Protest pracowników transgranicznych

  • 25.04.2020, 09:17
  • Red.
Protest pracowników transgranicznych zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj na wielu granicach w Polsce, w tym w Zgorzelcu i Porajowie odbył się protest pracowników transgranicznych. Mieszkańcy naszego regionu domagają się by umożliwić im kontynuowanie pracy w Czechach i Niemczech.

Granica Polski pozostaje zamknięta od kilku tygodni. Po jej przekroczeniu każdego obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Dotyczy to również osób, które pracowały na terenie Czech i Niemiec. Z tego powodu wielu osobom grozi utrata pracy lub rozłąka z rodziną. Pracownicy z przygranicznych terenów pisali petycje, do rządu zwracali się również burmistrzowie np. Zgorzelca o możliwość rozważenia zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla osób pracujących za granicą. Niestety wszystkie prośby pozostały bez odpowiedzi. Wczoraj wzdłuż granicy z Niemcami i Czechami odbył się protest pracowników transgranicznych pod hasłem "Wpuśćcie nad do pracy, wpuśćcie nas do domu". Mieszkańcy i pracownicy spotkali się po obu granicach Polski i Niemiec na Moście Staromiejskim i Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu i Görlitz. Niektórzy pierwszy raz od kilku tygodni zobaczyli się z rodzinami, przyjaciółmi czy nawet dziećmi. 

W proteście udział wziął też Robert Obaz, Poseł ziemi jeleniogórsko-legnickiej. Robert Obaz, jako poseł wystąpił już w tej sprawie do Wojewody Dolnośląskiego oraz Premiera.

Protest w pewnym momencie zaczął wywoływać i takie emocje.

Red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdruzgotany ludzką głupotą
Zdruzgotany ludzką głupotą 27.04.2020, 22:59
Niedobrze się robi czytając te komentarze... Jak zawsze zazdrość przemawia przez nieudaczników życiowych, bo ten to ma lepiej- zarabia w euro, wydaje w PLN. Chcecie znać zasady obowiązujące w Niemczech to poczytajcie na niemieckich stronach, np.

https://polen.diplo.de/pl-de/0…

https://www.deutschland.de/de/…

A no tak, ale to po niemiecku... I co teraz??? Ale czego tu wymagać od idiotów, którzy nawet po polsku nie rozumieją co czytają.
A czy ja Ci książki z ręki wyrywałam?! Ty też mogłeś ruszyć dupsko i zarabiać lepiej zamiast narzekać na wszystko dookoła!
Proponowałabym też korzystać z rządowych stron a nie portali plotkarskich. Później krążą głupoty ilu to zakażonych jest w Görlitz, ale że chodzi o cały powiat a nie miasto...tego już nikt nie przetłumaczył.
jaca
jaca 27.04.2020, 07:44
teraz wyłapać tych najbardziej krzykliwych KODziarzy i wlepić im grzywnę za lekceważenie zakazu zgromadze
RR
RR 26.04.2020, 22:23
Tylko że od 8 maja w Niemczech ponoć znoszą kwarantanne więc bez problemu zaczną przyjmować
xyz
xyz 26.04.2020, 13:25
No dobrze. Strona Polska zamknęła granice.Krzyczycie w niebogłosy... A jak się to ma do strony niemieckiej...???
Proszę bardzo:

tvn24.pl/wroclaw/koronawirus-na-swiecie-niemcy-zaostrzaja-przepisy-na-granicy-zmiany-dotkna-takze-pracownikow-z-polski-4549049

se.pl/szczecin/do-niemiec-juz-nie-wjedziesz-z-powodu-koronawirusa-zamykaja-granice-aa-ntwi-sRqP-jLVi.html

KRZYKACZE dają o sobie znać, a wjedź do niemca to masz kwarantanne na dwa tygodnie tak samo... Nie maja innych przepisów niż my .... do premiera piszecie, do wszystkich świętych, a do makreli ktoś napisał...???
HIPOKRYZJA w czystym wydaniu.... chcecie pracy, to zamieszkajcie tam z rodziną... tylko że już nie będzie domku i trzech samochodów, bo tam realia inne niż za ojro u nas...
Wybaczcie ale mamy prawo czuć się bezpieczni w naszym Kraju....
Wielu ludzi dotyka problem gospodarczy, mnie też, i współczuje ludziom pracującym za granicą, ale wziął bym się w garść i szukał czegokolwiek na miejscu by mieć na chleb....
bez urazy pozdrawiam i życzę wiele dobrego i zdrowia...
onufry
onufry 27.04.2020, 11:23
Nie rob z ludzi idiotów . Nie powołuj się na link z 7-go kwietnia . Nie chce ci się leniu zaktualizować ? Wolisz ferment siać ?
A teraz link aktualny z 27 kwietnia
gp24.pl/koronawirus-czy-mozna-wyjechac-za-granice-do-niemiec-sprawdz-zasady-wyjazdu-za-granice-27042020/ar/c1-14923888
Jechać można . Niezależnie od tego podzia=elam opinie że polskie prawo musi być przestrzegane . Każdy który chce wracać na innych warunkach musi przestrzegać kwarantanny .
Robot
Robot 26.04.2020, 10:18
Banda oszołomów ! Mysle ze wiekszosc zostala zmanipulowana przez pewne frakcje polityczne bo nie wierze zeby bylo az tylu głupców ryzykujacych zakazenie.
Janke
Janke 26.04.2020, 10:04
Pakować walizkę brać rodziny i wypada do Niemiec jak jest tam Tak dobrze a nie szukacie w piz.... firanki
W70
W70 26.04.2020, 07:48
Ludzie opamiętajcie się nie bójcie się wirusa czy jesteście tacy głupi że nie widzicie jak was rząd oszukuje? Może zagłosujecie na dudę to te płoty zostaną, a wasze dzieci zobaczą świat ale w TV jak kaczor się zgodzi 8
B
B 25.04.2020, 22:16
30 osób po każdej stronie krzyczących precz z Kaczyńskim. No proszę. Nie rozśmieszajcie mnie. Co to ma wspólnego z pracą za granocą? Rozumiem że na nic mądrzejszego nie wpadlìście.
Zaoraliście swoją sprawę. A granice i tak i tak będą zamknięte spokojnie jeszcze z pół roku. I tak chcą ludzie mieszkający w Polsce.
Gość
Gość 25.04.2020, 20:54
Dp tych co piszą te bzdury i mają mózgi wyprane propagandową Kaczyńskiego i są wystraszeni wirusem to mam pytanie do mieszkańców Lubania wczoraj byłem w Kauflandzie może wejść 146 osób a było ponad 200 i jeden za drógim chodził a kolejki do lady z mięsem !!!popatrzcie na siebie a nie krytykujecie społeczność która walczy o swoje a zarobione pieniądze zostają wydawane w gminach i miastach przygranicznych dzięki temu więcej pieniędzy wpływa do budżetów Gmin i Miast.
Antypis
Antypis 25.04.2020, 20:38
Boże ile w was jadu i zawiści. A ja uważam, że każdy kto pracuje w Polsce w fabryce powinien mieć zakaz wstępu do sklepu , bo może roznosic wirusa. Wy jesteście ograniczonymi tchórzami, a nie Polakami. Będziecie jeździć elektrykami morawieckiego, spłacać 30-letni kredyt na mieszkanie w bloku z płyty i żyli jak w panu Tadeuszu...alkohol , duma i chylenie się ku upadkowi. Zakompleksieni nieudacznicy kupieni za 500+. Aaaa i nie jestem z po kod i innego badziewia.
Zdumiona ludzką głupotą
Zdumiona ludzką głupotą 25.04.2020, 20:23
Żal mi ludzi, którzy są tak ograniczeni, iż wierzą, że wirus jest za granicą i na pewno nie przyjdzie do Polski dzięki zamkniętej granicy. Zamknijmy ją więc też dla dostaw żywności czy paliwa. Przecież wirus wsiądzie tylko do auta zwykłego zjadacza chleba, który musi codziennie opuszczać swój kraj, bo polski Rząd zbyt jest skupiony na wojnie między partyjnej, aby zapewnić godziwe warunki do życia dla swoich obywateli. Łatwiej jest ściągnąć ukraińców, ktorych pytasz w Biedronce gdzie znajdziesz drożdże a oni jak już akurat nie są zajęci obijaniem się, nie rozumieją o co pytasz. We własnym kraju czuję się jak w buszu...
I zrozumcie wreszcie ograniczeni umysłowo, że ogólnodostępne czy szyte w domu maski NIE DAJĄ NIKOMU ŻADNEJ OCHRONY!!! Tak samo jak zachowanie 2 metrowej odległości!!! Już nawet minister zdrowia się wygadał, że to bez sensu.
Żal mi tak tępych ludzi... Nawet komentarza nie potrafią napisać bez błędów...
Yatta
Yatta 25.04.2020, 19:22
Jestem pewien, że sytuacja z koroną jeszcze nie raz się powtórzy. Są dwa wyjścia zatem. 1. Przeprowadzić się na stałe do Niemiec albo 2. Szukać pracy w Polsce.
Polak!
Polak! 25.04.2020, 18:37
Skończyło się robienie dla szkopa za grosze. Ci którzy prostestuja to niezaradni życiowo ludzie. Moi znajomi już dawno zanalezli pracę i pracują a nie sterczą z płaczem pod granicą.... Żal.
Marta
Marta 26.04.2020, 10:36
Zaraz Twoi znajomi i w Polsce nie będę mieć pracy jak pozwolimy na to, byśmy dalej siedzieli zamknięci w domach. To już nie wirus jest zagrożeniem, a upadek gospodarki. Ludziom już poobcinali etaty i wypłaty. Wiele osób i w Polsce już straciło pracę. Ale najlepiej siedzieć w domu z kagańcem na ryju i się nie odzywać.
megafaka
megafaka 26.04.2020, 08:36
..co Ty umysłowo zacofany możesz wiedzieć o pracy za granicą ...
 Wczoraj, 18:37
Wczoraj, 18:37 26.04.2020, 08:29
@polak z wykrzyknikiem . Trochę nie na temat . Ja wiem, trudne to, dużo literek, wysiłek a oczy z wysiłku wypadną, a resztki szarych komórek w budyń się obrócą.
pracownik
pracownik 25.04.2020, 23:15
Ci protestujacy to w 80% ludzie którzy nie stracili pracy. Rząd niemiecki zadbał o swoich pracowników wypłacajac comiesięcznie tzw. postojowe od 60 do 90 % średnich zarobków z ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli nie rozumiesz powodu tego ,,spotkania " to morda w kubeł.
Jac
Jac 25.04.2020, 20:55
No za 2000 zł miesięcznie gratuluję. Za Nysa jest to 6 tys. Jest różnica ? Pracują za granicą ludzie zaradni co obcego języka i warunków się nie boją. Niemcy nie płacą dla leniuszkow. Przemawia przez ciebie typowa polska zawiść. Jest powiedzenie za granicą że jak Polak ci nie zaszkodził to już pomógł.
Steffi
Steffi 25.04.2020, 19:17
Ty jesteś zwykłym idiotą
basta
basta 25.04.2020, 18:29
ja sie nie zgadzam na otwarcie granic koniec i basta
Gosc
Gosc 25.04.2020, 21:54
Bezpieczniej czuła bym sie przekraczajac granice jak w naszych szpitalach ! Tu to dopiero jest zagrozenie ! Granica to pikus !
anna
anna 25.04.2020, 18:05
po co rozłąka z rodziną jak można mieszkać i żyć razem w kraju gdzie się pracuje a my nie chcemy być zarażani i protestuje przeciwko otwarciu granic - każdy ma wolny wybór po której stronie chce żyć
Jac
Jac 25.04.2020, 21:55
W Czechach we wtorek stwierdzono 61 nowych przypadków, u nas ponad 300. Pytanie gdzie istnieje większe ryzyko zarażenia w Czechach czy w Polsce ? Strach ma wielkie oczy. A listonosza czy sklepowej się nie boisz ? Zostań w domu do końca roku.
erwr
erwr 25.04.2020, 18:05
przecież to jest nielegalne! Rozumiem tych ludzi ale do cholery ludzie myślcie! ilu po tym proteście bedzie miało korona.....
Miś
Miś 26.04.2020, 10:38
Nielegalne? :D Nielegalna to może być posiadanie marihuany.
Obserwator
Obserwator 25.04.2020, 21:09
Tak samo mozemy zarazic sie w Polsce . Czy wy myslicie ze tylko na granicy korona atakuje ? Nasze kasjerki w marketach maja waszym zdaniem imunitet wirusowy ?
Waldi
Waldi 25.04.2020, 17:32
Przecież to zwykły protest kodowców którzy tym razem przybrali pozę pracowników transgranicznych. Choć nie wykluczam że wśród tych pracowników odsetek kodziarzy jest duży, przez co się pokryło wśród uczestników, to nie zmienia faktu że to protest polityczny kodowców. A i szkoda bo ludzie którzy skłaniali się do współczucia pracownikom z Noemoec sądząc że może naprawdę jest trochę trudno tym ludziom teraz przejżeli na oczy, odwrócili się od nich i mają to w nosie
Julian
Julian 26.04.2020, 10:33
To brzmi tak samo durnie jak twierdzenie, że wirusa wywołują nadajniki 5G. J***** śmiechem :D
Jac
Jac 25.04.2020, 20:51
Czy ty tak po trzezwemu piszesz ? Zazdrość przemawia że są ludzie którzy lepiej od Ciebie zarabiają ? Nikt z tych ludzi nie wie kiedy granice otworzą. Może to być za miesiąc albo za pół roku. Za to dowiedzieliśmy się kiedy żużel ruszy..
Gaga
Gaga 25.04.2020, 17:24
Okropność. Jak można być tak egoistycznym by narażać życie i zdrowie innych ludzi. Gdyby zaprotestowali Ci którxy nie chcą otwarcia granic przed ustaniem epidemii to by tych na zdjęciach nakryli czapkami. Według badań 85% ludzi nie chce poluzowania restrykcji przekraczania granicy a 12% nie ma zdania. I niech tak zistanie
megafaka
megafaka 26.04.2020, 08:41
Dalej oglądaj TVP.... żałosne :(
Myslacy logicznie
Myslacy logicznie 25.04.2020, 21:59
Gaga no to siedz w domu i nie wychylaj nawet nosa przez okno, bo moze zarazasz bezobjawowo i nawet o tym nie wiesz ??? Lepiej dmuchac na zimne !
Jac
Jac 25.04.2020, 20:59
W Niemczech i Czechach obowiązują takie same restrykcje jak w Polsce. Czesi już mają szczyt zachorowań za sobą, a Niemcy już chyba też. Obawiaj się kobieto o Polskę bo tu wirus może szaleć do jesieni co Szumowski już wróży. A jak transgraniczny pracownik przeniósł wirusa na mazowsze lub do DPs ?
obserwator1
obserwator1 25.04.2020, 16:54
Policja nic nie zrobiła powinna nie dopuścić do takiego zagęszczenia ,,myślenie tylko o sobie protestujących nie liczenie się z innymi i że są młodzi to ich nic nie będzie to życzę powodzenia .Spisać i w razie zakażenia obciążyć za leczenie siebie i innych.pieniądze to nie wszystko
pracownik
pracownik 25.04.2020, 23:16
to dopiero początek
Krystian
Krystian 25.04.2020, 16:44
Radze młodym pocałowac Warszawska Syrenke w reke i wyjechac z tego kołchozu ! U nas nigdy nie bedzie dobrze ,bo rzad nie dba o podatnikow a przeciez to My utrzymujemy cała swite rzadzaca . 500+ i 13 emerytura nie została Wam dana bezinteresownie . Te plusy sa jawna łapowka ,zeby pis mogł utrzymac chora władze !

Pozostałe