Konkurs. Woda w życiu człowieka

  • 24.03.2020, 13:30 (aktualizacja 24.03.2020, 14:15)
  • red. /LPWiK
Konkurs. Woda w życiu człowieka

Podziel się:

Oceń:

Bez wody nasz świat nie mógłby istnieć. Mając to na uwadze Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Jak podkreśla organizator celem konkursu jest propagowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych.

Kategorie zostały podzielone na klasy I-III (I kategoria) oraz klasy IV-VIII (II kategoria). - Tematyka prac powinna być związana z hasłem konkursowym „Woda w życiu człowieka”. Motywem przewodnim ma być dbałość o ochronę środowiska wodnego - informuje prezes LPWiK Janusz Głuszek. Technika wykonania prac plastyczna jest dowolna, ale obowiązujący format to A3.

W pierwszej fazie konkursu szkoła podstawowa przeprowadzi w oparciu o własny regulamin eliminacje mające na celu wyłonienie maksymalnie 10 najlepszych prac dla każdej grupy wiekowej. Ostateczny termin składania prac wraz z wypełnionymi formularzami i oświadczeniami minie 30 kwietnia o 14. w siedzibie spółki.
Rozstrzygnięcie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników na specjalnie w tym celu organizowanym spotkaniu nastąpi najpóźniej 19 czerwca. Na zwycięzców oraz szkół czekają atrakcyjne nagrody.

Temat wody jest jak najbardziej na czasie. W niedzielę obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Wody. Obchody święta mają na celu pogłębienie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. Głównym celem dnia jest zwrócenie uwagi na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody na świecie.

Propozycja ustanowienia Światowego Dnia Wody padła w 1992 roku podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNCED). Zatwierdziło ją Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach tego dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska. Corocznie Dzień Wody obchodzony jest pod innym hasłem, obrazującym inne zagadnienie związane z jej tematyką. Hasło roku 2020 to „Woda i zmiana klimatu”.

Regulamin konkursu jest dostępny w siedzibie Spółki przy ul. Mickiewicza 1 oraz na stronie internetowej www.lpwik.pl.

red. /LPWiK

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe