Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Giełda nazwisk. Kto powalczy o fotel burmistrza Lubania?

Skoro wiemy już kiedy pójdziemy wybierać przedstawicieli samorządów, warto wiedzieć kto myśli o ubieganiu się o fotel burmistrza. Na dziś w Lubaniu na giełdzie nazwisk znajduje się kilka osób.
Giełda nazwisk. Kto powalczy o fotel burmistrza Lubania?

Autor: AI DALL-E 3

"Na mieście” mówi się o kilku osobach, ale okazuje się, że to, że się o nich mówi nie oznacza, że chcą ubiegać się o tę zaszczytną lub - jak określa to zdecydowana większość - niewdzięczną funkcję.

Najczęściej słyszy się o Arkadiuszu Słowińskim, Wojtku Sochackim, Grzegorzu Wieczorku, Piotrze Gniewczyńskim i Magdalenie Czuchrycie,

Część osób potwierdziła, że myśli o kandydowaniu, inni stanowczo zaprzeczają.

Stanowczo zaprzeczyli Magdalena Czuchryta i Wojciech Sochacki.

Arkadiusz Słowiński, obecny burmistrz Lubania, pytany o to czy będzie się ubiegał o kolejną kadencję nie zaprzecza, ale też oficjalnie nie potwierdza.

Wywodzący się z lubańskiej Platformy Obywatelskiej i prezes Stowarzyszenia Nasza Szkoła przy SP nr 2 w Lubaniu Piotr Gniewczyński również oficjalnie nie potwierdził, choć przyznał, że prowadzone są rozmowy i jest taki plan.

Grzegorz Wieczorek, nauczyciel w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu oraz lubański radny nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, jednak rozważa możliwość ubiegania się o fotel burmistrza.

W ten sposób na dziś są trzy nazwiska, które można brać pod uwagę przy zbliżających się wyborach. Pamiętać trzeba, że nic jeszcze nie jest przesądzone i lista może się wydłużyć bądź skrócić, a tak naprawdę pewność kto chce kandydować będziemy mieli dopiero po zarejestrowaniu kandydatów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gerard 17.03.2024 02:51
Halo chcecie witać Pana Tuska w Lubaniu jak wygra Wieczorek.

Zuzia 13.03.2024 11:01
Dziękujemy za posprzątanie chodnika na wiadukcie, teraz wiemy na kogo zagłosujemy👍👍

Lubanianka 19.01.2024 04:05
Do Pana Janusza Kulczyckiego: zna Pan historię Lubania i tą wiedzę może Pan wykorzystać w budowaniu przyszłości naszego miasta. Mój kandydat na burmistrza.

Trzecia droga 18.01.2024 19:59
Proszę nie wybierajcie tylko lewicowców i liberałów tak jak do tego rządu.Bo będzie bajzel .Bałagan mnie interesuje.Oddalem głos na marszałka sejmu i zrobiłem źle .

J 23 18.01.2024 11:08
Wybierzcie znowu Rowińskiego to zlikwiduje resztę zakładów jakie zostały w Lubaniu bo ma do tego talent i kolesi u steru

Xxx 17.01.2024 23:15
Sklepowa z gminy wystartuje, a coo

Lubaniak 17.01.2024 22:21
Sochacki musiałby upaść na głowę, żeby wziąć udział w wyborach. Prowadzi świetnie prosperującą firmę. Realizuje się na różnych polach. Po co byłoby mu to potrzebne? Dla pensji burmistrza? Pewnie więcej zarabia u siebie.

Maciek 17.01.2024 18:14
Skączcie z tym Sochą, chłopak po zawodówce bez konkretnej szkoły, i On ma konkurować z magistrami ? Śmiechu nie róbcie.

Lol 17.01.2024 20:06
Tylko że on sam się wszędzie pcha.

Do Maćka 18.01.2024 17:07
Ty chyba po podstawówce, patrząc na pisownię.

kropka 17.01.2024 17:39
Lubań potrzebuje zmiany. Może ktoś młody albo może jakaś Pani Burmistrz? :)

Lubaniak 17.01.2024 20:36
Mamy jakieś kandydatki?

Leus 17.01.2024 15:59
Mam już dość tych igrzysk,nie ma konkretów dla ludzi.Mieszanie ludziom w głowie.Uczciwy ,Hołownia,Kosiniak ,Giertych,,sami uczciwi.

Mechanik 17.01.2024 14:46
Dlaczego TVP i TVN nie pokazują strajku w Niemczech? Pan Sienkiewicz p.plk.wojsk informacyjnych,szpecą od propagandy.Wiedzieli kogo wybrać,wstyd,siedział przy chymnie w sejmie ,wstyd.Nawet menel wstanie jak słyszy mazurka.Tule moje ,chanba.Niech żyje konfederacja.

Mauro 17.01.2024 19:08
Te mechanik hymn tak się pisze.

agnonim 19.01.2024 18:29
Przy "chymnie" też bym siedział....

Arnold 17.01.2024 14:15
Tylko nie nauczyciel ,nie koalicja bo już obiecali tyle ,że Ho ,Ho.Ludzie mądrzy nie pchają się do polityki ,mam na myśli ludzi po politechnice.

Lubań City 17.01.2024 13:10
Wszyscy,tylko nie Słowiński i jego kamaryla!!!

Iwona 17.01.2024 12:29
Niech powieje wiatr historii. Starzy wyjadacze uwikłani w układy , układanki , nieudolni w stanie permanentnej drzemki niech odejdą w zapomnienie.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XyzTreść komentarza: Jak zagłosują na rafałka albo drugiego z popisu, na mentzena, to już dawno jesteśmy sprzedani... Taka prawda..Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:29Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: Gryf IzerskiTreść komentarza: Pijemy coli coli , Glin I inne dodatki w wodzie pitnej. Rolek nas truł latami i Edzia robi to samo. Złotówki nie wydała na poprawę jakości wody pitnej przez ro swojego urzedowania . Pani burmistrz nie informuje nas o niezdatnosci wody pitnej do spożycia. I to jest jej największe przewinienie. Może eluban zapyta w lubańskim sanepidzie o tegoroczne mandaty dla gminy ? To jest temat , o którym warto napisać .Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:21Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwcaAutor komentarza: Masz duże mieszkanieTreść komentarza: Czy to prawda, że trzaskająca radna Marlena ma zamiar wziąść pod swój dach migrantów i innych inżynierów, których jej kandydat w ramach solidarności z UE wprowadzi masowo do Polski?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 13:03Źródło komentarza: W Lubaniu drożej, bo krócej. W Zgorzelcu kwadrans za darmoAutor komentarza: SłowianieTreść komentarza: Może dość ogłupiania ludzi my mamy oczy uszy i widzimy co się dzieje w Polsce i w Europie.STOP umowie merkosur niszczącej nasze rolnictwo, STOP zielonej propagandzie, STOP imigrantom obcych kulturowo wwożonym przez niemcow do Polski, STOP ośrodkom dla imigrantów obcych kulturowo. STOP przyzwoleniu mordowania nienarodzonych dzieci.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:54Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwca
ReklamaPowiat Lubań
Reklama