką. Oj durak ty, Durlak!
Łącznie w przyjęciu uczestniczyło około 100 weselników, ale na kwarantannie jest już ponad 230 osób, w tym rodziny gości weselnych i pracownicy domu weselnego.
=================
https://wiadomosci.radiozet.pl…
regent
regent 03.07.2020, 07:28
A ilu zmarło? Podobno całe wioski wymierają, ale o tym się nie mówi. Ludzie tysiącami padają, szczególnie ci bez maseczek. No po prostu epidemia !!!! A teraz na poważnie: weź sobie gumowy młotek i pierdyknij się w ten zaśmiecony przez szczujnię medialną łeb, to może zaczniesz myśleć.
Zbyszko
Zbyszko 02.07.2020, 11:26
Ludzie!
Codziennie notuje się w Polsce po około 380 nowych zakażeń. Codziennie umiera około 10-15 osób.
Ogółem zakażonych było 35 146 osób a zmarły 1494.
=============
Rygory epidemiologiczne wprowadzano jak mieliśmy po 40-50 zakażeń dziennie. Jak mamy po kilkaset dziennie - niemalże pełny luz.

Pozostałe