Pandzi jubileusz. Dwudzieste potomstwo pandy czerwonej w goerlitzkim Zoo

  • 17.07.2019, 14:10
  • Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Pandzi jubileusz. Dwudzieste potomstwo pandy czerwonej w goerlitzkim Zoo I.Plath

Podziel się:

Oceń:

Pandy czerwone mieszkają w görlitzkim Zoo od 1997 roku, a od 2000 roku regularnie pojawia się potomstwo tych charyzmatycznych zwierząt z rodziny pandkowatych, których ojczyzną są górskie regiony Azji centralnej.

0 młodych pand urodzonych w goerlitzkim zoo jest cennym wkładem w ochronę, tego krytycznie zagrożonego gatunku. Wyniszczanie siedlisk, nielegalne polowania, handel zwierzętami oraz  nosówka przenoszona przez psy, to tylko kilka przykładów z długiej listy ich egzystencjalnych zagrożeń.                                 

Wraz z początkiem hodowli pand goerlitzkie zoo przystąpiło do Europejskiego Programu Ochrony Zwierząt na rzecz pandy czerwonej. W ramach programu koordynator księgi hodowlanej wylicza, a następnie zaleca która samica z którym samcem będą do siebie genetycznie najbardziej pasować. W ten sposób dobrano naszą obecną parę: Nimę i Metoka, w ten sam sposób  wybrano także nowy dom dla naszego 19 potomstwa pand - Sanju, który w tym roku przeprowadził się do Opola.

Dokąd w przyszłym roku przeprowadzi się urodzona w tym roku Niischu (po tybetańsku dwadzieścia), dowiemy się pod koniec tego roku. Teraz musi się najpierw prawidłowo rozwijać.

Nasi goście oraz sympatycy tych „puchatych niedźwiadków” mają wyjątkową okazję zajrzenia do dziupli pand czerwonych, na monitorze który znajduje się w kasie Naszego Zoo.  Naturalnie mamy także pandę „to go“ . Na stronie internetowej nasze-zoo.pl znajduje się pandzia kamera, która 24 godz. na dobę przekazuje obraz life z dziupli Nimy i Niischu. 

Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe