Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 13 maja 2024 18:23

Zawody w Świdnicy. Pływacy Orki z kolejnymi medalami

Na pływalni OSiR w Świdnicy odbyły się zawody pływackie „V NEPTUN ŚWIDNICA SWIMIING MEETING”. Wystartowało w nich 317 zawodników z 23 klubów pływackich województwa dolnośląskiego. Na zawodach w Świdnicy bardzo dobrze spisali się czterej młodzi pływacy „Orki” Lubań.

W sobotę 17 grudnia 2022r. na pływalni OSiR w Świdnicy odbyły się zawody pływackie „V NEPTUN ŚWIDNICA SWIMIING MEETING”. Wystartowało w nich 317 zawodników z 23 klubów pływackich województwa dolnośląskiego, a rywalizację w poszczególnych konkurencjach pływackich przeprowadzono w kategoriach wiekowych od 9 do 13 lat.

Na zawodach w Świdnicy bardzo dobrze spisali się czterej młodzi pływacy „Orki” Lubań: Michał Dziedzic, Maksymilian Bram, Hubert Kotlewski oraz Filip Moryto. Nasi zawodnicy  wywalczyli razem 6 medali, kolejny raz udowadniając wysoką renomę naszego klubu!

Najwięcej, bo trzy medale dla lubańskiego klubu wywalczył Michał Dziedzic, który rywalizował w najstarszej kategorii wiekowej 13-latków. Michał zdobył dwa złote medale, będąc najszybszym na dystansach: 200m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym oraz srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Ponadto, nasz młody pływak zwyciężył w klasyfikacji generalnej dla najlepszego zawodnika w kat. 13 lat, za co otrzymał pamiątkową statuetkę!

Dwa srebrne medale dla „Orki” zdobył Filip Moryto, który rywalizował w kat. 10 lat. Najmłodszy z naszych zawodników zajął drugie miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym!

Trzeci z zawodników „Orki” Hubert Kotlewski startując w kat. 12 lat wywalczył brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym!

Ostatni z reprezentantów „Orki” Maksymilian Bram rywalizował w kat. 13 lat. Poprawiając swoje rekordy życiowe minimalnie otarł się o podium zajmując dwukrotnie 4 miejsce na dystansach: 50m i 100m stylem dowolnym.

Zawody pływackie w Świdnicy były w tym roku ostatnimi zawodami dla podopiecznych trenera Adama Musiała. „Osiągnięte na nich bardzo dobre rezultaty to kolejna motywacja do dalszej pracy na treningach, a postawione w tym roku cele i  zadania zostały znakomicie wykonane!„  – podsumował trener.

Gratulujemy sukcesów naszym młodym pływakom i trzymamy kciuki w Nowym Roku!