Kajakarze z Leśnej podsumowali sezon

  • 15.12.2019, 21:44 (aktualizacja 16.12.2019, 09:53)
  • kw
Kajakarze z Leśnej podsumowali sezon

Podziel się:

Oceń:

Podsumowanie sezonu 2019, wyniki, sukcesy, porażki, wyróżnienia, nagrody i podziękowania - tak wyglądało zakończenie sezonu kajakarzy z Leśnej, które odbyło się 14 grudnia w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

"To był dla nas bardzo trudny, ale dobry sezon" - tak rok 2019 podsumował trener LUKS Kwisa Leśna - Bogdan Sztuba. To głównie przez dużą ilość zawodów, turniejów i obozów w jakich udział brali wychowankowie klubu. W roku 2019 zawodnicy 30 razy wyjeżdżali na imprezy slalomowe i kajak polo w kraju i za granicą.  To podsumowanie pod względem wyników i osiągnięć zawodników klubu. W tym sezonie 51 zawodników aż 153 razy wyszło na podium w kraju i za granicą zdobywając  33 złotych, 67 srebrnych i 53 brązowych medali oraz 6 pucharów. Wyniki te przekładają się na punkty, które zaliczane są do współzawodnictwa sportowego i są rozliczane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Szkoleniowiec sekcji kajak polo Jacek Sztuba pogratulował Nikoli Terpiłowskiej, która otrzymała nominacje do kadry polski i zdobyła w tym roku 6 miejsce na mistrzostwach Europy w Portugalii.

"W tym roku po raz pierwszy w historii działalności klubu pozyskaliśmy zawodników spoza Leśnej" - mówił prezes klubu Artur Fabijański. "Udało się to dzięki przeprowadzeniu wiosną naboru nowych zawodników do sekcji. W tym roku do klubu dołączyły dzieci z Pobiednej i jest to grupa aż 15 osób. Z Lubania dojeżdża 6 osób,a z Platerówki 3. Liczymy na to, że w roku 2020 tych dzieci będzie jeszcze więcej" - kontynuował prezes. Warto dodać, że klub stale stara się pozyskiwać środki na wyposażenie zawodników w jak najlepszej jakości sprzęt. Kupowane są kajaki, fartuchy, wiosła i inne niezbędne elementy wyposażenia zawodnika. 

Na uroczystości za osiągnięcia sportowe w 2019 r. wyróżniono aż 12 zawodników, wśród nich nie zabrakło debiutantów. Wyróżnieni to: Julia Kirkowska, Grzegorz Kaczmarzyk, Oliwier Cieślak, Stanisław Wickiel, Igor Puczel, Wojciech Kołodziejczyk, Julia Koman, Nikola Terpiłowska, Wiktor Jochym, Oliwia Nowakowska, Patrycja Iwaniec i Szymon Sekuła.

Zarząd klubu podziękował również rodzicom za pomoc i wsparcie w codziennej działalności klubu. Podziękowania otrzymali: Gabriela i Piotr Kołodziejczyk, Marta i Tomasz Cieślak oraz Justyna i Konrad Wickiel.

Prezesi Artur Fabijański i Zbigniew Dudziński przekazali specjalne podziękowania za trud i zaangażowanie w swoją pracę dla trenerów Bogdana i Jacka Sztuby, którzy od lat prowadzą sekcję kajakarstwa w Leśnej.

Podczas uroczystości zawodnicy otrzymali wyróżnienia, nagrody rzeczowe oraz paczki mikołajkowe.

Zarząd klubu podziękował za osiągnięte wyniki wszystkim zawodnikom, ich rodzicom oraz sponsorom, którzy przyczynili się do wsparcia klubu w tym roku.

kw

Zdjęcia (20)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O.N.A.
O.N.A. 16.12.2019, 15:59
Duże, duże brawa 👏👏👏👏👏👏👏👏
Miś
Miś 16.12.2019, 15:43
Kruszywa polskie ?! To teraz sa ok czy nie ??? Co za hipokryzja.
Misiu
Misiu 17.12.2019, 08:00
Zawsze były ok tylko ludzie świnie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.12.2019, 12:28
Wielkie brawa dla klubu!!! Panowie dajecie radę. Brawo dla młodzieży i dzieci, które w tak wyśmienity sposób reprezentują gminę. Myślę, że ukłony należą się również sponsorom klubu. I tu pytanie do Pana Wice - mamy czekać na miły post z Pana strony i ukłon w stronę kopalni i włodarzy klubu? Czy ustawienie banera spowoduje kolejne zwolnienia?
, 😮😮😮
, 😮😮😮 16.12.2019, 10:17
A to co, Kruszywa Polskie? Ciekawe co na to wice. Przecież to dzięki sponsorom możliwe te sukcesy, a wyjazdy kosztują.
Władzom klubu gratuluję lecz władz samorządowych współczuję 😉
ja
ja 16.12.2019, 09:34
Ogromne gratulacje i wielkie uznanie dla Klubu! Jesteście wspaniali, angażujecie dzieci, uczycie jak spędzać czas!

Pozostałe