Koniec z komunikacyjnym chaosem pod szkołami?

  • 17.12.2019, 09:33 (aktualizacja 17.12.2019, 10:18)
  • Żródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Koniec z komunikacyjnym chaosem pod szkołami?

Podziel się:

Oceń:

Lubańska policja od pewnego czasu odnotowuje problem, nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego w pobliżu lubańskich szkół. W związku z tym przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 4 będą odbywać się kontrole dotyczące przestrzegania przepisów.

Kierujący pojazdami w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu nagminnie zatrzymują się przed budynkiem szkoły i wysadzają dzieci na jezdni. W tym przypadku nie stosują się do znaku „zakazu zatrzymywania się” B-36, który usytuowany jest w pobliżu szkoły. Jednak najistotniejszy jest fakt, że podczas takiego manewru powstają utrudnienia w ruchu drogowym, a tym samym  z uwagi na duże natężenie ruchu tworzy się korek, który utrudnia przejazd ul. Armii Krajowej i Kopernika w pobliżu przedszkola oraz szkoły.

Podobnie sytuacja kształtuje się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz ulicy Kopernika i innych szkół. Należy dodać, że w rejonie Szkoły Podstawowej nr 4  nie ma znaku „zakazu zatrzymywania się”  B-36 jednak w żaden sposób nie zwalnia to rodziców od odpowiedzialności i bezpiecznego dowiezienia i wysadzenia dziecka z pojazdu. „Wyrzucenie” pociechy z pojazdu na jezdni w pobliżu szkoły w znaczny sposób utrudnia ruch innych pojazdów jadących w tym czasie ulicą Kopernika, Fabryczna Osiedle.  

W celu prawidłowego zachowania się rodziców dowożących dzieci do szkoły we wskazane rejony kierowani będą, szczególnie w godzinach rannych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wraz ze Strażnikami Miejskim z Lubania, w celu egzekwowania od kierujących stosowania się do zasad ruchu drogowego. 

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (5)

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arek
Arek 20.12.2019, 20:49
Brak słów. Najlepiej karać rodziców. Zróbcie coś żeby nie musieli wysadzac dzieci na jezdni...
Ewa
Ewa 18.12.2019, 20:57
Pod szkołą podstawowa nr 4 to policja powinna przyjechać jak odbierają dzieci tak stają że nie można wózkiem z dzieckiem przejść, byłam zmuszona zejść z chodnika i iść ulica gdzie auta jechały i trabily na mnie, chyba muszę sobie skrzydła dorobić bo o niczym mi nie wolno chodzić, czasem mam ochotę tym którzy tak stają wziąść gwoździa i przejechać po lakierze.
Lubanistan
Lubanistan 18.12.2019, 08:54
Ja do szkoły chodziłem na piechotę i jakoś dalej żyje a te dzieciaki powinny ruszyć du#ę
Arek
Arek 20.12.2019, 20:51
Człowieku jak Ty chodziłeś do szkoły to przejeżdża tylko wóz konny. A raczej nie chodziłeś do szkoły bo pier... Bzdety
Max
Max 18.12.2019, 14:39
Wśród pokolenia moich dziadków wielu do szkoły nie chodziło wcale i ....... i też żyją. Chodzono tez do wychodków na drugim końcu podwórza i po wodę do studni i ..... i też żyją. Cóż za myślenie. Czasy się zmieniają. A dzieci są podwożone do szkoły bo to wygoda dla rodziców, tak jak toaleta w domu i woda w kranie, a nie ich lenistwo. Dzieci do 10 roku życia zgodnie z prawem wogóle nie mogą się samodzielnie poruszać po drogach publicznych.
Odznaka
Odznaka 21.12.2019, 11:17
Podstawa prawna ? Totalna bzdura - oczywiście że mogą
Ania
Ania 18.12.2019, 16:55
to mogą chodzić z rodzicami, niech dadzą przykład
xyz
xyz 18.12.2019, 08:38
czytajac te komentarze mam coraz wiekszą ochotę opuścic to wiejskie miasto.... naprawde.... wszechobecne myślenie ze wszystko sie nalezy, beż tego by dać coś z siebie.... to ze tyrasz w butach czy innej fabryczce za ojro nie stawia cie wyzej , to ze masz nowsze audi to tylko cztery zera piąte za kierownicą.... opamietajcie sie... nie uposledzajcie swoich dzieci...sami robicie masakre przy szkołach bo dzieci nauczone nie ruszac tyłka nigdzie tylko jeździć... parkujecie na posesjach z zakazem wjazdu bo za daleko do przedszkola do dzkoly...ale jak wam wjechac albo wjazd zastawic to z siekiera...
poziom dyskusji na portalu to żenada... wasza żenada umysłowa.
Kamyk
Kamyk 21.12.2019, 11:19
Skąd te nawiązanie do posiadania mienia ? Sugerujesz ze tylko bogaci podrzucają dzieci do szkoły ? Bol tylka się wylewa. Stać ich na mandaty to niech parkują gdzie chcą. Tez byś chciał :)
Zero
Zero 18.12.2019, 17:05
.....ale to ałdi w tedeiku !!!
abc
abc 18.12.2019, 13:22
Raczej poziomu dyskusji swoim wpisem nie podniosłeś,a tak na ten poziom psioczysz.
Rodzic - kierowca
Rodzic - kierowca 18.12.2019, 07:02
A czy mimo tak "wielkiego haosu" dochodzi do jakichś zdarzeń drogowych pod szkołą? Rodzice-kierowcy zdają sobie sprawę z utrudnień i zachowują szczególną ostrożność... a dzieci podwożą po drodze do pracy... a slużby chyba i tak mają co robić... Milego dnia
Mieszkaniec okolicy szkoły
Mieszkaniec okolicy szkoły 18.12.2019, 11:01
Słuszna uwaga, o 8.02 jest już spokój ☺
ANNA
ANNA 18.12.2019, 08:16
Dokładnie . T
Ten rzekomy wielki chaos ,ktory notabene trwa zaledwie kilkadzisiat minut , a potem sa calkowite pustki ,przeszkadz tylko tym ,ktorzy mieszkaja na tych ulicach i zamiast o tej godzinie pracowac ,to zagladaja przez okna i szukaja skandalu.
Do pracy nieroby !
Xyz
Xyz 18.12.2019, 01:09
Ludzie co Wy piszecie? No trafia mnie jak to czytam. "Nie ma gdzie zaparkowac" a gdzie parkig?" "Kolo szkoly jest trawnik ktory mozna przerobic na parking" nosz kur....a to jest park!! Uczniowie sp1 nie przyjezdzaja na lekcje samochodami. Gdzie parking? Polecam parking zgiuku, piramowicza brico biedro ka... tylko kur.. trzeba troche tylek ruszyc. Jeszcze troche to do klasy wjedziecie. Widac buraki ze nigdy w duzym miescie nie byliscie. Tam parkujesz gdzie wolno i dalej z buta
Abc
Abc 18.12.2019, 13:29
Piszemy to co uważamy za stosowne. A co Ty człowieku piszesz?. Wyzywasz od buraków,taki jesteś "oświecony",taki wielkomiejski?.
Parkuj na Księginkach i ruszaj tyłek jak Ci to pasuje,innym nie pasuje.
kierowca osobówki
kierowca osobówki 17.12.2019, 23:08
Trzeba sie wziąć za pseudo firme okienną na ulicy Mikołaja, bo to co tam sie odbywa to dopiero samowolka . Ciągle zamykają ulicę Mikołaja blokując przejazd do rynku na kilkadzisiat minut.Trzeba albo cierpliwie czekac , albo jeżdzic bocznymi drogami ,ponieważ nikt nie raczy przepuscic innych uczestników ruchu .
Kiedy ktoś wreszcie sie tym zajmnie ?!
Nina
Nina 17.12.2019, 21:17
Przy urzędzie gminy także jest cyrk. Wszyscy stoją mimo że jest zakaz za skrzyżowaniem a po drugiej stronie wszystko też zastawione. Może policja i straż miejska wreszcie się tym zainteresuje bo rano jest tragedia
mikiluban
mikiluban 17.12.2019, 19:43
rano jest jak a chinach każdy jedzie tam gdzie jest miejsce w końcu sie ktoś zabierze za ten bałagan
Obserwator
Obserwator 17.12.2019, 19:28
Dlaczego dzieci nie chodzą do szkoły? Lubań to mała miasto, a dzieci coraz grubsze, wytaczają się z tych aut, dlaczego rodzice tak krzywdzą własne dzieci? Szybko atutem do szkoły i mieć dziecko na kilka godzin z głowy, po szkole szybko autem do domu i niech się dziecko zamknie w pokoju z laptopem.... kochani nowocześni rodzice, ....
rodzic
rodzic 17.12.2019, 19:00
Proponuję ustawić patrol przy szkole w Radostowie Średnim.
z boku
z boku 17.12.2019, 18:43
Na świecie od lat dużą popularnością cieszą się zatoczki "kiss & ride", czyli wydzielone miejsce na wysadzenie dziecka i odjechanie. Może warto zastanowić się, jak można pogodzić potrzeby obu stron: rodziców oraz innych użytkowników. Mandaty i karanie to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. https://www.portalsamorzadowy.…
Ja
Ja 18.12.2019, 09:48
Ok tyle że z obserwacji widać jak pojazd się zatrzymuje, następnie rodzic wysiada otwiera drzwi dziecku po czym otwierany jest bagażnik bo trzeba przecież wyciągnąć plecak. Jeszcze buzi i chwilki robi się parę minut.
praktyk
praktyk 17.12.2019, 17:47
i to właśnie ci nadopiekuńczy rodzice prowadzą do zwiększenia zagrożenia w okolicy szkół dla dzieci. na zachodzie coraz więcej miast dla bezpieczeństwa dzieci i płynności ruchu wokół szkół zakazuje się zatrzymywania i postoju.
Rodzic
Rodzic 17.12.2019, 17:09
A co ze szkołą podstawowa w Koscielniku gdzie kierowcy pędzą jak na autostradzie?? Może tu także ktoś coś zrobi?
Malgos
Malgos 17.12.2019, 16:57
Większość jak by mogła,to by wjeżdżała pod same drzwi szkoły!Ludzie opanujcie się!Dziecku nic się nie stanie jak się parę metrów przespaceruje,na powietrzu...Bez przesady
gość
gość 17.12.2019, 16:03
Myślałam,że koniec komunikacyjnego chaosu pod szkołami oznacza że
miasto wymysliło jakieś rozwiązanie ,ale wyszło jak zwykle
Lenie śmierdzące
Lenie śmierdzące 17.12.2019, 15:59
Na pobliskich marketach jest bardzo dużo miejsca tylko nie chce się *** ruszyć....jakby mogli to by do samej szkoły autem wjechali
,,,
,,, 17.12.2019, 20:50
Pracusiu weź 18 kilogramowy worek z ziemniakami i przez pół dnia chodź z nim na plecach po schodach z góry na dół a potem jeszcze wróć do domu albo prosto ze szkoły na dodatkowe zajęcia! Powodzenia dla twojego kręgosłupa...
Agata
Agata 17.12.2019, 14:06
Szkoła istnieje lata całej wieczności, dzieci chodziły na własnych nogach, nikt nie podwoził, nie przynosił i Żyły. Dzieci nasze nie umieją chodzić, biegać a nawet się dobrze bawić, rośnie nam już w wieku niemowlęcym kulawe społeczeństwo
Logik
Logik 18.12.2019, 13:36
Agata,a do marketu też na piechotę śmigasz?,przecież Twoja babcia piechotą do spożywczaka zasuwała. Co było kiedyś to było,a teraz jest teraz. Czasy się zmieniły.
Łoj
Łoj 18.12.2019, 22:53
Do Logik. Ale znaki drogowe i przepisy ruchu niewiele się zmieniły. A tłumaczenie typu łamię przepisy bo wysadzam dziecko do szkoły i inni powinni to zrozumieć ???? Okradłem Bank bo mi nie starcza!!!! Masakiera
Logik
Logik 19.12.2019, 15:23
Do Łoj. Ja nie piszę żeby nie przestrzegać znaków drogowych. Oczywiście za zatrzymanie auta na zakazie należy się mandat,to jest bez dyskusji. Ja piszę że ludzie mają prawo wyboru,jak chcą wozić dzieci do szkoły to trzeba im to umożliwić. Zastanowić się w jaki sposób to zrobić aby było bezpiecznie. Po to jest władza miejska. Trzeba rozwiązywać problemy,a nie udawać że ich nie ma.
ŁOJ
ŁOJ 19.12.2019, 21:23
Do Logik uważasz że miejska władza interesuje się przedmiotowym problemem? 😂Obecni włodarze mają gruby zgryz co zrobić z flepem przedszkola miejskiego nr1. Chyba że na środku skrzyżowania ulic Mickiewicza i K. Miarki powstanie nowy pomnik lub fontanna uniemożliwiając kierującym, zatrzymanie w tym miejscu.
kręgosłup
kręgosłup 17.12.2019, 20:52
Szkoła owszem istniała i istniały plecaki, tornistry o wiele lżejsze niż dzisiejsze!
taki tam kierowca
taki tam kierowca 17.12.2019, 13:38
Proszę przyjrzeć się niepublicznemu przedszkolu na Armii Krajowej odbiór dzieci, obiadów wsadzanie dziecka od strony jezdni gehenna
Gość
Gość 17.12.2019, 13:31
Przedszkole przy ul.Armii Krajowej i chodniki około 15-16.00 zastawione po obydwu stronach bo MADKA LUB TATEŁ przyjechali po swojego BOMBELKA.Chodniki zastawione autami bo przecież nie są dla pieszych tylko po to aby zostawić na nim auto a potem otworzyć drzwi na całą szerokość żeby zapakować swojego bombelka.A ty przechodniu stój. Wielkie oburzenie jest jak ktoś "przypadkiem" zahaczy o drzwi ale piesi fruwać nie potrafią a jak już zastawia się im możliwość przejścia chodnikiem to niech nie będzie zdziwienia z porysowanych drzwi!
Szkoła przy Kopernika czy Mickiewicza i codziennie mandaty dla kierowców którzy parkują jak święte krowy może coś by nauczyły!

Pozostałe