Dramatyczny pożar. Strażacy reanimowali mężczyznę

  • 07.04.2020, 10:46
  • Żródło: 24jgora.pl
Dramatyczny pożar. Strażacy reanimowali mężczyznę 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Do dramatycznych scen doszło w niedzielę przy ul. Wolności w Jeleniej Górze.

Po godzinie 22:00 w jednym z mieszkań przy ul. Wolności wybuchł pożar. Ogień został zauważony przez patrolujących miasto policjantów. 

Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu dyżurnego z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze, a sami udali się do mieszkania, aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. W lokalu zastali dwie osoby, wszędzie unosił się gryzący dym, a z kuchni wydobywał się płomień. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli na pomoc i ugasili ogień. Okazało się, że 70-letni mężczyzna doznał rozległych oparzeń ciała i natychmiast potrzebował pomocy medycznej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze.

Po ewakuacji nastąpiło u niego zatrzymanie krążenia. Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do resuscytacji i po chwili udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego, a następnie śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala w Nowej Soli.

46-letnia kobieta, która spała w innym pomieszczeniu nie doznała żadnych obrażeń, jak również nie wiedziała co się dzieje – dodaje E. Bagrowska.

W wyniku zdarzenia w kuchni spaleniu uległy częściowo meble kuchenne, pralka oraz śmieci. W związku z tym, iż nie było zagrożenia dla innych mieszkańców, lokal został zaplombowany, a policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: 24jgora.pl

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe