Nasi zawodnicy na GORM24

  • 31.07.2019, 15:19 (aktualizacja 31.07.2019, 16:06)
  • red.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ryk silników... pot i krew mieszające się na zmianę z kurzem i błotem. Już za dwa tygodnie w Olszynie startuje kolejna edycja GORM 24H 2019, offroadowego wyścigu w którym zawodnicy przez dobę walczyć będą o kolejne okrążenia na 25 km trasie. Na fanów zawodnika z Lubania czekać będzie specjalnie przygotowana strefa kibica.

W tym roku GORM 24 na terenie Moto parku w Olszynie będzie wyjątkowy. Organizatorzy przygotowali dodatkową nową klasę X - Treme, z odcinkami specjalnymi o wdzięcznie brzmiących nazwach kanion śmierci, bagno rozkładu, wielki rów czy leśne zbocze.

Chłopaki, wyciągnijcie samochody i rozgrzejcie pilarki łańcuchowe! Kto zakończy pierwszą rundę GORM X-Treme (25 km) w mniej niż 6 godzin?! - czytamy na stronach organizatora.

Taka klasa będzie pierwszy raz w historii GORM-u, to specjalnie wydzielona trasa, przeprawowa. Z wyciągarkami, bardzo ciężka... – zapowiada Jacek Liszkowski, właściciel Motoparku Olszyna. - Co najważniejsze to będzie historyczny GORM, bo mamy już 70 załóg na starcie. Zawsze było ich do 35, a teraz jest już 200 kierowców w tym 5 Polaków.

Dwie trasy GORM-u, ta Offroadowa i X-Tream usytuowane będą na obszarze 400 hektarów. Organizatorzy podobnie jak w latach ubiegłych zadbają, aby tor dostarczył zawodnikom wiele atrakcji. W latach ubiegłych do najważniejszych należały kurz i błoto. Dzięki temu pierwszemu w roku 2015 warunki w trakcie GORM 24 w Olszynie do złudzenia przypominały te panujące na rajdzie Paryż-Dakar.

Wracając do polskiego akcentu, wszyscy Polacy pochodzą z naszego regionu i będzie komu kibicować. Z Olszyny startują Błażej Mirczewski i Michał Mańkowski. Z Jeleniej Góry Mariusz Matuszak i Robert Pawłowicz. Mariusz startował w Rajdzie Paryż-Dakar, tu pojedzie na swoim dakarowym quadzie. Z Lubania również na quadzie pojedzie Robert Kuzdrowski.

Dla Roberta Kuzdrowskiego to będzie trzeci start w tej imprezie, poprzednio w swojej kategorii na quadzie Can Am Renegade 1000 zajął I i III miejsce. W tym roku wahał się czy wziąć udział w imprezie, bowiem sam koszt przygotowania sprzętu to kilkanaście tysięcy zł. Zdecydował się dzięki fanom, którzy obserwowali jego poprzednie starty i teraz udzielili mu wsparcia. W mediach społecznościowych powstała grupa Fanklub Roberta Kuzdrowskiego, która daje mu wsparcie i przygotowuje na czas rajdu specjalną strefę kibica.

Mam ogromne wsparcie finansowe okolicznych firmy i osób prywatnych, jestem tym mile zaskoczony. Ze względów finansowych poważnie zastanawiałem się nad startem, bo to kosztuje ogromne pieniądze. Najbardziej kosztowny jest sprzęt, a dzięki wsparciu praktycznie 60% quada jest nowe. Są to elementy wzmacniane, kupowane specjalnie pod rajd. Tak więc techniczne sprawy mamy już praktycznie zamknięte. - usłyszeliśmy od Roberta Kuzdrowskiego.

Robert zapewnia, że da z siebie 120%, a udowodnił już, że potrafi. Udowodnił to również wspierający go serwis. W drugim starcie, gdy zajął III miejsce jego quad uległ poważnej awarii. Brak części i uciekające minuty z każdą chwilą oddalały jego szansę na podium. W pewnym momencie mechanicy załatwili brakujący element od zespołu, który odpadł już z rywalizacji. Serwis pod presją czasu dokonał wymiany części dzięki czemu po półtorej godziny przerwy Robert wrócił na tor i wywalczył jeszcze trzeci stopień podium.

Tegoroczny GORM24 będzie inny jeszcze z jednego powodu, fani z Olszyny, Jeleniej Góry i Lubania przygotowują strefy kibica, więc szykuje się mocne wsparcie.

W poprzednich latach wyglądało to tak, że osoby kibicujące czekały w namiocie serwisowym na mój zjazd i w czasie gdy pokonywałem kolejne okrążenia nie mieli co ze sobą zrobić. W tym roku będzie inaczej. Będą dwie przyczepy kempingowe, namioty, krzesła i kiełbaski z grilla. To w podzięce dla tych wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają – usłyszeliśmy od naszego zawodnika.

Zapraszamy do udziału w imprezie, przyjdźcie stworzyć najlepszą strefę kibica! Wstęp dla gości na teren Motoparku jest darmowy. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019 r. na terenie Motoparku w Olszynie, ul. Curie-Skłodowskiej 2a. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Wideo: Jakub Rożko

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe