Debata Zawodowa w Mickiewiczu

  • 02.06.2020, 12:25
  • PCE
Debata Zawodowa w Mickiewiczu

Podziel się:

Oceń:

W ramach projektu Mickiewicz zawodowo w dniu 27 maja 2020 o godz. 12.00 odbyła się Debata Zawodowa z wykorzystaniem wideokonferencji na platformie Google, którą administrowała Grażyna Danilecka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych oraz koordynator ds. młodzieży w projekcie. Zagadnieniem przewodnim było pytanie: Jak osiągnąć sukces na rynku pracy?

Spotkanie poprowadził uczeń technikum Kacper Twardowski, a program zawierał trzy moduły. Moduł pierwszy dotyczył kierunków kształcenia i został omówiony przez uczniów szkoły: Roksanę Suszkiewicz i Marcela Bartnikowskiego. Rolę doradztwa zawodowego przedstawiła Monika Tąta-Wieczorek – pedagog szkolny oraz doradca zawodowy. Analizę lokalnego rynku pracy przeprowadziła Katarzyna Hudyma – dyrektor PUP.  Punktem głównym była dyskusja, którego moderatorem była Renata Kulczycka - nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Ze strony uczniów i pozostałych uczestników padło wiele inspirujących pytań. Udało się uzyskać odpowiedzi na temat nowych projektów, które niebawem zostaną wdrożone w szkole, możliwości rozwoju pracownika u pracodawcy oraz ścieżek kariery zawodowej naszych gości. Uczestnicy usłyszeli też, w jaki sposób studenci są przygotowywani do praktycznego wejścia na rynek pracy i samozatrudnienia. Padło również ważne pytanie: w jaki sposób radzą sobie firmy w obecnych czasach pandemii. Goście odpowiadali też na pytania kluczowe: jaki powinien być pracownik idealny oraz jak osiągnąć sukces na rynku pracy.

Na koniec spotkania Ewelina Śmigielska - nauczyciel przedmiotów informatycznych i kierownik merytoryczny projektu przedstawiła informacje na temat realizowanych zadań
w ramach projektu Mickiewicz zawodowo oraz podsumowała debatę, która była bardzo owocna i wartościowa pod względem merytorycznym.

Spotkanie online okazało się doskonałym pomysłem wymiany doświadczeń uczestników pochodzących z różnych środowisk związanych z kształceniem zawodowym, którzy w zaciszu swoich mieszkań czy gabinetów mogli wziąć aktywny udział.

W spotkaniu uczestniczyło 198 osób, w tym Konrad Rowiński – Wicestarosta Lubański, Piotr Krzywda – Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - Delegatura w Wałbrzychu, Anna Adamska - Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu, Katarzyna Hudyma - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Renata Czuj - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, Dyrektorzy szkół powiatu lubańskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – Filia w Jeleniej Górze, przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Lubaniu oraz Inspektoratu ZUS w Lubaniu, przedsiębiorcy i pracodawcy współpracujący ze szkołą, absolwenci szkoły, uczniowie oraz nauczyciele.

PCE

Zdjęcia (10)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor
Igor 02.06.2020, 13:29
Ciekawe czy pozostałem 3 osoby, jak się domyślam uczestników nie wymienionych w artukule, ma świadomość publikacji ich tożsamości publicznie.... ??

Pozostałe