Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 27 kwietnia 2024 07:28

IX Ukemi Cup: Sukces dziewcząt z Akademii Sportu Prime

W miniony weekend odbył się IX Ukemi Cup, jeden z ogólnopolskich turniejów karate. Impreza zgromadziła w Kobylinie, w sercu Wielkopolski, aż 506 zawodników reprezentujących 42 kluby, tworząc łącznie 787 osobokonkurencji.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantek Akademii Sportu Prime - Julii Budzińskiej i Nadii Szober, które po raz kolejny udowodniły swoje wysokie umiejętności.

Dwa krążki do Lubania przywiozła Julia Budzińska. W kategorii Kumite U14 -42kg toczyła zacięte boje, wygrała 3 z 4 walk, co dało jej brązowy medal i miejsce na najniższym stopniu podium.

- Pierwsza runda: Zwycięstwo 4:0 ✅️
- Ćwierćfinał: Porażka 2:4 ❌️
- Repasaż 1: Zwycięstwo 2:2 ✅️ (wygrana przez Senshu)
- Repasaż 2: Zwycięstwo 1:0 ✅️

W kategorii Kumite U12 -40kg Julia imponowała nie tylko liczbą zwycięstw, ale również dynamiką swoich walk. W rundach eliminacyjnych pokonała trzy rywalki znaczącą przewagą, w tym dwie przed czasem (min 8 punktów przewagi). Po kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich w finale została zdyskwalifikowana za nadmierną ilość kar mimo całkowitego zdominowania przeciwniczki i musiała się zadowolić tylko srebrnym medalem.

- Pierwsza runda: Zwycięstwo 6:1 ✅️
- Ćwierćfinał: Zwycięstwo 9:0 ✅️ (przed czasem)
- Półfinał: Zwycięstwo 10:1 ✅️ (przed czasem)
- Finał: Dyskwalifikacja ❌️

Nadia Szober również stanęła do walki, rywalizując w kategorii Kumite U12 -35 kg. Choć jej trasa była pełna wyzwań, nie brakło jej determinacji:

- Ćwierćfinał: Zwycięstwo 1:0 ✅️
- Półfinał: Porażka 0:6 ❌️
- Repasaż: Porażka 0:4 ❌️

Ostatecznie Nadia zajęła piąte miejsce. Mimo krótkiego stażu treningowego nasza zawodniczka pokazała się z niezłej strony i zdobyła cenne doświadczenie.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy udziału w turnieju oraz osiągniętych wyników. Był to dla nich kolejny turniej w tym roku. Przed naszą Akademią kolejne zmagania przygotowujące do startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbęda się w połowie kwietnia. Już w najbliższy weekend ruszamy na turniej do Ścinawy. Trzymajcie kciuki!