Wykonawca boiska przy ul. Ludowej ogłosił upadłość

  • 31.01.2019, 21:14 (aktualizacja 04.02.2019 10:45)
  • red.
Wykonawca boiska przy ul. Ludowej ogłosił upadłość
Z nowego boiska treningowego przy ul. Ludowej w Lubaniu mieszkańcy mieli cieszyć się już z końcem października ubiegłego roku. Wchodzimy w luty, a na terenie budowy nie widać oszałamiających postępów. Wszystko za sprawą komplikacji, o których mówiło się już z końcem ubiegłego roku. Firma która wygrała przetarg straciła płynność finansową.

Budowa boiska treningowego od samego początku budziła sporo emocji. Nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, najpierw miał być o kilka metrów za mały, później wykonawca długo nie pojawiał się na placu budowy.

W końcu, gdy prace ruszyły posuwały się w ślimaczym tempie i nie było szans na zakończenie inwestycji w wyznaczonym terminie. Jakby tego było mało, docierały do nas informacje o problemach z płatnościami, z którymi borykał się wykonawca.

Były też i dobre wieści. Znaleziono sposób, aby powiększyć boisko tak żeby spełniało potrzeby drużyn grających w IV lidze, a tym samym miało szansę na siebie zarabiać.

Pod koniec roku 2018 z placu budowy zniknęli ludzie i sprzęt, boisko przykryła cienka warstwa śniegu i wydawało się, że wykonawca czeka do wiosny. Niestety z początkiem stycznia pojawiła się informacja, że wykonawca zbankrutował.

Jednak i w tej sytuacji pojawiły się dobre wieści. W połowie listopada lubański magistrat podpisał aneks do umowy z podwykonawcą, który od początku pracował na terenie budowy.

O sprawę zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza miasta, który wyjaśnił, że poprzedni wykonawca sam zdecydował, że schodzi z placu budowy, a magistrat wstępnie wyraził na to zgodę.

Po spełnieniu pewnych wymogów ustawowych prawo pozwala nam, aby to podwykonawca stał się nowym wykonawcą, bez konieczności ogłaszania nowego przetargu. Zostajemy w tej samej kwocie z podwykonawcą jako głównym wykonawcą. Kwota ta zostanie powiększona o koszty prac związanych z poszerzeniem boiska do wymiarów, które wcześniej były postulowane przez radnych i mieszkańców. Firmie, która nie wywiązała się z zadania wciąż naliczane są odsetki i kary umowne, a kwota ta będzie roszczeniem względem wykonawcy. - wyjaśnia burmistrz.

Próbowaliśmy dowiedzieć się na kiedy planowane jest oddanie obiektu do użytku, tu ostateczny termin nie jest jeszcze przesądzony, choć nieoficjalnie mówi się  o maju 2019 roku. Już wczoraj na placu budowy wznowiono prace, czy daje to szansę na lato na boisku? Zobaczymy

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 7.02.2019, 15:34
Jak prezesem był Hofbauer,to wszystko dobrze prosperowało. Facet był w stanie bardzo dużo załatwić dla klubu. Wywaliali go drzwiami. Wchodził oknem. Załatwilł ,a teraz. Masakra. Lubań idzie na dno
Lubaniak
Lubaniak 4.02.2019, 13:50
Obserwując to, co się dzieje w Lubaniu, jestem nieco zbulwersowany. Widać bezradność a może i lenistwo włodarzy. Wiadomo że ryba gnije od głowy, to może by tak dla dobra Lubania zmienić gnijącą rybę, bo jeszcze trochę i wstyd będzie się przyznać, że pochodzi się z Lubania.
janpolak
janpolak 2.02.2019, 07:52
I firmę wykonawczą wybrał zapewne burmistrz, firma splajtowała sianko zniknęło, słowik znowu obfity siedzieć będzie kilka lat :)
Nioh Nioh
Nioh Nioh 1.02.2019, 20:31
Pan Slowinski nie widzi wiekszego problemu w zmianie podwykonawcy. Takie tam...
Bramka numer 1 ZONK , Bramka numer 2 ZONK , Bramka numer 3 jak ZONK to ZONK nie bedzie wybrzydzac . Ale koledze po fachu za trzymanie kciukow i krzyczenie za plecami "Areczku IDŹ NA CALOŚĆ! IDŹ NA CAŁOŚĆ" nalezy sie 140TYŚ... Pompeje lepiej sie trzymaly...
Przerażona
Przerażona 1.02.2019, 16:27
Trzeba rozpocząć procedury odwoławcze. Wywalić z miasta Słowińskiego i jego klikę bo za pięć lat nic nie zostanie z Lubania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 1.02.2019, 14:31
Włodarze tego miasta powinni podać się do dymisji !
Bogdan
Bogdan 1.02.2019, 13:58
Włodarze miasta dobrze wiedzą że w Lubaniu panuje wśród mieszkańców tumiwisizm! Nawet wybory większość ma gdzieś.
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 1.02.2019, 13:30
Coraz ciekawiej w tym naszym mieście. Ciekawe ile jeszcze kompromitacji musi nam zafundować lubański magistrat, aby ludzie wreszcie przejrzeli na oczy.
sdefsdfds
sdefsdfds 1.02.2019, 13:23
Nie widzę problemu niech wezmą firmę, która nie ogłosi bankructwa i skończy projekt w tym roku.
lol
lol 1.02.2019, 12:24
tu na razie jest ściernisko.....no i będzie kretowisko.....brawo brawo burmistrza zapraszam do Pisarzowic lub Leśnej, co by zobaczył jak wygląda tam infrastruktura sportowa i popytał jak to się robi.....
Teo
Teo 1.02.2019, 19:28
Mamy naprawdę super obiekt sportowy w Pisarzowicach!! Miło popatrzeć jak młodzież trenuje na nowych boiskach ,nawet po zmroku przy doskonałym świetle! Super !! Podziękowania dla Pana Wójta i jego współpracowników!! A przy okazji chciałbym zaapelować do Pana Starosty i Prezesa Zarządu Dróg!!! Kiedy będziemy mieli nową,bezpieczną ulicę wraz z chodnikiem przez Pisarzowice???? Nie ma środków , to spytajcie Pana Wójta jak to się robi!!
z Leśnej
z Leśnej 1.02.2019, 14:09
Popieram. Może nie wszystko mamy w gminie ale obiekty sportowe są pierwsza klasa. Zapraszamy Lubaniaków do nas
mieszkaniec
mieszkaniec 1.02.2019, 12:10
swój swego zawsze znajdzie, nasuwa się tylko jedno stwierdzenie jaka władza takie inwestycje
Biegacz
Biegacz 1.02.2019, 11:59
Oczywiście bieżni lekkoatletycznej nigdy sie nie doczekamy 😊
Każdy powiat na Dolny Ślasku ma stadion tartanowy ale czywiście my nie 😂
Lubański
Lubański 1.02.2019, 12:51
O czym My mówimy, nie mamy w Lubaniu nawet oświetlonych ścieżek do biegania późnymi wieczoramy . A dlaczego ? Bo Pan Arek nie uznaję żadnego sportu. Basen dramat , boisko dramat , siłownię na powietrzu DRAMAT. Sport w lubaniu leży.
Hans
Hans 8.02.2019, 08:30
Wydaje mi się że że nie tylko sportu Pan Arek nie lubi. Z krzewieniem szeroko pojętej kultury również [ Dom Kultury, ruina].
lubaniak
lubaniak 1.02.2019, 10:43
Nawet nie chce mi się komentować, ręce opadają, bełkot nic więcej, wybraliście niesprawdzonego wykonawcę sugerując się tylko ceną i tak się to kończy , masa ludzi przewidziała tą kompromitację Taki obiekt buduje się max 3 miesiące ( w Lubaniu rok) Zobaczycie na koniec okaże się,że będzie to jeden wielki budowlany bubel ( jak basen i hala) za który oczywiście nikt nie weźmie odpowiedzialności - urząd miasta zwali winę na wykonawcę, wykonawca II na tego który ogłosił upadłość.
Czyli normalka w LUBANIU
...
... 1.02.2019, 12:50
"lubaniaku" będący de facto lubanianinem, stwierdzając "wybraliście niesprawdzonego wykonawcę sugerując się tylko ceną" wykazujesz kompletny brak znajomości obowiązujących przepisów obowiązujących przy zamówieniach publicznych.
Owszem nie są one wybitnie dostosowane do rzeczywistości w jakiej maja funkcjonować, ale są i do czasu ich zmiany obowiązuja
Lubańczyk
Lubańczyk 1.02.2019, 15:46
Żaden "Lubanianin" tylko właśnie "Lubaniak". Podobnie nie "Poznanianin" tylko "Poznaniak".
lubanski.eu/lubaniak-czy-lubanianin-prof-jan-miodek-wyjasnia-wideo/
lubaniak
lubaniak 1.02.2019, 14:18
Urzędniczy bełkot coś co ludzie "uwielbiają" ,być może masz rację, ale dlaczego takie nieszczęścia dotykają tylko Lubań. Ludzi interesuje efekt końcowy, którego nie ma
lubanianin.
Rodzic
Rodzic 1.02.2019, 10:40
Dramat! Boisko skandal, proponuje grać w Radostowiu lub Kościelniku bo na ,,pastwisku,, w Lubaniu nie warto sie kopać po czole. Boisko boczne popsuł ciężki sprzęt nawet nie ma gdzie trenować
Xcc
Xcc 1.02.2019, 21:05
Trzeba sobie zasłużyć żeby grać na wsi tam ludzie ciężko pracują żeby odbył się mecz. Zawodnicy kosza boisko,wyspuja line przed zawodami sportowymi.

Pozostałe