Samochód nie odpala? Zadzwoń po straż miejską

  • 29.11.2018, 07:26 (aktualizacja 29.11.2018, 08:18)
  • SM Lubań
Samochód nie odpala? Zadzwoń po straż miejską SM Lubań

Podziel się:

Oceń:

Dziś pierwszy raz temperatura spadła poniżej - 10°C i część kierowców może mieć problemy z akumulatorami. Przypominamy, Straż Miejska w Lubaniu ruszy na ratunek każdemu kierowcy, któremu nie chce odpalić samochód.

Dwa lata temu lubańska Straż Miejska przyłączyła się do inicjatywy straży z innych miejscowości i udziela pomocy kierowcom, którzy wynikiem rozładowanego akumulatora mają problem z uruchomieniem swojego pojazdu.

W pierwszym półroczu 2018 r. do straży miejskiej wpłynęło 28 zgłoszeń od kierowców pojazdów, których akumulatory poddały się niskim temperaturom. Takie przypadki miały miejsce najczęściej w godzinach rannych – po nocnych spadkach temperatur powietrza. Pomysł i inicjatywa dla działań „pierwszego ratunku” kierującym pojazdami zrodził się w związku z potrzebami mieszkańców, którzy sugerując się doniesieniami mediów w sytuacji awaryjnej kierowali swe zgłoszenia do straży miejskiej.

- Jeżeli ktoś z mieszkańców miasta Lubania zwróci się do nas z taką prośbą, oczywiście pomożemy. Tak jak w ubiegłym sezonie strażnicy w pierwszej kolejności będą interweniować w sprawach wiążących się z zagrożeniem życia, zdrowia oraz mienia, zatem zgłaszających proszę o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd patrolu trzeba będzie chwilę poczekać. Zapewniam, że nasz radiowóz ma na wyposażeniu odpowiedni sprzęt, a pomoc strażników dostępna będzie w godzinach wykonywanej pracy.- informuje Komendant Straży Miejskiej w Lubaniu Jan Baniak. - W ostatnich tygodniach w związku z przymrozkami odnotowaliśmy już pierwsze tego typu zgłoszenia. Pomoc udzielana jest bezpłatnie.

Aby skorzystać z pomocy strażników przy uruchomieniu samochodu, wystarczy zadzwonić na nr tel. 75 64 64 442.

SM Lubań

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 30.11.2018, 14:51
Jeszcze przy okazji powietrza do oddychania.
Narodowa kompromitacja!
Pani Angela Merkel nie przyjedzie do Katowic na szczyt klimatyczny. Nie będzie też Donalda Trumpa, Władimira Putina, prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki, prezydenta Francji Emanuela Macrona… i kilku innych pomniejszych głów.
Organizowanie szczytu klimatycznego w stolicy węgla i smogu sponsorowanego przez czołowych trucicieli „producentów smogu” w czasie kiedy zapadła decyzja o likwidacji elektrowni wiatrowych, bez ważnych światowych gości, którzy mają w tym temacie coś do powiedzenia to szczyt absurdu i wstydu – symbol naszego upadku.
Tupolew
Tupolew 29.11.2018, 08:30
A co robi straż miejska w sprawie smogu w naszym mieście? Czy przeprowadza jakiekolwiek kontrole?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 29.11.2018, 09:10
Właśnie radio podało (dzisiaj 29.11) - nad całym Dolnym Śląskiem - na zielono - tylko nad Lubaniem na czerwono - czyli stan zanieczyszczonego powietrza w takiej skali.
O święta Magdaleno....!
Stefan
Stefan 29.11.2018, 11:19
W Olszynie do dopiero jeden wielki smród że powinno się jak w Chinach w maskach chodzić ale tutejsza straż miejska nie kontrolowała i nie kontroluje kto czym pali !!! A tak w ogóle to nikt nie wie czym oni się zajmują !
P.
P. 08.10.2018, 12:52
Jedyne rozsądne zastosowanie dla specjalistów ze straży miejskiej

Pozostałe