Przeprowadzono 1000 dodatkowych testów na obecność koronawirusa

  • 24.04.2020, 10:05 (aktualizacja 24.04.2020, 10:17)
  • Źródło: 24jgora.pl
Przeprowadzono 1000 dodatkowych testów na obecność koronawirusa 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Blisko 1000 dodatkowych testów na obecność koronawirusa wśród osób pracujących w dolnośląskich szpitalach przeprowadzono na wniosek marszałka Cezarego Przybylskiego. Badania miały miejsce w podległych samorządowi województwa szpitalach i udało się je zorganizować dzięki współpracy z firmą Warsaw Genomics.

Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z koronawirusem, a jednocześnie poprzez codzienny kontakt z chorymi są grupą podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Aby zapewnić im bezpieczeństwo niezwykle ważne są regularne badania diagnostyczne.

W ostatnich dniach z inicjatywy marszałka przebadano blisko 1000 osób pracujących w dolnośląskich szpitalach. Testy pod kątem obecności koronawirusa zostały przeprowadzone w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu, w szpitalu w Jeleniej Górze, w Wałbrzychu i w Legnicy. Bezpłatne badania udało się zrealizować dzięki współpracy z firmą Warsaw Genomics.

W najbliższych dniach badaniom zostanie poddanych także 150 ratowników Wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego. Testy będą przeprowadzone na terenie jednostki ratowniczej w ramach akcji BADAMY–WSPIERAMY. Ogólnopolską inicjatywę realizuje DIAGNOSTYKA w sfinansowanie badań wrocławskich ratowników włączyła się firma Techland.

- Dziękuję firmom za współpracę i pomoc w przeprowadzaniu testów na Dolnym Śląsku! To pracownicy służby zdrowia stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. W tym trudnym czasie nie pozostawimy ich bez wsparcia – mówi marszałek Cezary Przybylski

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

R
R 25.04.2020, 07:35
Bardzo dobrze służby medyczne są na pierwszej lini i moim zdaniem powinny być badanie przeprowadzane co najmniej raz w tygodniu. Lecz następne pytanie a służby mundurowe są ze stali?
zulu
zulu 24.04.2020, 10:46
Bardzo ładny lans pana marszałka.

Pozostałe