Zamek Czocha z certyfikatem POT

  • 06.12.2019, 17:36 (aktualizacja 06.12.2019, 19:27)
  • red. /pot.gov.pl
Zamek Czocha z certyfikatem POT Zamek Czocha

Podziel się:

Oceń:

Po raz 17 zostały przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. To najważniejsze nagrody w branży turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna podczas uroczystej gali w Warszawie wyróżniła 13 produktów turystycznych. Złoty Certyfikat 2019, czyli „turystycznego Oscara” otrzymała Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Wyróżniony został także Zamek Czocha.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej Polski. POT nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

- Turystyka w Polsce jest w rozkwicie. W dużej mierze jest to zasługa zarządców produktów turystycznych, w tym naszych dzisiejszych laureatów. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie i ciężką pracę. Dzięki Wam nasz kraj ma jeszcze więcej do zaoferowania zarówno turystom krajowym, jak i odwiedzającym nasz kraj gościom zza granicy - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak co roku, kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a także Certyfikat Specjalny, którym nagrodzone mogą być jedynie mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne. Laureatem tej drugiej nagrody zostało Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, które jest unikatowym ośrodkiem edukacyjnym przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Turyści natomiast w ogólnopolskim głosowaniu zdecydowali, że Certyfikat Internautów otrzymają w tym roku Perspektywy - 9 Hills Festival, czyli trzydniowe spotkanie ze sztuką w murach średniowiecznego Chełmna.

Najważniejszą nagrodą jest jednak Złoty Certyfikat, który może otrzymać jedynie produkt nagrodzony we wcześniejszych latach zwykłym Certyfikatem POT. W tej kategorii kapituła bierze pod uwagę jedynie laureatów sprzed trzech lub więcej lat. „Turystycznego Oscara” w 2019 r. zdobyła Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Rywalizacja była bardzo zacięta bo do Złotego Certyfikatu nominowane były inne doskonałe produkty, tj. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy.

- Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to bez wątpienia najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski, dlatego warto aby dowiedzieli się o nich turyści z całego świata. Życzyłbym sobie także, aby każda polska rodzina je odwiedziła. Zachęcam więc do wejścia na stronę polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealnym miejscem do spędzenia wakacji czy na krótsze wyjazdy weekendowe - dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach kampanii Odpoczywaj w Polsce. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna realizowana przez POT o wartości 150 tys. złotych. Certyfikaty POT mogą otrzymać następujące produkty turystyczne: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych - impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce - obszar.

Posiadanie Certyfikatu POT jest cenną nagrodą - prestiżowo i wizerunkowo. Posiada też wartości praktyczne. Podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych.

Certyfikaty POT 2019 zdobyli:

Zamek Czocha (www.zamekczocha.com)

Centrum Nauki i Techniki EC1 (www.ec1lodz.pl)

ENOTarnowskie (www.enotarnowskie.pl)

PGE Narodowy (www.pgenarodowy.pl)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (www.muzeum1939.pl)

Muzeum Emigracji w Gdyni (www.polska1.pl)

Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (www.skansen.mblsanok.pl)

Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa (www.geopark.muzakowski.pl)

Twierdza Srebrna Góra (www.forty.pl)

Zamek Książ w Wałbrzychu (www.ksiaz.walbrzych.pl)

Certyfikat Specjalny - Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (www.krakowairport.pl)

Certyfikat Internautów - Perspektywy - 9 Hills Festival (www.9hf.pl)

Wyróżnienia:

Winnica Dwórzno - Mazowiecka Toskania (www.winnica.dworzno.pl)

Perspektywy - 9 Hills Festival (www.9hf.pl)

Mazury AirShow (www.mazuryairshow.pl)

red. /pot.gov.pl

Zdjęcia (5)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gom
gom 08.12.2019, 23:22
Dramat Zamku polega na niszczeniu czemu nikt nie remontuje terenów po byľym PGR dwie agencje to jakieś szkodniki i tyle .Druga sprawa brak poważnych inwestycji parkingi przy dużej imprezie przez Suchą nie idzie przejechać po turystach pełno śmieci wiec zamek do roboty
Mateusz
Mateusz 07.12.2019, 16:22
Brawo Zamek Czocha !
Zatroskany
Zatroskany 07.12.2019, 09:30
Otoczenie zamku odbiera splendoru dzieła Ernsta Gütschowa. Administracja zamku zachowuje się tak jakby była oderwana od rzeczywistości. Wszystkie zabudowania przy zamkowe popadają
w ruinę. Przepiękny dom ogrodnika, chyba wkrótce też przestanie istnieć. Drewniana figura przy bramie głównej to chyba dzieło Wita Stwosza - wywołuje ubaw turystów. Jeśli zamek jest własnością MON, to nie oznacza, że nasze władze w Leśnej nie muszą się nim interesować
Administracja
Administracja 07.12.2019, 11:41
Zatroskany,
AMW Rewita do której należy Zamek Czocha nie jest administratorem terenów folwarcznych znajdujących się tuż przy ulicy, a jest nim Agencja Mienia Wojskowego.
lubaniak
lubaniak 06.12.2019, 20:28
Super, fajna sprawa. Niedawno byłem tam i nie potrafię zrozumieć - sam zamek ok ale, zabudowania folwarczne obok zamku, które razem z nim stanowią całość są w opłakanym stanie , straszą wyglądem. Czemu nikt z tym nic nie robi, idealne miejsce na hotel czy coś w tym stylu.

Pozostałe