Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:57
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Odszedł łagodny olbrzym

Zmarł wielbłąd dwugarbny Ivan z Zoo Görlitz.
Odszedł łagodny olbrzym
Oceń

Gdyby był człowiekiem, to wielbłądzi wałach Ivan z pewnością mógłby napisać książkę o potencjale bestsellera: urodzony w Kazachstanie w 1991 roku, przybył do Europy jako młody wielbłąd i przez ponad 20 lat przemierzał wiele krajów, jako wielbłąd cyrkowy.

2015 roku, już jako cyrkowy emeryt wraz ze swoim kolegą, wielbłądem Achmedem, przybył do Zoo Görlitz z Austrii. Ponieważ, jak wiadomo „pług, który nie orze, rdzewieje”, dwóm wielbłądzim seniorom zorganizowano różnorodny program w zoo. I tak wiele osób znało tych łagodnych olbrzymów z orszaków, parad, imprez jeździeckich, wznoszenia tybetańskiej flagi, festynów, powitań podczas imprez w zoo, przejażdżek dla dzieci i wielu innych wydarzeń.

Występy wraz z wiekiem wielbłądów były coraz rzadsze. Achmed zmarł cztery lata temu z powodu starości. W ostatnich dniach, w dostojnym wieku 31 lat zmarł Ivan. Sekcja zwłok, którą przeprowadzono zaraz po zgonie, wykazała zawał serca jako przyczynę zgonu.

Pracownicy i goście będą tęsknić za Ivanem, charyzmatycznym i dobrodusznym gigantem.


Napisz komentarz
Komentarze
Piotr 11.09.2022 10:57
Odszedł łagodny olbrzym, zmarł owszem szkoda fajnego zwierzaka, ale słowo odszedł, zmarł jest bardzo nie na miejscu, zwierzę padło, zdechło takie na siłę zrównywanie zwierząt i ludzi jest bardzo nie na miejscu. I niech się tutaj czasem ktoś nie podpiera ewolucją, bo raz że to tylko teoria, a nie fakt naukowy, a dwa oparta na wielu fałszerstwach.

lubaniak 11.09.2022 10:05
Co za lewacka tępota!!! Zgodnie z PODSTAWOWYMI(!!!) zasadami języka polskiego tylko pszczoła umiera. Reszta zwierząt zdycha, albo pada. Nie spodziewam się, że puścisz tego posta. Liczę, że przyjmiesz to do wiadomości... Niezbyt lotny adminie. Ale się wkurzyłem, no...

Arabzbajki 10.09.2022 22:30
Odszedł do Pana? No to święć Panie nad jego duszą!

Hamid 10.09.2022 18:51
No to się znacznie sezon na gyrosy i kebaby w Goerlitz i okolicach.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama