Bezpieczny przejazd kolejowy

  • 25.05.2020, 13:53 (aktualizacja 25.05.2020, 15:06)
  • red. /asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Bezpieczny przejazd kolejowy

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ruchu drogowego cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na miejsca w ruchu drogowym szczególnie niebezpieczne dla kierujących. Tym razem miejscem, na które zwracali szczególną uwagę były przejazdy kolejowe na DW-393 relacji Lubań - Leśna. Akcja pod kryptonimem ” Bezpieczny przejazd kolejowy” potwierdziła, że kierujący nie stosują się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym.

Pomimo wielu kampanii edukacyjno-profilaktycznych mających za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach wielu kierujących nadal lekceważy przejazdy kolejowe. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo na drogach lubańska drogówka w miniony piątek przeprowadziła działania pn: „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Lubańscy policjanci szczególnym nadzorem objęli DW-393 w kierunku Lubań - Leśna, gdzie na całej jej długości usytuowanych jest 7 przejazdów kolejowych. W tym rejonie podczas pełnionej służby policjanci sprawdzali czy kierujący stosują się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym. Jak już wcześniej pisaliśmy, niestety nie. W trakcie prowadzonych działań mundurowi ujawnili aż 24 naruszenia przepisów w rejonach przejazdów w tym prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień, ingerencja w prawidłowość pomiaru drogomierza pojazdu mechanicznego oraz nietrzeźwego kierującego. Około 70% kierujących zlekceważyło znak STOP w konsekwencji zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł i dwóch punktów karnych.  Droga DW-393 Lubań - Leśna w dalszym ciągu będzie pozostawać pod nadzorem Policji.

red. /asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.05.2020, 23:40
Taka kontrola powinna być co dziennie to może byśmy mogli wreszcie normalnie żyć! Albo trzeba rozebrać tory i wówczas wszyscy będą mieli spokój??
Mieszkanka
Mieszkanka 27.05.2020, 10:18
Albo dla wszystkich krzykaczy droga alternatywa za rzeka bez przejazdów ale tam 30 km /h
Weronka
Weronka 26.05.2020, 18:53
A przy okazji "pozdrowienia" i życzenia opamiętania dla furiata kierowcy wypasionego audi DLB-AT co to nagrał się na kamerkę jak wyprzedza kilka aut na podwójnej ciągłej w drodze do Zgorzelca. Rozważam przekazanie nagrania Policji.
👏👏
👏👏 26.05.2020, 18:22
Brawo
Kiero
Kiero 26.05.2020, 10:28
Taki tam ruch kolejowy, że bardzo trzeba dbać o kierowców :)
czarna wołga
czarna wołga 25.05.2020, 17:26
Ta trasa to jest jakaś porażka ! Nie dość, że ograniczenie do 50 km/h to jeszcze przejazdy. Czasami jest tak mały ruch, że przez całą trasę nie mijam się z żadnym autem,rowerem , skuterem.....nawet bezpański pies nie biega!! O co chodzi z tą 50-tką to nawet najstarszy mieszkaniec powiatu nie wie....Teren zabudowany....tylko najbliższy budynek stoi 500m od drogi....tragedia! Rozumiem przy szkole musi być 40, to oczywiste. Ale dlaczego przy szkole jest ciemno bo stoi tylko jedna marna latarnia, to już nie rozumiem. Jeżdżenie tą trasą to katorga.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.05.2020, 23:29
Pierdzielisz farmazony kolego. Przy tej drodze mieszkają ludzie którzy pragną chwili spokoju. Tylko w dniu dzisiejszym przejechalo kilkadziesiąt tirów dzięki którym pękają fundamenty naszych domów a hałas jaki temu towarzyszy jest trudny do zniesienia! Pomyśl o tym i daj żyć innym ludziom!
Mieszkanka
Mieszkanka 26.05.2020, 10:23
A może ty torami jeździsz bo dom 500 m 😂ba chyba czas odwiedzić okulistę
a trasę można zawsze zmienić
stefan
stefan 25.05.2020, 15:57
oczywiście nikt nie zająknie się że tyle znaków stop to paranoja... aż odechciewa się jeździć do tej leśnej... Nie może być sygnalizacji świetlnej tak jak w Czechach, tylko robaku masz się zatrzymywać jak *** co 5 minut.
Mieszkanka
Mieszkanka 27.05.2020, 11:36
Propozycja zmienić trasę
Bobo
Bobo 25.05.2020, 15:16
Zamiast karać, może w kocu czas coś zrobić z tymi STOPAMI! To jest nienormalne żeby było 7 znaków stop na tak krótkim odcinku. Nie można postawić ustąp lub samego krzyża? Tym bardziej że pociąg jeździ raz na jakiś czas i to z prędkością 5km/h.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.05.2020, 23:33
Ten pociąg jeździ z taką prędkością tylko że względu na tych ***i co nie stają na stopach bo jeśli któregoś zabije to będzie ciagany po sądach
Lolo
Lolo 26.05.2020, 18:54
Bobo! .... postawić ustąp? Chodzi ci o "ustęp"?

Pozostałe