Spotkanie seniorów z policjantami

  • 10.09.2019, 10:34 (aktualizacja 20.09.2019, 14:40)
  • GOKiS Lubań
Spotkanie seniorów z policjantami GOKiS

Podziel się:

Oceń:

Zdrowy, bezpieczny i aktywny senior to główne założenia projektu „Nie liczę godzin i lat-aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych - „WzMOCnij swoje otoczenie”.

W dniach 3 - 4 września br., w świetlicach wiejskich w Radostowie i Pisarzowicach odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Tematem głównym spotkania była problematyka bezpieczeństwa osób starszych, grupy społecznej najbardziej narażonej na niebezpieczeństwa związane z działaniem oszustów. Wizyta policjantów miała na celu uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Spotkania poprowadził dzielnicowy mł. asp. Tomasz Chmielewski. Uczestnicy zostali poinstruowani jak reagować w sytuacji zagrożenia, jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omówione zostały metody najczęściej stosowane przez oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze bądź dane osobowe od osób starszych, a także sposoby działań złodziei. Spotkanie zakończyło się dyskusją, podczas której seniorzy dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział również w kolejnym spotkaniu - z ratownikiem medycznym. Celem tych warsztatów będzie nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego
i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV relacji Mikułowa - Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

GOKiS Lubań

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzys
Krzys 16.09.2019, 11:17
Pewnie niech spotykają się z babciami zamiast złodziei i ćpunów łapać
Cezary Cezary
Cezary Cezary 10.09.2019, 14:20
Czasami dziw bierze jak całkiem sprawnie poruszająca się "babcia" niemalże wbiega na pasy na jezdni nie patrząc na boki.
Dziw o tyle że jeszcze żyje... bo to raczej nawyk a nie przypadek.
obserwator
obserwator 10.09.2019, 12:35
Fajny projekt i trafne działania. Wyrazy uznania dla seniorów z gminy Lubań. Godne uwagi dla seniorów z okolicznych gmin.
Ewa
Ewa 10.09.2019, 12:19
Super pomysł

Pozostałe