Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 15 maja 2024 16:22
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Jest z czego wybierać. Majówka na Dolnym Śląsku

Festiwale, warsztaty, koncerty – to przykłady spędzenia długiego weekendu majowego w regionie, wśród nich wydarzenia z wieloletnią tradycją, jak Festiwal Kwiatów w Zamku Książ, Gitarowy Rekord Guinnessa, festyny rodzinne: np. Bohaterowie i Księżniczki na Zamku Czocha, a także nowe eventy, czyli Rodzinna Majówka w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Zobaczcie dolnośląską ofertę, bo jest z czego wybierać!
Jest z czego wybierać. Majówka na Dolnym Śląsku

Autor: UMWD

Dolny Śląsk jest wyjątkowy i ma wiele do zaoferowania, od niezastąpionych krajobrazów, po urokliwe miejsca o bogatej historii. To zdecydowanie najpiękniejszy region w kraju, który można odkrywać na wiele sposobów. Przed nami majówka pełna atrakcji i oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego, będące zaproszeniem do odwiedzania naszego regionu, do czego bardzo serdecznie Państwa zachęcam – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Majówka po królewsku

Na Zamku Książ od 1 do 5 maja odbywać się będzie już XXXIV Festiwal Kwiatów i Sztuki, czyli uczta dla zmysłów. Wyjątkowe wydarzenie celebrujące piękno kwiatów w oprawie zdobnych komnat. Podczas tegorocznej edycji zamek zabierze uczestników w podróż florystyczną przez najpiękniejsze kraje Europy.

Weekend majowy to okazja do poznania mrocznych tajemnic i skarbów Zamku Grodziec, który zdradzi je podczas nocnego zwiedzania. Na terenie zamku pojawi się również Gwardia Gryfa, czyli szczudlarze, tancerki, chorągwiarze, którzy stworzą niesamowity klimat.

Zamek Czocha zaprasza na wydarzenie Bohaterowie i Księżniczki, gdzie nie tylko będzie można spotkać baśniowe postaci, które na co dzień goszczą w dziecięcej wyobraźni. Festiwal odbędzie się 1-3 maja. Będzie tam również obecna bohaterska ekipa z Dolnego Śląska, która zaprosi wszystkich do zabawy w budowanie własnych zamków, pokonywanie labiryntów czy odnajdywanie tajnych haseł.

Stolica pełna atrakcji

W majówkę wszyscy fani muzyki powinni znaleźć się w stolicy Dolnego Śląska. Jak co roku 1 maja na wrocławskim rynku będzie podjęta kolejna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata. Aby wziąć w nim udział, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów: C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić weekend, 1-2 maja w Parku Grabiszyńskim będzie ostatnia okazja do wspólnego biegu z Adrianem Kosterą – triathlonistą, który chce przez cały rok ustanowić rekord świata w najdłuższym triathlonie.

Dla miłośników Wrocławia Centrum Historii Zajezdnia przygotowała oprowadzania tematyczne do wyboru, warsztaty dla dzieci, przejazd po centrum miasta zabytkowym autobusem.

Kraina sekretów i aktywności

Dla tych, którzy chcą spędzić weekend majowy aktywnie Polana Jakuszycka DCS przygotowała wydarzenie „Biegowa Majówka”, która będzie trwać od 3 do 5 maja. To będzie rozpoczęcie ostatniego etapu wyzwania Adriana Kostery.

W Starej Kopalni w Wałbrzychu 1-2 maja na turystów będzie czekać rodzinna majówka. Na terenie dawnego zakładu górniczego zorganizowana zostanie gra terenowa, zwiedzanie z przewodnikiem, malowanie twarzy, a wszystko uwieczni fotobudka. Dzieci będą mogły bawić się na dmuchańcach i robić bańki mydlane.

Nocne zwiedzanie oraz rodzinne warsztaty geologiczne proponuje niezwykła Kopalnia Uranu w Kletnie, gdzie nie zabraknie emocji i sporej dawki wiedzy.

Karkonoski Park Narodowy zaprasza na majówkę do Centrum Informacyjnego w Karpaczu przy ul. Leśnej 9. Każdego dnia czekają na turystów różne atrakcje przyrodnicze, zaczynając od spaceru geologicznego z Aleksandrą Trytek – edukatorem, geologiem i przewodnikiem sudeckim, po warsztaty i wykłady zielarskie, które poprowadzi gość specjalny Mateusz Danielczyk – Koordynator Wojewódzki Stowarzyszenia Magistrów i Techników Farmacji, zielarz, fitoterapeuta.

Wybuchowe warsztaty

Do Krainy Wygasłych Wulkanów, włączonej ostatnio do Sieci Światowych Geoparków UNESCO, zaprasza Kaczawska Sieć Współpracy. Przygotowano tam rozmaite atrakcje trwające od 29 kwietnia do 5 maja. W programie: warsztaty płukania złota lub tworzenia biżuterii z agatów, koncert mis terapeutycznych, spacer po ogrodzie ziołowym.

Twierdza pełna tajemnic

W weekend majowy słynna twierdza srebrnogórska przygotowała dodatkowe zajęcia. W Srebrnej Górze odwiedzający wezmą udział w warsztatach strzelania z łuku oraz pokazach magicznych pojedynków. Nie zabraknie również produktów regionalnych, stoiska Dolnego Śląska, animacji dla dzieci i młodzieży, konkursów oraz zabaw.

Widoczni również za granicą

Po ubiegłorocznym sukcesie Dnia Polski w Brukseli Ambasada RP w Brukseli zaprasza ponownie 4 maja do Parku Cinquantenaire w stolicy Belgii. To największy polski piknik w tej części Europy. Swoje stoiska i atrakcje zaprezentują polskie województwa, w tym oczywiście Dolny Śląsk, który zagwarantuje odwiedzającym warsztaty, konkursy, degustacje regionalnych smaków i niezwykłą dawkę informacji o województwie.

Aktywnie, rodzinnie, regionalnie – którąkolwiek opcję wybierzecie – do zobaczenia na Dolnym Śląsku!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WędkarzTreść komentarza: I również w Stankowicach za wjazd na dtogę piwiatową jest pobierana opłata przez dzierzawcę brzegu jeziora.To też nieprawneData dodania komentarza: 15.05.2024, 14:25Źródło komentarza: Jedna z pierwszych decyzji starosty dotyczy szpitalaAutor komentarza: Fan LBTreść komentarza: Panie Burmistrzu Jako historyk zapewne zna Pan Machiavellego, który m.in. twierdził, że jednymi z najgorszych cech sprawowania władzy są tchórzostwo i wahanie się. Większość Pana wyborców oczekuje konkretnych ruchów. Zasadniczo wiadomo, kogo i co chcieliście zmienić, idąc do wyborów. Tak więc czas na działanie. Tenże Machiavelli twierdził również, że decyzje trudne należy kumulować i realizować szybko. Niestety jak będzie się Pan "zapoznawał" z ludźmi, działami, podmiotami i spółkami, to szybko poprzez "syndrom sztokholmski" z fazy zmian, przejdzie Pan do fazy zrozumienia i usprawiedliwienia. Planowane reformy rozejdą się zatem w szwach, bo na brak zmiany będzie zawsze mądre wytłumaczenie. Skoro (słusznie) obawia się Pan kryzysu i zmniejszenia wpływów, to tym bardziej trzeba ucinać wydatki jak najszybciej. Proszę pamiętać, że decyzje kadrowo-organizacyjne, swoje finansowe skutki przyniosą najwcześniej za 4-5 miesięcy od ich podjęcia. Życzę Panu zdecydowania i mądrości biznesowej, której- bez obrazy- ale jako nauczyciel nigdy Pan w szkole nie mógł doświadczyć. Doświadczyć choćby w pozytywnym znaczeniu, tj. szybko ujrzeć korzyści dla kierowanej organizacji płynące z podjętych decyzji.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 14:12Źródło komentarza: Grzegorz Wieczorek opowiada, jakim będzie burmistrzemAutor komentarza: LubaniankaTreść komentarza: Jak mnie wkurza takie wąskie podejście do świata... Muzeum nie jest lubańskie ani gryfowskie lecz uwaga... REGIONALNE. Sprawdź sobie czym jest region i zastanów się czy Gryfów jest blisko, moim zdaniem jest i jak najbardziej zalicza się do regionu. Zresztą ten zamek jest zaraz obok Świeradowa, więc to już nasz powiat... Zamek świetnie widać z pociągu jak jedzie się z Lubania do Świeradowa, chcę go kiedyś zobaczyć. P.S. Granice są tylko w głowie.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 14:02Źródło komentarza: Lubańska Noc Muzeów i historycznych smaków [Program]Autor komentarza: lubaniakTreść komentarza: Brawo dobra decyzja, ale ma 2 pytania: co z osobą tam pracująca ?? zwolniona została ?? jakie to były pieniądze za ten wjazd bo o tyle większa dziura pewnie będzie ??Data dodania komentarza: 15.05.2024, 13:42Źródło komentarza: Jedna z pierwszych decyzji starosty dotyczy szpitala
ReklamaPowiat Lubań
Reklama