niedziela, 12 maja 2024 18:13

Udane starty zawodników Orki Lubań w Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „SWIMMANIA”

W ostatnią niedzielę 20 listopada we Wrocławiu na pływalni „ORBITA” odbyła się I runda Dolnośląskiej Lidze Pływackiej „SWIMMANIA” sezonu 2022/2023. Wzięły w niej udział 23 kluby pływackie z województwa dolnośląskiego. Rywalizacja pływacka odbywała się na długim basenie - 50m w kategoriach wiekowych od 10 do 14 lat.

W zawodach we Wrocławiu bardzo dobrze spisali się czterej młodzi zawodnicy Orki Lubań!!!
Mianowicie w kategorii wiekowej 13 lat Michał DZIEDZIC wywalczył dwa złote medale, będąc najlepszym w konkurencjach na 100m stylem motylkowym i 200m stylem dowolnym oraz zajmując  pierwsze miejsce w klasyfikacji Rudolpha!  Wartym podkreślenia jest fakt iż, Michał płynąc na 100m stylem motylkowym uzyskał czas (1:02,62), który aktualnie jest najlepszym wynikiem w tym roku w Polsce wśród 13-letnich pływaków!

W tej samej kategorii wiekowej 13 lat bardzo dobrze spisał się również nasz drugi zawodnik Maksymilian BRAM, który zdobył brązowy medal na dystansie na 200m stylem dowolnym i zajął 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym!

Z kolei w kategorii wiekowej 10 lat nasz najmłodszy zawodnik Filip MORYTO wywalczył brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym i zajął  4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym!

Czwarty z naszych zawodników Hubert KOTLEWSKI rywalizował w kategorii wiekowej 12 lat gdzie zajął  wysokie 6 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym!

Zawody w ramach Dolnośląskiej Ligi Pływackiej były ostatnim ważnym sprawdzianem formy  dla zawodników Orki Lubań przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Dolnośląskiego Związku Pływackiego.
Gratulujemy i życzymy utrzymania formy!!!