poniedziałek, 13 maja 2024 18:25

Pływak UKS „Orka” Lubań najlepszym zawodnikiem ogólnopolskich zawodów „Barbórka 2022”

W barbórkowych zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 15 klubów pływackich. Zawodnik Orki Lubań wywalczył cztery złote medale.

MKS „Piast” Głogów zorganizował ogólnopolskie zawody pływackie „Barbórka 2022”.  3 grudnia w Głogowie wystartowało ponad 300 zawodników z 15 klubów pływackich, a  rywalizacja o miano najszybszego została przeprowadzona w kategoriach wiekowych od 11 do 14 lat.

W zawodach bardzo dobry start zaliczył zawodnik „Orki” Lubań Michał Dziedzic, który  rywalizował w najstarszej kategorii wiekowej 13-14 lat. Nasz
mody pływak wywalczył 4 złote medale okazując się najszybszym na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem klasycznym oraz  na 100m stylem dowolnym!!!  Dzięki osiągniętym rezultatom  Michał zajął I miejsce wśród chłopców w klasyfikacji dla najlepszego zawodnika za co otrzymał statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Drugi z reprezentantów „Orki” Lubań - Hubert Kotlewski rywalizował w Głogowie w kat. wiekowej 12 lat.
We wszystkich swoich stratach poprawił rekordy życiowe zajmując: 8 miejsce na dystansie 50m grzbietowym, 10 miejsce na 100m stylem grzbietowym, 12 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym oraz 13 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.