Spotkanie seniorów z policjantami

  • 10.09.2019, 10:34 (aktualizacja 10.09.2019, 11:46)
  • GOKiS Lubań
Spotkanie seniorów z policjantami GOKiS
Podziel się:
Oceń:
Zdrowy, bezpieczny i aktywny senior to główne założenia projektu „Nie liczę godzin i lat-aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych - „Wzmocnij swoje otoczenie”.

W dniach 3 - 4 września w świetlicach wiejskich w Radostowie i Pisarzowicach odbyło się spotkanie uczestników projektu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Tematem głównym spotkania była problematyka bezpieczeństwa osób starszych, grupy społecznej najbardziej narażonej na niebezpieczeństwa związane z działaniem oszustów. Wizyta policjantów miała na celu uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Spotkania poprowadził dzielnicowy mł. asp. Tomasz Chmielewski. Uczestnicy zostali poinstruowani jak reagować w sytuacji zagrożenia, jak postępować aby nie paść ofiarą przestępców. Omówione zostały metody najczęściej stosowane przez oszustów, mające na celu wyłudzenie pieniędzy bądź danych osobowych od osób starszych, a także sposoby działań złodziei. Spotkanie zakończyło się dyskusją, podczas której seniorzy dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Teraz przed uczestnikami projektu spotkanie z ratownikiem medycznym. Celem warsztatów będzie nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

GOKiS Lubań

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 10.09.2019, 14:20
Czasami dziw bierze jak całkiem sprawnie poruszająca się "babcia" niemalże wbiega na pasy na jezdni nie patrząc na boki.
Dziw o tyle że jeszcze żyje... bo to raczej nawyk a nie przypadek.
obserwator
obserwator 10.09.2019, 12:35
Fajny projekt i trafne działania. Wyrazy uznania dla seniorów z gminy Lubań. Godne uwagi dla seniorów z okolicznych gmin.
Ewa
Ewa 10.09.2019, 12:19
Super pomysł

Pozostałe