Lubań. Właściciele mieli znęcać się nad psem. Interweniował DIOZ

  • 24.05.2020, 20:39 (aktualizacja 24.05.2020, 20:51)
  • red./DIOZ
Lubań. Właściciele mieli znęcać się nad psem. Interweniował DIOZ DIOZ Odebrany pies

Podziel się:

Oceń:

Krzysztof S. i Małgorzata C. od miesięcy znęcali się psychicznie i fizycznie nad mieszańcem amstafa. Prócz bicia i kopania zwierzęcia, przypalali go papierosami, dotkliwie karcili za chodzenie po mieszkaniu, podduszali i uczyli agresji na oczach dzieci. - w ten sposób sytuację odebranego właścicielom psa opisują wolontariusze jeleniogórskiego DIOZ.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt to organizacja społeczna, której wolontariusze wielokrotnie interweniowali w sprawach zwierząt zaniedbywanych przez właścicieli. Tym razem podjęli interwencję wobec psa, który miał być katowany przez parę z Lubania. Gdy zniszczony psychicznie zwierzak stał się agresywny, a para przestała nad nim panować, według wolontariuszy z jeleniogórskiej organizacji, pies został porzucony.

Przypięli na krótkim łańcuchu, bez budy, w kontenerze. Psiak głodował, zauważalny były u niego zarys żeber. W miejscu bytowania psiaka zastaliśmy matkę Krzysztofa S., która miała rzekomo doglądać zwierzęcia - kompletnie pijana kobieta siedząca w swoim moczu nie była w stanie wykonać chociażby jednego kroku, nie mówiąc o podaniu psu wody.

Według społeczników mężczyzna miał znęcać się nad psem ciągając go za samochodem! Wolontariusze DIOZ zapowiadają zgłoszenie sprawy do prokuratury oraz sądu rodzinnego, według nich para znęcała się nad psem a akty przemocy miały być stosowane w obecności dziecka.

Katowany, bity, poniewierany... Skrajnie przerażony psiak jest już bezpieczny - zmierza z naszymi Inspektorami do kliniki weterynaryjnej - Napisali dziś około 17. na swoim facebokoowym profilu społecznicy z Jeleniej Góry.

W ostatnim czasie organizacje społeczne odbierające zwierzęta są na cenzurowanym, bowiem zdarzały się sytuacje, że zwierzęta odbierane były bezprawnie. Z takimi zarzutami spotykał się też jeleniogórski DIOZ. Dlatego dr Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii podpisał w ostatnim czasie porozumienie z Komendantem Głównym Policji, o współpracy i wzajemnej asyście w czasie interwencji podejmowanych przez społeczników.

Przedstawiciele organizacji społecznych często dokonują odbioru zwierząt nawet wówczas, gdy nie jest zagrożone życie lub zdrowie zwierząt, używając metod przymusu i presji celem wtargnięcia na prywatne posesje, łamiąc przy tym prawo ochrony miru domowego. W celu uwiarygodnienia swoich poczynań i nadania im w sposób nieuprawniony urzędowego charakteru, przedstawiciele takich organizacji posługują się sporządzonymi przez siebie dokumentami, takimi jak legitymacja służbowa, upoważnienie, postanowienie czy decyzja. (…) W celu zapobieżenia kolejnym przypadkom łamania prawa w tym zakresie konieczna jest współpraca Policji i Inspekcji Weterynaryjnej. - pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak było tym razem i czy wolontariusze DIOZ odebrali zwierzę zgodnie z prawem postaramy się ustalić i poinformować w odrębnym materiale.

red./DIOZ

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 01.06.2020, 13:27
Patrząc na psiaka,rzeczywiście przebywał w fatalnych warunkach.
Jednakże pies po takim katowaniu jak wynika z opisu powinien nosić mnóstwo śladów bicia czy przypalania .
Niczego tutaj takiego nie widzę oprócz tego ze jest zaniedbany.
Pseudo ekolodzy
Pseudo ekolodzy 26.05.2020, 09:29
Co by nie było, dioz naruszył mir domowy, jak widać właścicielka upojona a ci sobie buszują po domu i robią zdjęcia. Wstyd
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.06.2020, 12:24
@Pseudo ekolodzy - jaki mir domowy ? Jeśli w tym domu był mir to gratuluję wyobraźni . Jak patrzę na te pokazane " miry " zwłaszcza tego na kanapie to strach się bać . Widać że to miry a bardzo wysokim IQ . Conajmniej 500+
ja
ja 08.06.2020, 10:03
Zgadza się
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.06.2020, 12:26
@ ja Co Ci się zgadza ? Pewnie też IQ - 500+
Asik
Asik 25.05.2020, 19:44
Adoptowalam psa odebranego z interwencji. Pies jest z okolic Lubania. Kundel po przejściach. Szczeka na wszystko i wszystkich dookoła. Wstyd z nim iść na spacer. Pies nie odstepuje mnie na krok. Kocham go i już nie oddam lobuza 🤭
Justynka
Justynka 25.05.2020, 19:21
Masakta szkoda pieska... te łudzie powinni iść siedzieć za takie cos a nie kara śmierci.... im tak zrobić ciekawe czy będą sue cieszyć .... Brak słow
pit
pit 25.05.2020, 19:08
To co zrobili to jest złe ,nawet bardzo ,ale od karania jest policja i sądy ,większość z was by ich ukamienowała ,tym samym niewiele lepsi byście byli od nich .
Neli my love
Neli my love 25.05.2020, 19:07
To *********!!! ******* ***! Żeby zgnili w ***. Życzę im takiego samego życia, jakie zgotowali temu biednemu pieskowi. Czytając ten artykuł, włosy mi na rękach stanęły!! Sama mam 2 letnia suczke amstaffa. Jest kochana. Muchy by nie skrzywdziła!! Ona jest dla mnie całym życiem. Ja jej ufam i ona mi. Nienawidzę takich ludzi!!! Cieszę się że w tej bez karnej Polsce nie mieszkam już!
Kaja
Kaja 25.05.2020, 18:59
Wlascieli przykuć łańcuchem do kontenera nie dać jeść ubrań ciepłych i wody . Żeby poczuli cierpienie. Dołożyć więzienie dożywocie w płaceniu na schronisko dla zwierząt i dożywocie aby nigdy nie posiadali żadnych zwierzat
Kuba
Kuba 25.05.2020, 18:31
Obydwoje do paki odebrać też to bezbronne dziecko 30 tys na rzecz schroniska to jest okropne tak nie postępuje dorosły człowiek i my nazywamy się istotami rozumnymi
Louis
Louis 25.05.2020, 18:30
Kara ich nie minie...I powodzenia im zycze na miescie...
Kama
Kama 25.05.2020, 18:28
Kobieta na zdjęciu wypacykowana z cwaniackim uśmieszkiem a znęcała się nad bezbronnym psem. Tacy ludzie to jakieś chore istoty które powinno się izolować od reszty społeczeństwa.
Halina
Halina 25.05.2020, 18:24
Powinno pokazywać się takich ludzi którzy są bezwzględni i stosują przemoc wobec zwierząt. Może wtedy by ich to nauczyło rozumu,że każde zwierzę czuje ból i strach przed takimi oprawcami.
annabb
annabb 25.05.2020, 18:14
Kary za znęcanie się nad zwierzętami są karygodnie niskie, przede wszystkim kara finansowa powinna być tak wysoka aby zwyrodnialcom mroziła krew w żyłach. Ratowanie i rehabilitacja skatowanego zwierzęcia w 100% winna być pokryta przez bandziora.
Mili
Mili 25.05.2020, 18:10
Ludzie to potwory jakies .ja 2 miesiace temu stracilam psa .mial 11 lat do dzis mi lzy w oczach sie pojawiaja bo juz go nie ma a taki potwor gnebil stworzenie biedne
Miłość
Miłość 25.05.2020, 16:08
I znowu Lubań i okolice tam jest makabra . Do więzienia i kara finansowa .
Gość
Gość 25.05.2020, 16:00
Karać i jeszcze raz karać za takie postępowanie.
Korek
Korek 25.05.2020, 15:37
Powinni płacić na utrzymanie tego biednego psa do końca jego dni żeby żył sobie w luksusie
Katka
Katka 25.05.2020, 14:02
Biedny psiak. Ci "ludzie" to potwory!!!!
aga1474
aga1474 25.05.2020, 13:55
Zastosować to samo właścicielom co właściciele zastosowali temu biednemu psu dokładnie to samo
Ona
Ona 25.05.2020, 13:41
Zdecydowanie w Naszym kraju jest za mało służb w walce z okrucieństwem wobec zwierząt. Brawo dla jednostek które robią co mogą by pomóc tym biednym zwierzaczkom! Kiedy w końcu ktoś z rzadu zauważy powagę tej SPRAWY!!!?? NA PIJAŃSTWO pieniądze w opiece się znajdą ale dla zwierząt niestety nawet pół grosza nie ma??!! A przecież skoro każdy z Nas ma jakieś prawo do... Życia w normalnych warunkach Więc te biedne zwierzaczki też mają jakieś prawa. Prawie większość z Nas ma kota, psa czy inne zwierzątko i dbamy o nie jak o członków rodziny. Szkoda tylko że znajdują się tacy oprawcy, którzy obchodzą się z tym całkowicie obojętnie na los swoich podopiecznych!!! Uważam że dla takich powinna być zamiana by sami poczuli na własnej skórze jak to jest byc bitym i głodzonym!!
Gość
Gość 25.05.2020, 13:24
Mam nadzieję że sąd wymierzy odpowiednią karę i nie umorzy sprawy jak to często bywa

Pozostałe