czwartek, 9 maja 2024 18:06

Bardzo dobry start pływaków UKS „ORKA” na ogólnopolskich zawodach

1 kwietnia w Świebodzicach odbyły się XIII Ogólnopolskie zawody pływackie w sprincie o „Puchar Klubu Kibica”. Wśród rywalizujących ze sobą zawodników i zawodniczek nie zabrakło pływaków lubańskiej "Orki".
  • Źródło: UKS ORKA Lubań

Autor: UKS ORKA Lubań

1 kwietnia w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach odbyły się XIII Ogólnopolskie zawody pływackie w sprincie o „Puchar Klubu Kibica”. Wystartowało
na nich ponad 400 zawodników z 29 klubów pływackich. Wśród rywalizujących ze sobą zawodników i zawodniczek nie zabrakło pływaków UKS „Orki” Lubań, którzy zaliczyli bardzo dobre starty!

Na zawodach zorganizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice nasi młodzi pływacy zdobyli 3 medale oraz otrzymali nagrody!

W kategorii wiekowej 14 lat Michał DZIEDZIC wywalczył dwa złote medale, będąc najszybszym wśród swoich rówieśników na dystansach: 50m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Ponadto, zawodnik Orki zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej 14-latków dzięki uzyskanej sumie punktów FINA w dwóch konkurencjach za co otrzymał voucher pieniężny!

W kategorii wiekowej 11 lat Filip MORYTO zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym, a także zajął 4 miejsce na dystansie 50m stylem
grzbietowym i 5 miejsce na dystansie stylem motylkowym. Ostatecznie najmłodszy z zawodników Orki zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej 11-latków otrzymując również voucher pieniężny!

W kategorii wiekowej 13 lat Hubert KOTLEWSKI zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 10 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 11 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Zawody w Świebodzicach były kolejnym udanym sprawdzianem dla młodych pływaków UKS „Orka” Lubań. Podkreśliły one mocną pozycję naszych zawodników w rywalizacji z innymi klubami. Mimo zamkniętego basenu w Lubaniu podopieczni trenera Adama Musiała nie poddają się i dzięki silnej motywacji dalej trenują na pływalni w Osiecznicy.

Brawa i gratulacje dla zawodników oraz trenera!!!