Sytuacja epidemiologiczna w powiecie i na Dolnym Śląsku - 2 czerwca

  • 02.06.2020, 10:51
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie i na Dolnym Śląsku - 2 czerwca

Podziel się:

Oceń:

Jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa trafiła do bolesławieckiego szpitala.

Zapanowało ogólne rozluźnienie w kontaktach i coraz częściej słyszy się, że początkowe reakcje na wirusa były przesadzone. Nie zmienia to faktu, że ludzie wciąż chorują a osoby ciężko chorujące, które podejrzane są o zakażenie Sars-coV-2 trafiają do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Jak podają ogólnopolskie media, szpital zakaźny w Bolesławcu wciąż ma obłożenie wynoszące powyżej 80%.

Wczoraj do tamtejszej placówki trafiła jedna osoba z powiatu lubańskiego. Według danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubaniu oraz władze województwa, sytuacja epidemiologiczna kształtuje się w następujący sposób:

Na terenie powiatu jedna osoba choruje na koronawirusa i jest to mieszkanka gminy Lubań. Szczegóły w tabeli poniżej.

  HOSP 
podejrzenie
HOSP
potwierdzone
Zdrowi Izolacja
domowa
Przebadani
wynik
dodatni
Przebadani
wynik
ujemny
Kwarantanna rządowa Kwarantanna  PPIS Nadzór
Hospitalizacja 
ogółem
1 0 31 1 32 319 69 5 1
1
Nadzór
ogółem
77

Do godziny 10. na Dolnym Śląsku zanotowano 2632 osób zakażonych – dzisiejszego poranka o pozytywnym wyniku testu dowiedziały się kolejne 2 osoby. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i powiatu kłodzkiego.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce i na Dolnym Śląsku oraz liczbą zachorowań.

 Koronawirus na Dolnym Śląsku – aktualne dane:
▪️ liczba potwierdzonych przypadków zachorowania – 2632
▪️ liczba osób wyleczonych z Covid-19 – 1460
▪️ liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 333
▪️ liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 3506
▪️ liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 966

▪️ W wyniku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku zmarło 105 osób.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 24 271  przypadków zachorowania na COVID-2019. 11 726 osoby udało się wyleczyć, 1081 zmarło.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy B.
Jerzy B. 03.06.2020, 19:23
Kto nigdy nie chorował na jakąkolwiek chorobę zakaźna nie ma zielonego pojęcia jak ciężka to choroba. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego Wirusa. Wszyscy znamy się na medycynie. Zachowajmy zdrowy rozsadek, który zawsze jest w cenie
Jaaa
Jaaa 02.06.2020, 20:48
Nie jest do śmiechu ani żartów, a ludzie wariują , nie przestrzegają zaleceń, przekonacie się na sobie kwesta czasu
Smiech na sali
Smiech na sali 03.06.2020, 15:21
A czy ktos zdaje sobie sprawe, jakie zagrożenie stwarzaja maseczki, ktore nam kazaazano nocis?! Chyba nie!! Jesli chodzi o wirusa to jak kazdy wirus co roku. Ktos kto ma slabszy organizm jest narazony natomiast osoby zdrowe moga a nie musza byc chore. Nie wiem po co cala ta sensacja.... Zreszta nie po to panstwo dalo 2mld na tv.🤣szkoda, zeby sie zmarnowało...
Żal.pl
Żal.pl 03.06.2020, 21:21
Nie masz pojęcia jak ciężko się ten wirus przechodzi...
kill-virus
kill-virus 02.06.2020, 21:49
99% zakażeń jest bezobjawowo, 1% choruje, dlatego wirus będzie z nami jeszcze jakieś pół roku, zanim połowa narodu go nie przejdzie. A jesienią będziemy mieli kolejną grypę sezonową. Jak ktoś zachoruje, to polecam zioła płucne i inhalacje, choroba szybciej mija.
Zbyszko
Zbyszko 02.06.2020, 19:12
RAPORT KRAJOWY
Zarażonych = 24 396
Poszło do nieba albo do piekła = 1098
Uzdrowionych w szpitalach = 11 445
Uzdrowionych cudownie = 0
==================
Zakażonych i co najgorsze bez objawów jest kilkanaście tysięcy i póki nie będzie testowania wszystkich to nigdy nie pozbędziemy się wirusa.
Pelikan
Pelikan 03.06.2020, 18:26
10/10 ! Dzisiaj podano w informacji 23 zgony !!!! A poza tym nic na działkach się nie dzieje .
Darek
Darek 02.06.2020, 16:22
Cz zrozumiecie ludzie w koncu zadnego wirusa nie bylo
T
T 02.06.2020, 15:28
Słyszałem z pewnego źródła że od pierwszego lipca zamiast maseczek będzie trzeba nosić damskie stringi na głowie tylko tak żeby zasłaniały uszy.
Bronek
Bronek 02.06.2020, 16:27
Sznurkiem do przodu czy do tyłu?
POLAK
POLAK 02.06.2020, 14:21
NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ, DAJCIE SPOKÓJ Z TĄ PROPAGANDĄ PANDEMII STRACHU.
CO AD. 5G I SZCZEPIEŃ?
MOŻE COŚ NAPISZECIE NA TEN TEMAT ?
CZAS NAJWYŻSZY.
A
A 02.06.2020, 11:54
Ludzie mają w nosie noszenie maseczek w miejscach, gdzie powinno się je nosić (sklepy, instytucje itp.), nie zachowują dystansu w sklepach i instytucjach. To, że poluzowano obostrzenia, nie znaczy, że wirusa nie ma. liczba zakażonych wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie, nie spada,
Smiech na sali
Smiech na sali 03.06.2020, 15:27
Ktos kto tak najwięcej kometuje z pewnością spelnia wszystkie obostrzenia.. Po zazdrościć glupoty... 🤣
regent
regent 02.06.2020, 15:02
"Ludzie maja w nosie obostrzenia , a liczba "zakażonych" wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie" I to nie daje Tobie niczego do myslenia???Widocznie poziom ogłupienia medialnego pozostaje też na tym samym poziomie....Zacznij mysleć - to nie boli.

Pozostałe