poniedziałek, 29 kwietnia 2024 10:36

Akademia Sportu Prime Lubań. 3 medale i 9 miejsc punktowanych

Ekscytujący finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Młodzieży i Licealiady w Karate rozgrzał atmosferę w Lutyni! To już trzeci raz, kiedy młodzi karatecy z całego regionu mieli okazję zaszaleć na macie, reprezentując swoje szkoły i zdobywając punkty do rankingu SZS. Akademia Sportu Prime świętowała wielki sukces, zdobywając łącznie 3 medale i aż 9 miejsc punktowanych!

Julia Budzińska zdominowała kategorię Kumite klas 4-6 - 39kg, zdobywając złoto po imponujących 4 zwycięskich pojedynkach! Jej pewność siebie i determinacja sprawiły, że nasza zawodniczka zasłużenie zdobyła pełną pulę punktów dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie.

Niesamowita walka Zofii Gryganiec doprowadziła ją do finału kategorii Kumite klas 1-3 +31kg, gdzie mimo zaciętej rywalizacji zajęła zaszczytne drugie miejsce. Zosia była dumna reprezentując Szkołę Podstawową nr 4 w Lubaniu.

Fryderyk Haik, niezłomny w dążeniu do sukcesu, zdobył brązowy medal w kategorii Kumite klas 7-8 -58kg. Mimo przegranej w półfinale, nasz zawodnik z imponującą determinacją zdobył trzecie miejsce i cenny medal dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie.

Oprócz tego, utalentowani zawodnicy Akademii Sportu Prime Lubań zdobyli miejsca punktowane dla swoich szkół, pokazując, że talent i wysiłek naprawdę się opłacają:

• Filip Pierzak zajął 5 miejsce w Kata Licealiada 1-2 klasa, reprezentując KZL Lubań.
  • Natan Osiński zdobył 5 miejsce w Kata 1-2 klasa oraz 7 miejsce w Kumite 1-2 klasa -32kg, reprezentując SP Sulików.
  • Antoni Osiński zajął 5 miejsce w Kata 7-8 klasa, reprezentując SP Sulików.
  • Błażej Poniatowski wywalczył 7 miejsce w Kumite 4-6 klasa -41kg, reprezentując SP nr 3 w Zgorzelcu.
  • Fryderyk Haik zdobył także 7 miejsce w Kata 7-8 klasa, reprezentując SP nr 1 w Olszynie.

To nie tylko sukces indywidualny, ale również świadectwo siły i determinacji całego zespołu. Nasza Akademia jest dumna z tych utalentowanych karateków, którzy nie tylko podnoszą poprzeczkę dla siebie, ale również inspirują innych do marzenia o medalach i zwycięstwach na macie karate! Gratulacje dla wszystkich uczestników! - mówi trener Tomasz Podbucki.