Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 10:49
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Policjanci z Pieńska ścigali złodzieja samochodu

32-latek wykorzystał nieuwagę właściciela wsiadł do otwartego samochodu i odjechał. Ukradzionym peugeotem mężczyzna uciekał pędząc ulicami Pieńska. Policjanci natychmiast podjęli pościg za złodziejem, który zakończył się dopiero kilka kilometrów za miastem. Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty i trafił do aresztu na dwa miesiące.
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Policjanci z Pieńska ścigali złodzieja samochodu
Oceń

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku zostali powiadomieni o kradzieży Peugeot Boxer. Samochód został ukradziony z jednej z posesji w Pieńsku. Sprawca wykorzystując nieuwagę domowników wsiadł do niezamkniętego pojazdu i odjechał.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. W działaniach pościgowych policjanci wykorzystali zarówno oznakowany, jak i nieoznakowany radiowóz. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, złodziej kontynuował ucieczkę łamiąc nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Poruszając się z nadmierną prędkością, również w terenie zabudowanym, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych zmuszając innych kierujących między innymi do gwałtownego hamowania. Po wyjechaniu z miasta i przejechaniu kilku kilometrów wjechał w kompleks leśny. Tam został zatrzymany - informuje komisarz Agnieszka Goguł, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty za kradzież pojazdu o wartości 25 000 zł, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 32-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Samochód po wykonaniu czynności procesowych został wydany właścicielowi.Napisz komentarz
Komentarze
Jurek z Pieńska 21.07.2022 14:25
Cyt. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. ================= To taka wielka tajemnica poliszynszyla żeby można było napisać że sprawca to 32 letni Jan K. mieszkaniec Pieńska? ============== Mieszkańcy kilku innych miejscowości powiatu czują się oburzeni taką insynuacją bo u nich od lat nikt sam

panjapa 21.07.2022 14:03
Połamać gnojowi nogi, obciąć ręce, ale tak żeby sobie mógł łokciem dupę podetrzeć. Wtedy może inni się zastanowią, czy warto kraść.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama