Paweł Primel
Paweł Primel urodził się 6 listopada 1969 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin. Do piłki seniorskiej wszedł jako zawodnik legnickiej Miedzi. Od początku swojej kariery grał na pozycji bramkarza.
W barwach “Miedzianki” występował w latach 1988-1996. Wraz z kolegami z drużyny sięgnął po Puchar Polski. Miało to miejsce w sezonie 1991/1992.
Dobre występy zaowocowały transferem do występującej w Ekstraklasie Odry Wodzisław Śląski. Tam doczekał się debiutu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Łącznie ma na swoim koncie 48 takich występów.
Po dwóch latach trafił do wrocławskiego Śląska. Nie zagrzał tam jednak zbyt długo miejsca, bo wiosną 1999 roku trafił do Karkonoszy Jelenia Góra. Rozegrał tutaj 13 spotkań, po czym kontynuował piłkarską karierę w takich klubach, jak: KP Konin, Zryw Zielona Góra, FC Teutonia Altstadt, Miedź Legnica i Zagłębie Lubin.
Z tym ostatnim związany jest do dzisiaj. Obecnie pełni funkcję trenera bramkarzy. Jak radzą sobie jego podopieczni? Wyniki na żywo “Miedziowych” można śledzić m.in. w serwisie bet.pl. Serwis ten daje też możliwość sprawdzenia szeregu różnych statystyk.
Ernest Konon
Innym piłkarzem, który ma w swoim piłkarskim CV występy w Karkonoszach, jest Ernest Konon. Urodził się 16 marca 1974 roku w Jeleniej Górze. To właśnie w klubie ze swojej rodzinnej miejscowości grał na początku swojej kariery.
W wieku 22 lat niespodziewanie dla wszystkich wyjechał do Belgii. Tam kolejno reprezentował barwy: KVVO Overpelt-Fabriek, KRC Genk, Cercle Brugge i KRC Harelbeke. W tym drugim klubie zaliczył debiut na najwyższym poziomie rozgrywkowym i sięgnął po krajowy puchar.
Do Polski powrócił jesienią 2001 roku. W Ekstraklasie zadebiutował jako zawodnik Zagłębia Lubin. Nie zagrzał tam jednak zbyt długo miejsca. Najpierw przeniósł się do ŁKS-u Łódź, a następnie kontynuował karierę w Śląsku Wrocław, Jagiellonii Białystok, KVK Tienen i Koronie Kielce.
W tym ostatnim zespole zdobył swoją jedyną bramkę w Ekstraklasie. Koronę opuścił jesienią 2010 roku i trafił do Sokoła Sokółka. Piłkarską karierę zakończył jako zawodnik Dąb Dąbrowa Białostocka.
Marek Chojnacki
Najbardziej znanym zawodnikiem, który przewinął się przez zespół Karkonoszy, jest niewątpliwie Marek Chojnacki. Na świat przyszedł 6 grudnia 1959 roku w Łodzi. Z miastem tym związany był przez większość swojej piłkarskiej kariery.
Jest wychowankiem ŁKS-u, w którym w 1978 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Łącznie ma na swoim koncie 451 takich występów, co przez wiele lat było samodzielnym rekordem. Wynik ten pobił dopiero Łukasz Surma, a następnie Marcin Malinowski.
Warto jednak zaznaczyć, że Chojnacki dokonał tego jako zawodnik tylko jednego klubu. Gdyby nie wyjazd do Grecji w 1989 roku pewnie tych występów byłoby więcej. W ŁKS-ie grał do końca sezonu 1995/1996.
Następnie przeniósł się do Karkonoszy, gdzie został grającym trenerem. Z Jelenią Górą związany był przez trzy lata. Następnie prowadził m.in. takie zespoły, jak: Odra Opole, Pelikan Łowicz czy ŁKS Łódź.