×

Mieszkaniec Lubania uderzył w lokomotywę

  • 10.10.2019, 10:42 (aktualizacja 10.10.2019, 10:49)
  • red.
Mieszkaniec Lubania uderzył w lokomotywę OSP Nowogrodziec
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj około 19. na przejeździe kolejowym w Gościszowie, 60-letni mieszkaniec Lubania uderzył w lokomotywę.

60-letni mieszkaniec Lubania kierując Audi, nie ustąpił pierwszeństwa lokomotywie i doprowadził do zderzenia. Autem podróżowały dwie pasażerki w wieku 40 i 44 lat. Kobiety z obrażeniami trafiły do bolesławieckiego szpitala. Kierowca był trzeźwy - usłyszeliśmy od asp. szt. Anna Kublik-Rościszewskiej, oficer prasowej KPP w Bolesławcu.

Wypadku można było uniknąć bowiem do stycznia tego roku przed przejazdem kolejowym stał znak STOP. Później znak został zdemontowany i to najprawdopodobniej przez samych mieszkańców. Linia kolejowa 283 prowadząca z Jeleniej Góry do Ławszowej wykorzystywana jest jedynie do ruchu towarowego i ktoś uznał, że znak STOP w tym miejscu nie jest potrzebny.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 13.10.2019, 20:15
Eluban mieliscie informacje ze niebylo znaku czemu nie napisaliscie o tym wcześniej. Hmmm 🤔🤔🤔
Janek
Janek 11.10.2019, 11:58
Lapy bym pourywal za usuniecie tego znaku bezmyslnosc az przykro DUREN
Efreet
Efreet 11.10.2019, 06:43
Trzeba być de..lem żeby się nie zatrzymać przed przejazdem kolejowym gdy jedzie lokomotywa bo nie ma znaku stop.
Szofer
Szofer 11.10.2019, 01:38
Znaki stóp przed przejazdami to archaizm!
Na przykład w Czechach na mniej uczeszczanych przejazdach kolejowych są tylko światła. Białe pojedyncze migające albo czerwone podwójne migające na przemian.
Idealne rozwiązanie!
Na rogatkach też stoi się 4 razy krucej niż u nas. Słabo nam idzie doganianie Europy.
obserwator1
obserwator1 10.10.2019, 21:22
Dziś następny cwaniak wjechał pod lokomotywę na przejeżdzie w Lubaniu Księginkach
KIER
KIER 10.10.2019, 16:46
Ale jest jeszcze linia STOP na pasie prze przejazdem,czy też zamalowali?
Igor
Igor 10.10.2019, 15:24
Proponuję wycieczkę do Leśnej. Na 8 przejazdach kolejowych, prawidłowo zatrzymuje się może co 3 kierowca. Reszte zatrzymuje sie torach, niektórzy wyprzedzają a najczesciej tylko zwalniają.
Klin
Klin 10.10.2019, 11:21
A maszynista? Czy maszynista był trzeźwy?
xyz
xyz 10.10.2019, 11:03
"znak został zdemontowany i to najprawdopodobniej przez samych mieszkańców" - Nie dość, że nie wiedzą dokładnie, kto zdemontował znak przed przejazdem, to mając taką wiedzę, nie interweniowali, by znak ponownie postawiono. Ot, władza!
Nie zmienia to faktu, że przed każdym przejazdem kolejowym, oznaczonym czy nie, warto dobrze się rozejrzeć. Szkoda swojego zdrowia i życia.
xyz
xyz 10.10.2019, 10:58
głupota kierowcy powala... ludzi demontujących znaki przed przejazdem kolejowym także... jeszcze pewno beda mowic ze maszynista winny bo nie zachamował...
Masza
Masza 10.10.2019, 15:25
... no bo zaCHamować się nie da.
Krzysiek
Krzysiek 11.10.2019, 14:43
Jak sie ma CHamulce to się da....😉

Pozostałe