wtorek, 30 kwietnia 2024 08:30

Satysfakcja „Eskiego”

W meczu siódmej kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Lubomierzu z tamtejszą Stellą 0:2.

Stella zapomniała już o słabym początku sezonu. Pierwsza część nie zwiastowała jednak ostatecznego sukcesu gospodarzy, bo lubanianie prezentowali się nieźle. Tego faktu goście nie potrafili jednak udokumentować bramką. Konkretniejsza była Stella, która po przerwie zapewniła sobie sukces. W 65. minucie zagraniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Przemysław Machelski. 10 minut przed końcem Mariusz Malarowski urwał się rywalom, a następnie dograł piłkę do Soczyńskiego, który dopełnił formalności.

Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. W drugiej zarysowała się przewaga Stelli. Szkoda, że nie mieliśmy okazji zrobić kołyski Marcinowi Sudnikowi, który kilka dni wcześniej został ojcem - powiedział Rafał Wichowski, trener Łużyc. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie. O ile w pierwszej połowie mecz był wyrównany, to w drugiej dopadliśmy przeciwnika - ocenił Krzysztof Gajewski. Popularny wśród kolegów „Eski” w poprzednim sezonie zanotował niezbyt udaną przygodę jako trener drużyny z Lubania.

W kolejnym spotkaniu lubanianie zagrają na swoim boisku z Gryfem Gryfów Śląski. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.

Stella Lubomierz - Łużyce Lubań 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Machelski (65), 2:0 Soczyński (80). Sędziował: Kamil Snacki. Widzów: 100.

Stella: Engler - Brodziński, Machelski, Jędras, Górny, Podobiński, M. Malarowski, D. Malarowski, Szramowiat, Soczyński, Sawicki.

Łużyce: Ral - T. Czuchryta, Kocuła, Sudnik (83 Wichowski), Duszyński (55 Fereniec), Misiurek, Beliński, Kuriata (46 F. Czuchryta), Sitek, Rymer, Mandżejewski (65 Starczewski).