Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:14
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zgłosiła kradzież, której nie było

28-latka bardzo chciała znaleźć sprawcę przestępstwa, którego nie było. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.
Zgłosiła kradzież, której nie było
Autor: KPP Lwówek Śląski
Oceń

Lwówecka policja przyjęła zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi 22 sierpnia po 16. Kilka minut po zgłoszeniu, wpłynęło kolejne, tym razem dotyczące dachowania pojazdu. Jak się okazało, oba zgłoszenia dotyczyły tego samego samochodu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim ustalili przebieg zdarzeń, który wskazywał, iż  nieznany sprawca z terenu posesji dokonał kradzieży pojazdu, w którym znajdowały się kluczyki. Następnie oddalając się, po przejechaniu niespełna kilku kilometrów nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i dachował. Przed przybyciem służb kierujący oddalił się z miejsca kolizji.

Jak każde tego typu zdarzenie, zostało ono dokładnie sprawdzone przez policjantów Zespołu Kryminalnego gryfowskiego komisariatu.  Policjanci udowodnili 28- letniej mieszkance powiatu lwóweckiego złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, jakim miała być kradzież pojazdu marki Audi, a także składanie fałszywych zeznań. Powodem, dla którego dopuściła się przestępstw, była chęć krycia sprawcy zdarzenia drogowego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był osobą poszukiwaną. Mężczyzna również został zatrzymany. - informuje starszy sierżant Olga Łukaszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim.

Przypominamy, zgodnie z art. 233 Kodeksu Karnego, za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.


Napisz komentarz
Komentarze
Romek 01.09.2022 16:19
Ukarać dla przykladu

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama