Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 9 maja 2024 14:52

Zawodnik Orki zdobywcą 6 medali na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska

W tegorocznych Mistrzostwach wystartowało 39 klubów pływackich, a do rywalizacji na basenie, który ma olimpijskie wymiary o długości 50 m przystąpiło łącznie 387 zawodników. Seniorzy oraz juniorzy przez dwa dni walczyli o medale w 38 konkurencjach pływackich.

Autor: Orka Lubań

Na zorganizowanych 26 i 27 maja we Wrocławiu, na pływalni „ORBITA” Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu Michał DZIEDZIC z UKS „Orka” Lubań odniósł sukces zdobywając 6 medali!

Podczas dolnośląskich mistrzostw Michał DZIEDZIC będący jedynym reprezentantem lubańskiego klubu wystartował w 6 konkurencjach i w każdej z nich zdobył medal! W swojej kategorii wiekowej „Junior młodszy” wywalczył 4 złote medale, okazując  się najszybszym pływakiem na dystansach:

• 400 m stylem dowolnym
  • 200 m stylem motylkowym
  • 200 m stylem dowolnym
  • 200 m stylem zmiennym

Ponadto, 14-letni zawodnik Orki zdobył 2 srebrne medale w rywalizacji z rówieśnikami na dystansach: 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.
Wielkie brawa i gratulacje dla Michała i jego trenera !!!