Brutalnie pobili człowieka. Są już w areszcie

  • 16.04.2020, 17:32
  • Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Brutalnie pobili człowieka. Są już w areszcie

Podziel się:

Oceń:

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec trzech sprawców pobicia mężczyzny, do jakiego doszło w na terenie powiatu lubańskiego.

12 kwietnia 2020 roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego, Jacek S. Piotr K. oraz Sebastian K. weszli do domu Juliana S., po czym zaatakowali go. Mężczyzna był przez sprawców bity i kopany po całym ciele. Zadawali mu oni również dotkliwe obrażenia przy użyciu znajdującej się w mieszkaniu kuli ortopedycznej. Pokrzywdzony stracił przytomność. W wyniku działania sprawców doznał on rozległych obrażeń, w tym organów wewnętrznych, realnie zagrażających jego życiu.

Po ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przez funkcjonariuszy Policji, 15 kwietnia 2020 roku zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i spowodowania u pokrzywdzonego ciężkich obrażeń ciała zagrażających jego życiu.

Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanych, skierował do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy. Zarzucone Jackowi S., Piotrowi K. i Sebastianowi K. przestępstwo stanowi zbrodnię, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Piotr K. to mieszkaniec powiatu lubańskiego. Pozostali sprawcy nie mają stałego miejsca zamieszkania. Podejrzani są w wieku od 22 do 38 lat.

 

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 17.04.2020, 10:18
Podobne zdarzenie było w Miejscowości Mikułowa pod koniec marca, z tą różnicą że 3 sprawców nie weszło lecz się włamało i oprócz pobicia właściciela zostały mu skradzione pieniądze. Policja ujęła sprawców a prokuratura (zgorzelecka) zastosowała dozór policyjny. www.eluban.pl/wiadomosci/24159,wlamali-sie-do-domu-pobili-i-okradli-wlasciciela
Majster
Majster 16.04.2020, 21:08
Od 3lat? Smiech na sali... W******* im tak samo i minimum 15 lat w ***...
vbn
vbn 16.04.2020, 21:03
pewnie za darmo nie dostał, tak jak ten ze świeradowa taki był kozak cwaniak a na policje poleciał pierwszy
hebel
hebel 16.04.2020, 20:44
Policja dalej jest od głaskania bandytów, takie odnoszę wrażenie i pan prokurator też. Tutaj należy sformuować zarzut usiłowania zabójstwa, tak by było bliżej prawdy. Od wybraniania są adwokaci. Nie jest od tego policja, prokurator czy sąd. A tutaj ostatnio czytaliśmy że jacyś biedi i pokrzywdzeni przez los mieszkańcy Lubania katowali przez 1,5h jakiegoś też obywatela lubania i skacząc po nim zmęczeni i zziajani nareszcie doprowadzili do jego zgonu. I oni w-g policji nie winni są temu że człowiek ów zmarł. On zmarł przypadkiem na skutek pobicia(co i tak jest zbyt srogim określeniem). Nic tylko czekać na łagodny wyrok sądu i inne promocyjne zniżki.
Czasami mam wrażenie że normalnie taki bandyta uzasadnia premie, mundurówki, 14pensje, wcześniejsze emerytury, i że generalnie jest co zwalczać. Chyba że to jakiś leming pisał
hzizkgxogxoyd
hzizkgxogxoyd 18.04.2020, 15:11
Ja bym zarzucił przestępczość zorganizowaną jeżeli niedobity zeznawał przeciw choć jednemu sprawcy. Mam takie podejrzenie właśnie. Kula którą go po głowie bito to też na skutek.... nazwijmy innych zaszłości była mu potrzebna. Długo by pisać.
kolimator
kolimator 19.04.2020, 17:20
Ze 2 lata temu na skrzyżowaniu obok kośćioła na uniegoszczy było regularne polowanie na chłopaka który zeznawał przeciw. Wpadł mi na podwórko i schował się w drewótni. Za nim pędził jskiś osobnik i na mój widok odwrócił się i zwiał do białego auta. Ganiany potem chował się za wielkim banerem z mapą siedząc na murze kościelnym. Nie było jak mu pomóc. Ciekawe czy to czasami nie ten sam.
TOMEK
TOMEK 20.05.2020, 01:04
policja chwali sie blachymi +sami ale tych co im te + dostarczaja w *** szeroko maja i to ma byc policja pozal sie Boże
Zdzisław Zarazek
Zdzisław Zarazek 16.04.2020, 20:22
Fakt z Gościszowa to raczej nie. Najprędzej z Mściszowa ew. z Zaręby. Ma ktoś jeszcze jakąś koncepcję?
Serbik
Serbik 16.04.2020, 20:02
Wiem na pewno, to bylo w Malinowie
Rrrrr
Rrrrr 16.04.2020, 18:41
Julian S. czy to nie przypadkiem znany wszystkim lokalny p****** ?
Ktos
Ktos 27.04.2020, 17:21
Julian S wyszedł ze szpitala
micia
micia 22.04.2020, 14:11
No oczywiście - Stok.... we własnej osobie!
Ktos
Ktos 17.04.2020, 17:31
Tak to malinowski p.....l jedyny w swoim rodzaju.Takiego nie ma nigdzie.
Mściwoj
Mściwoj 17.04.2020, 16:49
Całe to towarzystwo nierobów i wioskowych ochlapusów - akurat dobrali się... Co nie znaczy że tego kulawego mieli tak skatować.
Janko
Janko 16.04.2020, 17:46
W jednej z miejscowości - to znaczy w Mściszowie
sebastian
sebastian 17.04.2020, 21:40
Przynajmniej od jacusia będzie spokoj na kolejnych kilka lat hehe ;P
Ktos
Ktos 20.04.2020, 14:46
Sebastian skad w tobie tyle znieczulicy człowieku?
Nikt
Nikt 18.04.2020, 14:30
Jak zawsze pewnie po 3 mies go wypuszcza. Nie raz siedział za pobicie czy kradzieże
Ktos
Ktos 18.04.2020, 11:19
Jak byli potrzebni do brudnej cieżkiej pracy to szli bez problemu bo bogaczom bylo szkoda rąk brudzić.

Pozostałe