Wandal zatrzymany!

  • 4.12.2018, 15:05 (aktualizacja 04.12.2018 19:38)
  • red. /KPP Lubań
Wandal zatrzymany!
Wracamy do sprawy z 27 października, kiedy to eskapada wandala przez centrum Lubania kosztowała miejskich przedsiębiorców niemal 19 tys zł. Sprawca zniszczeń został zatrzymany.

W sobotę kryminalni z Lubania zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec października br. we wczesnych godzinach porannych wybijał szyby w punktach handlowo-usługowych w centrum Lubania. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Jak ustalono mężczyzna przechodząc ulicami Szkolną, Rynek, Bracką i Grunwaldzką przy pomocy kostki brukowej oraz żeliwnej kratki ściekowej, umyślnie dokonał zniszczenia mienia poprzez wybicie szyb w drzwiach wejściowych i witryn w punktach handlowo-usługowych, m.in. w biurze podróży czy salonie optycznym. Ponadto uszkodził cztery zaparkowane pojazdy. Łączne straty oszacowano na kwotę około 19 tysięcy złotych.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie dziesięciu zarzutów z art. 288 kodeksu karnego i art. 124 kodeksu wykroczeń, za które ustawodawca wyznaczył karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Lubania bardzo aktywnie włączyli się w pomoc w ustaleniu tożsamości wandali. Początkowo zakładano, że zniszczeń dokonało dwóch mężczyzn, w toku postępowania ustalono jednak, że niszczycielski szał ogarnął tylko jednego z nich. Chuligan okazał się mieszkańcem Lubania.

red. /KPP Lubań
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hera
Hera 5.12.2018, 18:36
Zakuc w dyby ,pod Baszta Bracka i poinformowac teczowych .
Gangus Lubby
Gangus Lubby 5.12.2018, 14:31
To Koro ?
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 4.12.2018, 23:43
Każdy z poszkodowanych powinien w niedzielę w samo południe na środku rynku wypłacić temu debilowi po 10 batów. Później powinien pójść do pracy przymusowej, dopóki nie zwróci wszystkich szkód.
Raspunda
Raspunda 4.12.2018, 22:07
Już po samym wyrazie twarzy robi wrażenie idioty... No ale i takich ta święta ziemia musi niestety nosić.
Loża szyderców
Loża szyderców 6.12.2018, 21:00
Jeśli na tym zdjęciu widać twarz i jego wyraz to chyba to jest twoja gębą hahaha Gdzie ty tu widzisz twarz gamoniu beka z ciebie kiepie
Lex
Lex 4.12.2018, 20:51
To teraz każdy pokrzywdzony kostka w ręka i kratka ściekowa i ma po jednym rzucie w sprawce. Doznania przednie
Heniu
Heniu 4.12.2018, 20:17
A podpalacza państwa Nieckarz ciężko złapać choć są dowody .Znajomosci w polici robią swoje można być beskarnym .
Lubanon
Lubanon 5.12.2018, 09:13
Policja ma gdzieś takie sprawy. Tak jak kradzieże gdzie złodziej podany na tacy.
anja
anja 5.12.2018, 06:30
Polski do poprawki.....
??
?? 4.12.2018, 23:15
Przestań się już użalać.Wystarczy!!! Przyjdzie czas na niego.
Hera
Hera 4.12.2018, 20:16
Dobrze ze jeszcze nie bylo rzezby Rajcy pod Ratuszem ,bo tez by w trabke dostal .
Kris
Kris 4.12.2018, 20:11
Dostanie pajac pewnie zawiasy i jakieś prace społeczne.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 4.12.2018, 18:58
A a gdzie Imię - nazwisko? I co dalej? Chyba wniosek o tymczasowe aresztowanie A później wyrok - czyli bezwzględne pozbawienie wolności a w zakładzie karnym dodatkowo praca w kamieniołomie i trzy razy dziennie lewatywa.
Gwarantuję że już więcej w życiu na taki spacer nie wyjdzie.
Jan
Jan 5.12.2018, 06:57
Do ZK za darmo utrzymywać - do roboty niech sprząta ulice w Lubaniu, wystarczy koło Biedronki na osiedlu i wielu innych zapomnianych zakamarkach gdzie leżą liście śmieci,
Klawisz
Klawisz 4.12.2018, 21:30
W ZK to on będzie miał śniadanko,dwudaniowy obiadek i kolację,wszystko gratis oraz darmową bez kolejek opiekę lekarską,leżenie bykiem na pryczy i oglądanie TV. A do pracy nikt go nie zmusi.
Oddziałowy
Oddziałowy 5.12.2018, 09:09
Faktycznie... i co jakiś czas dziewczynka...! To sie nazywa resocjalizacja!
Los
Los 4.12.2018, 19:48
Popieram w 100 %
Kameleon
Kameleon 5.12.2018, 13:46
co popierasz? ten system resocjalizacji czy te lewatywy?

Pozostałe