Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Najczęstsze problemy ze smartfonem?

Smartfony to często urządzenia, z którymi nigdy się nie rozstajemy. Warto jednak pamiętać, że jest to sprzęt jak każdy inny, co sprawia, że wraz z długim czasem użytkowania może się on najzwyczajniej w świecie wyeksploatować. To z kolei prowadzi do mniejszych lub większych awarii. Jakie awarie zdarzają się najczęściej? Na co powinniśmy uważać podczas długotrwałego wykorzystywania naszego ulubionego urządzenia? Poniżej znajduje się lista najczęściej spotykanych usterek w smartfonach.
  • 18.11.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Najczęstsze problemy ze smartfonem?

Zawieszający się smartfon

Zawieszający się telefon to najpopularniejszy problem, który może być spowodowany długim eksploatowaniem telefonu przy jednoczesnym braku regularnego czyszczenia. Wraz z latami nasz telefon jest coraz bardziej "zaśmiecony" różnego rodzaju aplikacjami, plikami i pozostałościami po dawno usuniętych aplikacjach. Do tego wiele aplikacji działających w tle i pobierających energię sprawia, iż telefony działają na pełnych obrotach.

Tak traktowany telefon musi się w końcu zbuntować i zaciąć od czasu do czasu. Czy istnieje jakieś proste rozwiązanie tego typu problemu? Najlepszym wyjściem jest prewencja — regularne czyszczenie telefonu, optymalizowanie jego pamięci a w skrajnych przypadkach przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych.

Mała żywotność baterii

Kolejnym popularnym problemem nowoczesnych smartfonów jest szybko zużywająca się bateria. I tutaj ponownie winę możemy zrzucić na duży bałagan w naszym smartfonie. Wiele aplikacji działających w tle, bardzo dużo ściągniętych plików, długotrwałe wykorzystanie aplikacji, które potrzebują dużego poboru energii — te wszystkie sytuacje wpływają na naszą baterię. Ona zaś wraz z czasem się zużywa.

Warto w celu poprawy jej jakości dokonać wyboru, które z aplikacji powinny mieć stały pobór energii, które natomiast nie muszą wcale aktualizować się w tle. Z reguły porządek w ustawieniach pomaga w poprawie wydajności naszej baterii. Jeśli jednak nawet to nie pomaga, a bateria nie jest w stanie wykorzystać nawet 1 dnia, powinniśmy pomyśleć nad wymianą jej.

Problem związany z ekranem dotykowym

Ekran dotykowy to obecnie praktycznie obowiązek w każdym nowoczesnym smartfonie. Jego prawidłowe działanie determinuje to, czy telefon jest w ogóle zdatny do użycia. Nic więc dziwnego, że właśnie problemy z ekranem dotykowym stanowią najczęstszy powód wizyt w serwisach napraw smartfonów.

Powodów, dla których nasz smartfon nie reaguje na dotyk, może być wiele. Problem oprogramowania, awaria płytki dotykowej, która odczytuje nasze ruchy czy zbita szybka. Wszystkie te awarie są ciężkie do samodzielnej naprawy — z tego typu problemem powinniśmy udać się do odpowiedniego serwisu.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/internet-z-gniazdka-elektrycznego/

Materiał Partnera


ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
faza
koncert dla M
festiwal nowogrodziec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama