Koronawirus. Zamknięte przedszkola, szkoły i uczelnie

  • 11.03.2020, 11:41
  • red.
Koronawirus. Zamknięte przedszkola, szkoły i uczelnie Prt Sc TVP Info

Podziel się:

Oceń:

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zamknięte będą wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Zamknięte zostaną też kina, muzea i placówki kulturalne.

Jest dla nas jasne, że wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Według Światowej Organizacji Zdrowia może to też się stać globalną pandemią. Chorobą, która rozprzestrzenia się szybko, mutuje szybko i rozprzestrzenia się na wszystkie kraje i na bardzo duże liczby osób. Dlatego trzeba działać szybko i z pewnym wyprzedzeniem tam gdzie tylko się da. - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier relacjonował, że wprowadzane przez Polskę mechanizmy są podchwytywane i wdrażane przez inne kraje.

Mamy w Rzeczpospolitej dzisiaj 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarejestrowanych, ale chcemy spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówił szef rządu.

Wirus może rozprzestrzeniać się w dużych skupiskach ludzkich.

Na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku – poinformował szef rządu.

Z racji tego, że niektórym rodzicom może sprawić trudność zorganizowanie opieki w tak krótkim czasie w czwartek i w piątek placówki oświatowe w całym kraju będą czynne, jednak nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne. Niektórzy rodzice mogą mieć problem ze zorganizowaniem opieki dla dzieci przez okres najbliższych dwóch tygodni, jednak rząd nie pozostawił w tym temacie żadnej furtki, od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie w szkołach ma nie być dzieci.

Ministerstwo edukacji wydało rekomendację, w której informuje, że nauczyciele powinni pozostać w gotowości do pracy, dopuszczalne jest też przygotowanie materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy uczniów w domu.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

red.

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.
T. 11.03.2020, 17:45
Niektórzy nie mają rozumu, tyle się mówi o unikaniu skupisk ludzi a w parafii na Os. Piast proboszcz wymyślił sobie rekolekcje od czwartku - czy to normalne ?
Leonidas
Leonidas 11.03.2020, 20:06
Przecież u nich już nie ma nic normalnego! Kościół rzymsko katolicki ma już wszystko. Brak mu tylko przyzwoitości, bo tego ani ukraść ani inaczej wyłudzić się nie da …
Nina
Nina 11.03.2020, 14:50
A co z resztą społeczeństwa? Akurat dzieci są najmniej narażone na coronovirusa. A co z pracownikami sklepów, biur i innych usług? Najlepiej zamknąć szkoły! Dzieci się cieszą i nauczyciele przecież też bo mają tak malo wolnego w ciągu roku.... Może czas pomyślec o innych i nie siać niepotrzebnej paniki!
Hogsofwar
Hogsofwar 11.03.2020, 20:38
Jestem za . Zamknijmy urzędy , służby mundurowe , banki i wszystkie inne podległe Państwu
rodzic
rodzic 11.03.2020, 13:55
ponoć do 4 maja będą zamknięte
Xdddd
Xdddd 11.03.2020, 13:24
Granice bałwany całkowicie zamknijcie!
Wirus
Wirus 11.03.2020, 12:17
Kościoły pozamykać, bo ciemnogród pójdzie się modlić i rozsiewać zarazki.
marc55
marc55 11.03.2020, 19:03
Ty tam nie chodzisz, więc w czym problem ???
Weź prześcieradło i w drogę ....

Pozostałe