Niemiec próbował przekupić strażników granicznych

  • 20.05.2020, 10:27 (aktualizacja 20.05.2020, 11:06)
  • Źródło: SG Zgorzelec
Niemiec próbował przekupić strażników granicznych zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Wraz z wejściem w życie przepisów, które zdjęły obowiązek odbycia kwarantanny, znacznie zwiększyła się ilość osób, które przekraczają granicę.

W trakcie weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej na granicy w służbowej odpowiedzialności Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali ponad 75 tysięcy osób, które przyjechały do Polski oraz ponad 35 tysięcy pojazdów. Z uwagi na niespełnienie warunków wjazdu zawrócono także 264 cudzoziemców. Od 15 marca, czyli od dnia wprowadzenia tymczasowo przywróconej kontroli granicznej funkcjonariusze odprawili już 577 647 osób oraz 335 373 środki transportu.

W trakcie weekendu funkcjonariusze NOSG ujawnili również dwóch obywateli Litwy, którzy w Zgorzelcu przekroczyli nielegalnie granicę. Zatrzymano także 63-letniego obywatela Niemiec, który próbował w Jędrzychowicach wręczyć funkcjonariuszom Straży Granicznej 50 euro w zamian za umożliwienie mu wjazdu do Polski bez konieczności odbycia kwarantanny. Mężczyzna przesłuchany został w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1500 złotych.

Źródło: SG Zgorzelec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arabela
Arabela 20.05.2020, 23:43
Pewnie na obiad do restauracji jechał, bo w Polsce karmią smacznie i w miarę nie drogo jak na niemieckie standardy. Wursty się przejadły, zresztą nie idzie tego jeść............

Pozostałe