×

Wandal zatrzymany!

  • 04.12.2018, 15:05 (aktualizacja 04.12.2018, 19:38)
  • red. /KPP Lubań
Wandal zatrzymany!
Podziel się:
Oceń:
Wracamy do sprawy z 27 października, kiedy to eskapada wandala przez centrum Lubania kosztowała miejskich przedsiębiorców niemal 19 tys zł. Sprawca zniszczeń został zatrzymany.

W sobotę kryminalni z Lubania zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec października br. we wczesnych godzinach porannych wybijał szyby w punktach handlowo-usługowych w centrum Lubania. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Jak ustalono mężczyzna przechodząc ulicami Szkolną, Rynek, Bracką i Grunwaldzką przy pomocy kostki brukowej oraz żeliwnej kratki ściekowej, umyślnie dokonał zniszczenia mienia poprzez wybicie szyb w drzwiach wejściowych i witryn w punktach handlowo-usługowych, m.in. w biurze podróży czy salonie optycznym. Ponadto uszkodził cztery zaparkowane pojazdy. Łączne straty oszacowano na kwotę około 19 tysięcy złotych.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie dziesięciu zarzutów z art. 288 kodeksu karnego i art. 124 kodeksu wykroczeń, za które ustawodawca wyznaczył karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Lubania bardzo aktywnie włączyli się w pomoc w ustaleniu tożsamości wandali. Początkowo zakładano, że zniszczeń dokonało dwóch mężczyzn, w toku postępowania ustalono jednak, że niszczycielski szał ogarnął tylko jednego z nich. Chuligan okazał się mieszkańcem Lubania.

red. /KPP Lubań

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hera
Hera 05.12.2018, 18:36
Zakuc w dyby ,pod Baszta Bracka i poinformowac teczowych .
Gangus Lubby
Gangus Lubby 05.12.2018, 14:31
To Koro ?
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 04.12.2018, 23:43
Każdy z poszkodowanych powinien w niedzielę w samo południe na środku rynku wypłacić temu debilowi po 10 batów. Później powinien pójść do pracy przymusowej, dopóki nie zwróci wszystkich szkód.
Raspunda
Raspunda 04.12.2018, 22:07
Już po samym wyrazie twarzy robi wrażenie idioty... No ale i takich ta święta ziemia musi niestety nosić.
Loża szyderców
Loża szyderców 06.12.2018, 21:00
Jeśli na tym zdjęciu widać twarz i jego wyraz to chyba to jest twoja gębą hahaha Gdzie ty tu widzisz twarz gamoniu beka z ciebie kiepie
Lex
Lex 04.12.2018, 20:51
To teraz każdy pokrzywdzony kostka w ręka i kratka ściekowa i ma po jednym rzucie w sprawce. Doznania przednie
Heniu
Heniu 04.12.2018, 20:17
A podpalacza państwa Nieckarz ciężko złapać choć są dowody .Znajomosci w polici robią swoje można być beskarnym .
Lubanon
Lubanon 05.12.2018, 09:13
Policja ma gdzieś takie sprawy. Tak jak kradzieże gdzie złodziej podany na tacy.
anja
anja 05.12.2018, 06:30
Polski do poprawki.....
??
?? 04.12.2018, 23:15
Przestań się już użalać.Wystarczy!!! Przyjdzie czas na niego.
Hera
Hera 04.12.2018, 20:16
Dobrze ze jeszcze nie bylo rzezby Rajcy pod Ratuszem ,bo tez by w trabke dostal .
Kris
Kris 04.12.2018, 20:11
Dostanie pajac pewnie zawiasy i jakieś prace społeczne.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 04.12.2018, 18:58
A a gdzie Imię - nazwisko? I co dalej? Chyba wniosek o tymczasowe aresztowanie A później wyrok - czyli bezwzględne pozbawienie wolności a w zakładzie karnym dodatkowo praca w kamieniołomie i trzy razy dziennie lewatywa.
Gwarantuję że już więcej w życiu na taki spacer nie wyjdzie.
Jan
Jan 05.12.2018, 06:57
Do ZK za darmo utrzymywać - do roboty niech sprząta ulice w Lubaniu, wystarczy koło Biedronki na osiedlu i wielu innych zapomnianych zakamarkach gdzie leżą liście śmieci,
Klawisz
Klawisz 04.12.2018, 21:30
W ZK to on będzie miał śniadanko,dwudaniowy obiadek i kolację,wszystko gratis oraz darmową bez kolejek opiekę lekarską,leżenie bykiem na pryczy i oglądanie TV. A do pracy nikt go nie zmusi.
Oddziałowy
Oddziałowy 05.12.2018, 09:09
Faktycznie... i co jakiś czas dziewczynka...! To sie nazywa resocjalizacja!
Los
Los 04.12.2018, 19:48
Popieram w 100 %
Kameleon
Kameleon 05.12.2018, 13:46
co popierasz? ten system resocjalizacji czy te lewatywy?

Pozostałe