Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 27 lipca 2025 16:41
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Od kilku dni Biuro Prognoz Meteorologicznych regularnie wydaje ostrzeżenia o możliwych silnych wiatrach w rejonie województwa dolnośląskiego. Dziś na Śnieżce wiatr osiągął ponad 200 km/h. Silne podmuchy wiatru odczuwalne są także w niższych regionach. Dziś przed południem w Lubaniu, wiatr zerwał poszycie dachu z budynku mieszkalnego na ulicy Starolubańskiej.
Silne podmuchy wiatru w całym regionie

O tym, że wiatr zerwał blachę z dachu i zagraża ona przechodniom poinformował jeden z naszych czytelników. Silne podmuchy wiatru oderwały płaty blachodachówki z budynku, który płonął w maju tego roku. Na miejsce została wezwana PSP z Lubania, która zabezpieczyła zerwane elementy poszycia.

Z ostrzeżeń jakie można znaleźć na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że zagrożenie silnym wiatrem powinno ustąpić dziś około godziny 18.00. Tymczasem na wspomnianej wcześniej Śnieżce wiatr w podmuchach osiągnął dziś największą prędkość w Europie, bowiem urządzenia pomiarowe zanotowały tam podmuch wiatru o prędkości 245 km/h.  Z informacji jakie uzyskaliśmy od dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania dzisiejszy dzień przebiegał spokojnie i nic poważniejszego, poza wspomnianym incydentem się nie wydarzyło.


Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie

Silne podmuchy wiatru w całym regionie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hue hue 19.11.2015 01:19
ten dach był już zepsuty, nic sie nie stało tylko kawałek blachy odpadł

qwerty 19.11.2015 08:35
Siedem kawałków wisiało na włosku. Gdyby nie zabezpieczenie całego dachu przez Strażaków, w każdym momencie którykolwiek kawałek blacho dachówki mógł się oderwać i z wielkim impetem kogoś lub coś uszkodzić.

strażak 18.11.2015 17:35
Gdzie w tym czasie znajdował się lubański podnośnik ? Na inny zdarzeniu?

ja 18.11.2015 20:10
Tak to wygląda jak się kryje dachy blachą !

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Izerbejdżan
zbiórka
Poradnia
powstanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KaziaTreść komentarza: ! To prawda skoro nie ujawnia swoje dochody i jej pracownice tylko rzucają paragrafami i straszy sądami aby rzucić paragrafem to trzeba przeczytać Jak on działa a przepraszać mieszkańców za co przecież nikt nie obraża mieszkańców niech poda dochody to wtedy zobaczymy ile nas podatników wynosi ten luksus dobrze by było wszystkich pracowników których utrzymujemy ponieważ gmina pęka w wszachData dodania komentarza: 27.07.2025, 12:41Źródło komentarza: Wybory uzupełniające w Gminie Lubań. Radna z Mściszowa zrezygnowała z mandatuAutor komentarza: RysiekTreść komentarza: Skoda to Skoda a nie ten rumuński wynalazek.Data dodania komentarza: 27.07.2025, 08:56Źródło komentarza: Dacia przewróciła się po zderzeniu na skrzyżowaniu. To kolejne zdarzenie w tym miejscuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Zdjąć te bariery energochłonne!!, przez to nic nie widać! Brak ronda i wsio :) To jest skrzyżowanie tych, co nie powinni wsiadać "za kółko".Data dodania komentarza: 27.07.2025, 02:29Źródło komentarza: Dacia przewróciła się po zderzeniu na skrzyżowaniu. To kolejne zdarzenie w tym miejscuAutor komentarza: jonTreść komentarza: Dla jakich OSP "z powiatu" PSP zrobił te szkolenia, twarzą wc burmistrza? czy tam wice. . Okulista działa w tle.. Bo jak jest zdarzenie to 18 zastępów jest w opisie a w tym artykule, połowiczne urwania... Żeby nie było, wspieram i szanuję wszystkie służby! Tylko ten artykuł to czysta .. promocja dwóch polityków a takie szkolenia są cykliczne.Data dodania komentarza: 27.07.2025, 01:44Źródło komentarza: Trzy dni ćwiczeń strażackich na Plaży Czocha. Ratownicy przygotowywali się na powódź
ReklamaPowiat Lubań
Reklama