Pieniądze na zabytki

  • 02.06.2020, 13:16 (aktualizacja 02.06.2020, 13:25)
  • red. /Lubań News
Pieniądze na zabytki

Podziel się:

Oceń:

Jak zapowiada radna Sejmiku Dolnośląskiego Teresa Zembik wkrótce mają zostać przyznane dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach w regionie.

- Brałam udział w komisji doraźnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego rozpatrującej wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach - poinformowała w mediach społecznościowych Teresa Zembik.

Jak podała radna, na realizację zadań w zakresie ochrony zabytków przeznaczono 4 500 000,00 zł. Wpłynęło 307 wniosków z czego wymogi formalne spełniło 241 wniosków. Decyzja radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego ma pomóc w uratowaniu od zniszczenia wielu zabytków, nie tylko sakralnych. Łącznie pomoc w postaci dofinansowania otrzyma na Dolnym Śląsku 140 zabytków.

Są to między innymi:

1. Lubań Parafia Ewangelicko-Augsburska kościół ewangelicki Marii Panny w wysokości 40 tysięcy zł.
2. Lubań-Uniegoszcz Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w wysokości 35 tysięcy zł.
3. Radogoszcz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski w wysokości 29 tysięcy zł.
4. Olszyna Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w wysokości 35 tysięcy zł.
5. Leśna Parafia Rzymskokatolicka pw. Jana Chrzciciela 45 tysięcy zł.
6. Zaręba Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w wysokości 35 tysięcy zł.
7. Radostów Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego w wysokości 30 tysięcy zł.
8. Mirsk Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Michała Archanioła w Giebułtowie w wysokości 20 tysięcy zł.
9. Mirsk Parafia Rzymskokatolicka pw. Zwiastowania NMP w wysokości 24 tysięcy zł.

red. /Lubań News

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hogsofwar
Hogsofwar 03.06.2020, 10:52
Niedługo wybory . Czas zmienić siły które niszczą kraj od 15 lat
Pimpek
Pimpek 03.06.2020, 10:32
Na co może napierać klęcznikowa pis-radna Sejmiku Dolnośląskiego frau Teresa Zembik? Widocznie kultura jest na szarym końcu społecznych potrzeb.
Kościoły powinni utrzymywać tylko wierni. Zresztą maja takie przykazanie.
ja
ja 03.06.2020, 08:42
MDK w Lubaniu zaraz się rozsypie, ale kościoły będą stały.Tyle pieniędzy od państwa dostają.szkoda słow
Aanna
Aanna 03.06.2020, 06:46
Dostają pieniądze od RZADU i jeszcze im mało, Dom Kultury się za chwilę rozsypie , Kościoły ratują
Krzysiek
Krzysiek 03.06.2020, 06:29
Niech każdy sam wyrobi sobie zdanie jak wygląda podział środków na ratowanie zabytków. Szacun czarna mafio, wielki szacun.
https://wosoz.ibip.wroc.pl/
Igor
Igor 03.06.2020, 21:53

Pod linkiem, nie wiem czy dobrze znalazłem...

https://wosoz.ibip.wroc.pl/pub…

powiat lubański: (m. Leśna, gm. Leśna, m. Lubań, m. i gm. Olszyna, gm Platerówka, gm. Siekierczyn, m. Świeradów, obszary)

Czyli miasto Lubań = tylko gmina.. xls jako zgłoszone zabytki.

tutaj zaś ..

https://wosoz.ibip.wroc.pl/pub…

dotacje z 2019 No tak czas zgłaszania wniosków / chyba, że się gubie w sieci...
Michał
Michał 03.06.2020, 06:27
W urzędzie miasta jest gość od pozyskania dotacji ale chyba tylko nadaje się do parzenia herbaty burmistrzowi i jego świty. Później pan przedstawia sparwozdanie ze swojej pracy: zaparzyłem 1653 herbaty, 1328 kaw i uzyskałem dotację na 100 kg ciasteczek do kawy.
Igor
Igor 02.06.2020, 21:57
"otrzyma na Dolnym Śląsku 140 zabytków" wrzuci ktoś link do wszyskich przyznanych?

Zobaczymy co na rzeczy
Meretseger
Meretseger 02.06.2020, 18:40
A na świątynię zwaną Domem Solnym.... która przyciąga do Lubania tłumy turystów?
Obserwator
Obserwator 02.06.2020, 15:37
Same parafie ? Dużo hałasu o dworce w Lubaniu , Leśnej czy Świeradowie a tu nic .
gość
gość 02.06.2020, 19:41
może wniosków PKP nie złożyło
Rysiek
Rysiek 02.06.2020, 15:02
Fajnie nie ma innych zabytków tylko kościoły ?
Wania
Wania 02.06.2020, 16:32
No z dwojga - to już lepiej na kościółek bo tam moherstwo się posadawia i nie ma wirusów - jak zaświadcza poważna pani naukowiec.
===========
ZNAK KRZYŻA ZABIJA ZARAZKI I ZMIENIA WŁAŚCIWOŚCI WODY I POTRAW
gazetawarszawska.com/index.php/sancta-ecclesia/147-znak-krzyza-zabija-zarazki-i-zmienia-wlasciwosci-wody-i-potraw

Pozostałe