piątek, 10 maja 2024 05:12

ORKA Lubań z medalami w Głogowie i nagrodą dla najlepszego zawodnika

Kolejny raz w tym roku pływacy UKS „Orki” Lubań zaliczyli bardzo dobre starty osiągając sportowe sukcesy. W sobotę 13 maja w Głogowie zawodnicy ORKI wystartowali w Ogólnopolskich zawodach pływackich „HUTNIK 2023”, gdzie zdobyli łącznie 7 medali oraz nagrodę Prezydenta Miasta Głogowa dla najlepszego zawodnika!

Autor: UKS ORKA Lubań

Do rywalizacji na pływalni w Głogowie przystąpiło ponad 300 zawodników z kilkunastu klubów pływackich. Lubański klub dzielnie reprezentowała dwójka zawodników: Michał DZIEDZIC oraz Filip MORYTO, którzy spisali się na „piątkę” !

W swojej kategorii wiekowej 13-14 lat Michał DZIEDZIC zdobył 4 złote medale! Pływak Orki uzyskał  najlepszy czas wśród swoich rówieśników na dystansach:  50 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem dowolnym. Dzięki swoim wynikom Michał zgromadził najwięcej punktów w klasyfikacji punktowej FINA zostając najlepszym zawodnikiem wśród 13-14 latków. Za zwycięstwo w tej klasyfikacji zawodnik Orki otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową!

Bardzo dobry start na zawodach w Głogowie zaliczył również 11 letni Filip MORYTO, który wywalczył 3 medale i zajął II miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej! Filip zdobył dwa złote medale w konkurencjach na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym! Młody zawodnik zajął również wysokie 4 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Dla młodych zawodników lubańskiej Orki godne pochwały jest to, iż mimo trwającego remontu basenu w Lubaniu wytrwale trenują poza naszym miastem i odnoszą sukcesy!

Wielkie gratulacje dla zawodników UKS „ORKA” Lubań i ich trenera!