Wykonawca boiska przy ul. Ludowej ogłosił upadłość

  • 31.01.2019, 21:14 (aktualizacja 04.02.2019 10:45)
  • red.
Wykonawca boiska przy ul. Ludowej ogłosił upadłość
Podziel się:
Oceń:
Z nowego boiska treningowego przy ul. Ludowej w Lubaniu mieszkańcy mieli cieszyć się już z końcem października ubiegłego roku. Wchodzimy w luty, a na terenie budowy nie widać oszałamiających postępów. Wszystko za sprawą komplikacji, o których mówiło się już z końcem ubiegłego roku. Firma która wygrała przetarg straciła płynność finansową.

Budowa boiska treningowego od samego początku budziła sporo emocji. Nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, najpierw miał być o kilka metrów za mały, później wykonawca długo nie pojawiał się na placu budowy.

Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier

W końcu, gdy prace ruszyły posuwały się w ślimaczym tempie i nie było szans na zakończenie inwestycji w wyznaczonym terminie. Jakby tego było mało, docierały do nas informacje o problemach z płatnościami, z którymi borykał się wykonawca.

Były też i dobre wieści. Znaleziono sposób, aby powiększyć boisko tak żeby spełniało potrzeby drużyn grających w IV lidze, a tym samym miało szansę na siebie zarabiać.

Pod koniec roku 2018 z placu budowy zniknęli ludzie i sprzęt, boisko przykryła cienka warstwa śniegu i wydawało się, że wykonawca czeka do wiosny. Niestety z początkiem stycznia pojawiła się informacja, że wykonawca zbankrutował.

Jednak i w tej sytuacji pojawiły się dobre wieści. W połowie listopada lubański magistrat podpisał aneks do umowy z podwykonawcą, który od początku pracował na terenie budowy.

O sprawę zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza miasta, który wyjaśnił, że poprzedni wykonawca sam zdecydował, że schodzi z placu budowy, a magistrat wstępnie wyraził na to zgodę.

Po spełnieniu pewnych wymogów ustawowych prawo pozwala nam, aby to podwykonawca stał się nowym wykonawcą, bez konieczności ogłaszania nowego przetargu. Zostajemy w tej samej kwocie z podwykonawcą jako głównym wykonawcą. Kwota ta zostanie powiększona o koszty prac związanych z poszerzeniem boiska do wymiarów, które wcześniej były postulowane przez radnych i mieszkańców. Firmie, która nie wywiązała się z zadania wciąż naliczane są odsetki i kary umowne, a kwota ta będzie roszczeniem względem wykonawcy. - wyjaśnia burmistrz.

Próbowaliśmy dowiedzieć się na kiedy planowane jest oddanie obiektu do użytku, tu ostateczny termin nie jest jeszcze przesądzony, choć nieoficjalnie mówi się  o maju 2019 roku. Już wczoraj na placu budowy wznowiono prace, czy daje to szansę na lato na boisku? Zobaczymy

red.

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 7.02.2019, 15:34
Jak prezesem był Hofbauer,to wszystko dobrze prosperowało. Facet był w stanie bardzo dużo załatwić dla klubu. Wywaliali go drzwiami. Wchodził oknem. Załatwilł ,a teraz. Masakra. Lubań idzie na dno
Lubaniak
Lubaniak 4.02.2019, 13:50
Obserwując to, co się dzieje w Lubaniu, jestem nieco zbulwersowany. Widać bezradność a może i lenistwo włodarzy. Wiadomo że ryba gnije od głowy, to może by tak dla dobra Lubania zmienić gnijącą rybę, bo jeszcze trochę i wstyd będzie się przyznać, że pochodzi się z Lubania.
janpolak
janpolak 2.02.2019, 07:52
I firmę wykonawczą wybrał zapewne burmistrz, firma splajtowała sianko zniknęło, słowik znowu obfity siedzieć będzie kilka lat :)
Nioh Nioh
Nioh Nioh 1.02.2019, 20:31
Pan Slowinski nie widzi wiekszego problemu w zmianie podwykonawcy. Takie tam...
Bramka numer 1 ZONK , Bramka numer 2 ZONK , Bramka numer 3 jak ZONK to ZONK nie bedzie wybrzydzac . Ale koledze po fachu za trzymanie kciukow i krzyczenie za plecami "Areczku IDŹ NA CALOŚĆ! IDŹ NA CAŁOŚĆ" nalezy sie 140TYŚ... Pompeje lepiej sie trzymaly...
Przerażona
Przerażona 1.02.2019, 16:27
Trzeba rozpocząć procedury odwoławcze. Wywalić z miasta Słowińskiego i jego klikę bo za pięć lat nic nie zostanie z Lubania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 1.02.2019, 14:31
Włodarze tego miasta powinni podać się do dymisji !
Bogdan
Bogdan 1.02.2019, 13:58
Włodarze miasta dobrze wiedzą że w Lubaniu panuje wśród mieszkańców tumiwisizm! Nawet wybory większość ma gdzieś.
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 1.02.2019, 13:30
Coraz ciekawiej w tym naszym mieście. Ciekawe ile jeszcze kompromitacji musi nam zafundować lubański magistrat, aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy.
sdefsdfds
sdefsdfds 1.02.2019, 13:23
Nie widzę problemu niech wezmą firmę, która nie ogłosi bankructwa i skończy projekt w tym roku.
lol
lol 1.02.2019, 12:24
tu na razie jest ściernisko.....no i będzie kretowisko.....brawo brawo burmistrza zapraszam do Pisarzowic lub Leśnej, co by zobaczył jak wygląda tam infrastruktura sportowa i popytał jak to się robi.....
Teo
Teo 1.02.2019, 19:28
Mamy naprawdę super obiekt sportowy w Pisarzowicach!! Miło popatrzeć jak młodzież trenuje na nowych boiskach ,nawet po zmroku przy doskonałym świetle! Super !! Podziękowania dla Pana Wójta i jego współpracowników!! A przy okazji chciałbym zaapelować do Pana Starosty i Prezesa Zarządu Dróg!!! Kiedy będziemy mieli nową,bezpieczną ulicę wraz z chodnikiem przez Pisarzowice???? Nie ma środków , to spytajcie Pana Wójta jak to się robi!!
z Leśnej
z Leśnej 1.02.2019, 14:09
Popieram. Może nie wszystko mamy w gminie ale obiekty sportowe są pierwsza klasa. Zapraszamy Lubaniaków do nas
mieszkaniec
mieszkaniec 1.02.2019, 12:10
swój swego zawsze znajdzie, nasuwa się tylko jedno stwierdzenie jaka władza takie inwestycje
Biegacz
Biegacz 1.02.2019, 11:59
Oczywiście bieżni lekkoatletycznej nigdy sie nie doczekamy 😊
Każdy powiat na Dolny Ślasku ma stadion tartanowy ale czywiście my nie 😂
Lubański
Lubański 1.02.2019, 12:51
O czym My mówimy, nie mamy w Lubaniu nawet oświetlonych ścieżek do biegania późnymi wieczoramy . A dlaczego ? Bo Pan Arek nie uznaję żadnego sportu. Basen dramat , boisko dramat , siłownię na powietrzu DRAMAT. Sport w lubaniu leży.
Hans
Hans 8.02.2019, 08:30
Wydaje mi się że że nie tylko sportu Pan Arek nie lubi. Z krzewieniem szeroko pojętej kultury również [ Dom Kultury, ruina].
lubaniak
lubaniak 1.02.2019, 10:43
Nawet nie chce mi się komentować, ręce opadają, bełkot nic więcej, wybraliście niesprawdzonego wykonawcę sugerując się tylko ceną i tak się to kończy , masa ludzi przewidziała tą kompromitację Taki obiekt buduje się max 3 miesiące ( w Lubaniu rok) Zobaczycie na koniec okaże się,że będzie to jeden wielki budowlany bubel ( jak basen i hala) za który oczywiście nikt nie weźmie odpowiedzialności - urząd miasta zwali winę na wykonawcę, wykonawca II na tego który ogłosił upadłość.
Czyli normalka w LUBANIU
...
... 1.02.2019, 12:50
"lubaniaku" będący de facto lubanianinem, stwierdzając "wybraliście niesprawdzonego wykonawcę sugerując się tylko ceną" wykazujesz kompletny brak znajomości obowiązujących przepisów obowiązujących przy zamówieniach publicznych.
Owszem nie są one wybitnie dostosowane do rzeczywistości w jakiej maja funkcjonować, ale są i do czasu ich zmiany obowiązuja
Lubańczyk
Lubańczyk 1.02.2019, 15:46
Żaden "Lubanianin" tylko właśnie "Lubaniak". Podobnie nie "Poznanianin" tylko "Poznaniak".
lubanski.eu/lubaniak-czy-lubanianin-prof-jan-miodek-wyjasnia-wideo/
lubaniak
lubaniak 1.02.2019, 14:18
Urzędniczy bełkot coś co ludzie "uwielbiają" ,być może masz rację, ale dlaczego takie nieszczęścia dotykają tylko Lubań. Ludzi interesuje efekt końcowy, którego nie ma
lubanianin.
Rodzic
Rodzic 1.02.2019, 10:40
Dramat! Boisko skandal, proponuje grać w Radostowiu lub Kościelniku bo na ,,pastwisku,, w Lubaniu nie warto sie kopać po czole. Boisko boczne popsuł ciężki sprzęt nawet nie ma gdzie trenować
Xcc
Xcc 1.02.2019, 21:05
Trzeba sobie zasłużyć żeby grać na wsi tam ludzie ciężko pracują żeby odbył się mecz. Zawodnicy kosza boisko,wyspuja line przed zawodami sportowymi.

Pozostałe