Jakuszyce: Na "zielonej granicy" zatrzymano trzech białorusinów

  • 29.05.2020, 10:12 (aktualizacja 29.05.2020, 10:59)
  • NOSG mjr SG Joanna Konieczniak
Jakuszyce: Na "zielonej granicy" zatrzymano trzech białorusinów

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 26 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali trzech obywateli Białorusi, którzy przekroczyli granicę w miejscu zabronionym.

We wtorek wieczorem trzech obywateli Białorusi nielegalnie przekroczyło granicę z Czech do Polski. Wybrali miejsce oddalone o 300 metrów od punktu kontroli w Jakuszycach. Po przejściu na polską stronę zostali zatrzymani przez patrol Straży Granicznej z Jeleniej Góry. Mężczyźni w wieku 22-32 lat po trzymiesięcznym pobycie w Czechach postanowili wrócić do swojego kraju. Z uwagi na panujące obecnie obostrzenia wybrali „zieloną granicę”, która jak sadzili nie jest chroniona.

Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu wbrew przepisom granicy RP we współdziałaniu i w porozumieniu. Przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 1 rok. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Jeleniej Górze wydał wobec cudzoziemców decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski. W decyzji zawarto również pięcioletni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen.

Cudzoziemcy przekazani zostaną białoruskim służbom.

NOSG mjr SG Joanna Konieczniak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe