Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 11:39
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Rekordzista z 10 sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali kierowcę, który mimo 10 sądowych zakazów kierowania pojazdami prowadził osobową Mazdę. Przykład ten pokazuje, że obowiązujące prawo jest nieskuteczne. Tymczasem mężczyzna kolejny raz trafi na ławę oskarżonych.
Rekordzista z 10 sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów
Oceń

W poniedziałek policjanci zgorzeleckiej drogówki zatrzymali rekordzistę. 28-latek z powiatu zgorzeleckiego prowadził auto mimo 10 czynnych sądowych zakazów kierowania pojazdami.

W polskim prawie jest sporo przypadków gdy sąd może orzec zakaz kierowania pojazdami, najczęściej dzieje się tak gdy kierowca dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pod wpływem lub po użyciu alkoholu lub środków odurzających.

Niestety przykład 28-latka pokazuje, że prawo jest nieskuteczne, bo ten z premedytacją ignoruje sądowe wyroki. Niestety podobnych przypadków jest coraz więcej i bardzo często okazuje się, że zatrzymany nie stosuje się do innych zakazów – prowadzenie „pod wpływem”, brak przeglądu czy ubezpieczenia OC. Co ciekawe, zakazowcy rzadziej łamią inne przepisy bo... starają się nie zwracać na siebie uwagi.

Przyczyną takiego zachowania jest niska dotkliwość kary i niewielka szansa na wpadkę. Wystarczy trzymać się przepisów i kilku prostych zasad. A w razie wpadki sąd zwykle orzeka niewielką grzywnę i... kolejny zakaz. Dzieje się tak, mimo że sądy mogą ukarać takiego kierowcę pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Napisz komentarz
Komentarze
dlob 10.08.2022 22:39
prosta sprawa, przepadek auta, bez znaczenia czy jego czy nie jego auto sprzedane na licytacji, kasa na pomoc poszkodowanym w wypadkach ale ... zaraz głosy że tak nie można .... na wjeździe do Lubania od Zgorzelca obok firmy z dźwigami są ruiny szubienicy istniała dłużej niż nasza demokracja i była przestrogą przepadek auta jest mniej bolesny jak szubienica

Klemens 10.08.2022 16:19
Prawoj est skuteczne - tylko sądy są nieskuteczne. Już za drugim razem powinien powędrować do pierdla - to by się tych kolejnych zakazów nie dorobił. Co najwyżej pojeździć mogły za zgodą naczelnika kosiarką wokół więziennego spacerniaka.

Diluś 10.08.2022 12:33
To tylko świadczy o ułomności sądów, naszego prawa, władzy. Dajcie sobie zasłużone podwyżki. A najlepiej palnijcie się w łeb.

po co prawko 10.08.2022 12:28
Może ma szczęście w losowaniach wyrok :D

Jan 10.08.2022 12:23
O fajnie do trzech razy sztuka, za trzecim razem ten Sedzia z Bozej łaski powinien bezwglednie 3 lata na wakacje Wroclaw ul kleczkowska1, a tak wykształcił sie za nasze pieniądze i tylko toga łańcuch i pensja porażka sedzia powinien konsekwencje ponieść.

Bywalec 10.08.2022 16:01
Żeby dostać się do tego pensjonatu ( do innych też) jest długa kolejka i trzeba czekać . To już od dawna tak działa bo pensjonatów jest za mało a istniejące są zapełnione .

ghj 10.08.2022 12:18
To już wielka kpina z tego kraju

Jan 10.08.2022 12:11
CZAS pożegnać ministra sprawiedliwości !!!! 'Jaki' -ś się wybił do EU parlamentu za dietę w € opracowując bezskuteczny program resocjalizacji.. i ma w nosie. Ziobra tam nie wezmą, bo jego też czeka rozliczenie .. więc łagodzi co się da i zabezpiecza swoich.. Sędziowie jadą politycznie w kogo wierzysz a nie co zrobiłeś bo sami stracą stołek.. ot qwa pislandia :))) Kraść i olewać prawo zacznie się na końcu kadencji i jeszcze amnezje ogłoszą z dobroci serca.. żeby wku...ć tych co latami walczyli o sprawiedliwość! Specjalnie wypuszczą zwyrodnialców by narobić zamieszania.. W tym kraju nic nie działa Realnie tylko Politycznie .. MY i ..uj!

Aspirant 10.08.2022 11:56
Przy drugim zatrzymaniu powinien iść siedzieć

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama